Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

Ironsky

Koukám,že už je to přes 12 let co jsem film viděl...tenkrát mě dostal.Mohl bych znovu zkusit,ale čekám až zapomenu pointu(nezapomenutelná):) ()

Mitch645

Horory mám moc rád a inteligentní horory (a těch není zas tolik) ještě víc. Bruce Willis zde exceluje v jedné ze svých nejlepších rolí. ()

Adhemar

Krásný film k zamyšlení a opakovanému shlédnutí. Navíc pro mě už klasika hororu. Snad není nikdo kdo by miloval duchařiny a neviděl to. A pokud ano, rychle napravit! ()

Necrophobic

Snad nejlepší duchařský film co jsem viděl,společně s Ti druzí to nejlepší ze žánru. Výborný scénář a geniální pointa. ()

Pato77

Koncept síly nedostatku fungoval opravdu nádherně. Máš špatné oči, kup si nádherné brýle. Jsi velký, hraj basketball. Mluvíš s duchy, nabídni jim svou pomoc. Silná atmosféra, která se v dnešních filmech vyskytuje velmi málo. Slovy nelze vyjádřit uhrančivý a prosebný pohled chlapce, pokaždé když jej zabere kamera. Krásně odvedená práce si zaslouží jen a jen potlesk, navrch palec nahoru společně s pěticí hvězd. ()

pupidup

po Šestém smyslu bylo natočeno ještě pár podobných filmů, ale žádný s tak kvalitně promyšleným scénářem. Osmenta jsem ocenila v totmo filmu, nemám ho moc v oblibě, byl skvělý. U BW to byla jedna z vážných rolí, kterou naprosto bravurně zahrál....vynikající výkon. ()

mapar

Mistr dlouhých nicneříkajících záběrů Shyamalan a mistr dlouhých nicneříkajících pohledů Osment se potkali v nejlepší formě. Tahle laciná ždímačka duchařiny mě opravdu týrala celou stopáž. Půl hvězdičky za rozuzlení a půl hvězdičky za to, že Shyův následující film Unbreakable je ještě o několik řádů horší ()

JirkaWade

Po úvodním dějstvím se mi hlavou přehrávalo několik možných pokračování, správné jsem ovšem netrefil. Uvažoval jsem nad tím, že se příběh retrospektivně vrací k mladí sebevraha, nebo ten malý 8-letý kluk je jiný člověk s tím, že se chová stejně jak sebevrah a Malcolmovi se ho podaří nakonec zachránit a nestane se nic závratného, ale tomu se mi moc nechtělo věřit. Konečný závěr ukáže všechno na pravou míru a celý vám to musí docvaknout a většinu i nadchnout. ()

Brain32

Tak musím se s ostudou přiznat, že tento SKVOST jsem viděl až včera (9. 8. 2012). Na otázku proč? Nedokážu ani já sám přesně odpovědět. Když jsem byl malý tak jsem se toho filmu prostě bál. Ani vlastně nevím přesně proč… Jak říkám prostě nevím proč mi film takového ražení neustále unikal. Po včerejším zhlédnutí bych si nejradši nakopal. Jak jsem proboha mohl nechat takový skvost ležet stranou? Takový skvost, jehož konec mě totálně odrovnal (podobně jako Prokletý ostrov). Dokonalé! Herecké výkony Willise a teprve 11letého Osmenta dokážou odrovnat. Rozhodně jeden z nejlepších Thrillerů co jsem kdy viděl (možná ten nejlepší - ještě jsem se nerozhodl :-) ()

namo3nik

Pro mne film,nefilm no.1!Ještě z žádného filmu jsem neměl tak silný zážitek.Konec,nekonec.Jen škoda,že to nedostalo alespon pět oscarů. ()

silverfuck

Perfektní film s pečlivě stavěnou pointou, skvělými hereckými výkony obou hlavních aktérů (ačkoliv ani jednoho z nich moc nemusím), silnou atmosférou a geniláně překvapivým závěrem. Prostě perfektní. Mimochodem, strašně se mi líbila stylizace těch mrtvých lidí. Jednoduchá, ale nesmírně účinná. ()

Keledaia

Kvalita, skvělé herecké výkony, konstantní napětí, úchvatný závěr. Pokud někdo stojí o první třídu v duchařině, je to právě šestý smysl. Klidně znovu a znovu. Brilantní. ()

NEO27

Sú filmy, pri ktorých sa vám rozbúcha srdce, naskočí husia koža a prebehnú celým telom zimomriavky. Tak a tento film zatiaľ u mňa v tomto vedie. Odporúčam!!! ()

Aduella

Celý film je skvostný, ale rozuzlení fantastické. Šestý smysl je jedním z filmů, na které se hned tak nedá zapomenout a o kterých člověk přemýšlí ještě dlouhou dobu. Zřejmě dám na zdejší komentáře a po čase si tento kousek dám ještě jednou, abych mohla docenit všechny promyšlené detaily, na což při prvním shlédnutí (a při rozdýchávání konce) nedošlo. ()

mkay

Tak tenhle film bych mohla sledovat pořád, jen škoda že se podobné moc netočí.Pěkné lekačky a herecky moc pěkně odvedená práce. ()

KristKrist

Tak tohle mě dostalo! Bruce Willise vidět v roli jiné než akčního hrdiny se vyplatilo.Víc než jeho bych však chtěla vyzvednou herecký výkon Haleyho Joela Osmenta. Příběh je možná trochu depresivní,ale hodně zajímavý,nečekala jsem ,že to bude tak dobré nebo spíš,že mě to bude tak bavit. Zmatené filmy nemám moc ráda,jsem z nich potom celá taková zmatená i já..ale tomuhle snímku to klidně odpustím a dávám 5 hvězd. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku