Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

Mistr119

Kdysi jsem tomuhle filmu dal dokonce 5 hvězdiček. Ale po opětovném shlédnutí musím jednu ubrat za nelogičnosti, že Willisovi nepřišlo divné, že jediný s kým mluví je jenom ten kluk. Jak jedl? Kupoval si věci v obchodě? Jak to měl v práci, že se s nikým nebavil? Atd., atd. Ale pořád to je výborný film s krásným překvapivým vyvrcholením. :) ()

Yamatosan

Nejlepší film pana S., tak dobrý, že se mu již nikdy ani nepřiblížil 🙁 A ano, opravdu funguje jen při prvním shlédnutí. A to vlastně popisuje i režisérskou kariéru pana S. ()

gatuso

Pointa filmu vskutku netradicni a vyjimecne prekvapiva, pokud vam ji ovsem vase zena nespoiluje po10 minutach filmu A mortalno jsem cekal desivejsi. ()

Bull

Když jsem viděl tenhle film poprvé tak ve mě byla směs úžasu a strachu.Je to velmi dobře udělaný film který hraje na vaše nervy a někdy jsem se z toho p*****.Ale přesto se mi tenhle film líbí.Ale kdyby tam nebylo to rozuzlení kdy se zjistí že Bruce Willis....(No vy víte co) tak by tenhle film byl možná najednou úplně ale úplně jiný.Ale je to tam a jsem za to rád.Je to zatím asi nejlepší film s Brucem Willisem který jsem viděl.U mně má nejméně 95%.😀 ()

Andrej22

Na tomto filmu bych názorně demonstroval jak se má pracovat s napětím. Výkony jak Willise tak i Osmenta byly vynikající a závěr to znásobil ještě minimálně třikrát. Hudba, scénář, režie - všechno exceluje. Film by se svojí dokonalostí mohl hrát filmovou ligu mistrů 97%. ()

Tezuka

Co na to říct, tohle bylo skvělé do poslední minuty, zejména oceňuji to závěrečné rozjasnění Bruce Willise, protože jsem s tím po celou dobu filmu nepočítal. Haley Joel Osment zahrál svoji roli Cola Seara naprosto parádně, až mě z toho dokázal i lehce děsit. Právem byl nominován jako historicky nejmladší adept na Oscara a jistě si ho zasloužil i získat. Lehký nádech hororu do toho všeho to ještě přikořenil, takže mi to ve výsledku trochu rozlekalo mozkové buňky, přesně co jsem od toho očekával. Mít takový Šestý smysl asi nemusí být taková výhra, jak se zdá. ()

KuceraJohny

Strhující film. Příběh je opravdu jeden z nejlepších co znám. Na tomto filmu je krásně vidět že filmy dřív, dokázali nejvíce zaujmout příběhem. Natáčeli se opravdu zajímavé náměty. Oproti dnešku kdy filmy zaujímají hlavně filmovými efekty než kvalitou příběhu. Herecké výkony jsou skvělé, u Willise by se to dalo očekávat, ale malý Osment převedl možná i lepší výkon v tak mladém věku. Ve filmu je hezká ta ponurá atmosféra, dokáže vás nalákat k obrazovce, protože vás prostě zajímá co se bude dít. Ne moc strašidelné lekačky ještě víc vykresluje atmosféru filmu. Bohužel jsem viděl závěr filmu dřív než jsem viděl film celý, takže mě rozuzlení nemohl překvapit. Nejspíš proto dávám čtyři hvězdičky a né pět. ()

Dumaru

Tak toto sa mi ešte nestalo, aby som za pár minút filmu zmenil svoje hodnotenie z troch hviezdičiek na plný počet. Hanbím sa že som tento film videl až teraz, koniec ma úplne odstavil od zmyslov :-) ()

Ronnie92

Tento film jsem poprvé viděl, když jsem byl malý a docela jsem se u něj bál. A když film skončil, tak jsem konec vůbec nedokázal pochopit a musel jsem se zeptat mamky, co se tam stalo a až ona mi vysvětlila, jak to vlastně bylo a že si to s taťkou pouštěli od znova a prý to všechno perfektně sedí, když člověk zná konec a ono je to tak. Velmi, velmi dobře natočený mysteriozní film s neskutečným twistem na konci, mistrovské dílo. I když se na něj člověk po čase podívá znova, tak si říká, že je to parádní film a snaží se to sledovat s tím, že ví, jak to doopravdy je a hledá nesrovnalosti, které tam ale nejsou. ()

soukyd33

Film ze kterého jde mráz po zádech. Tomu říkám výkon, a nejenom herecký. Bruce Willis i ten chlapec jsou naprosto skvělí. Tento film doporučuji všem, co jsou na filmy s duchovnem připravený. Závěr filmu je dokonalý. Myslím si, že lépe se to natočit nedalo. Hvězdiček 5***** ()

Bogrant

Ťažká psychoanalýza jednej rozvrátenej duše, ktorú bezpečne vedie v tej dobe ešte revolučný režisér. A film, pri ktorom Willis opäť potvrdzuje, že je to jeden z najvšestrannejších hercov. Famózne vypointovanie. ()

futislav

Dobře natočené, trochu zdlouhavé a ten konec už jsem také někde viděl. Ale až na tu zdlouhavost a některé logické renoncy docela dobrý mysteriózní počin. ()

Little_Sawy

Nacpať do hlavnej roli nikoho iného snáď nez sameho Bruce ani nemohli, furt som netušila prečo tam je ten krpec a ta jeho žena aj keď ukazalo sa že je pekna kurva, no zaver mi zastavil tep, takže v izbe bolo take ticho, horšie než na pohrebe to mi věřte ()

Feacher

Tak z toho se budu vzpamatovávat delší dobu. Pokud jste film neviděli nikdy předtím jako já, ani o něm neslyšeli a nic moc nevíte, okamžitě přestaňte všechno číst a pusťte si ho. Strašně moc oceňuju tisíckrát zmiňovaný závěr a taky to, že celý film nemá podprůměrně všímavý divák jako já ani páru, co se chystá. Nikdy v životě mi i v závěrečné scéně netrvalo tak dlouho pochopit, o co vlastně jde a neměl jsem ani nejmenší ponětí, že by to takhle mohlo skončit. Ve filmu je mnoho detailů, které teď docvakávají až po filmu a to dává ještě vyšší hodnotu celému dílu, která je už takhle vysoká nejen kvůli pointě, ale celému obsahu a zápletce. Brilantně napsáno a zrežírováno + dobře zahráno. Skutečně Pecka! ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku