Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

Paldiny

Takéto typy rozuzlení tu boli už mnohokrát (Mŕtvi a pochovaní, Karneval Duší, Kabinet Dr. Caligariho), takže žiadna revolúcia vo filmových zakončeniach sa nekoná aj keď to na prvý raz funguje. Lenže, keď sa pri ďalších opakovaniach sústredíte na maličkosti nadšenie postupne upadá. Čo zostáva, je presvedčivý Osment, sústredený Willis a mrazenie v kostiach. No narozdiel od Znamení či Vyvoleného film neodpláva s prvým spánkom. ()

Rozjimatel

"I want to tell you my secret now." "Okay." "I see dead people."     Jedinečný mysteriózny thriller s duchárskou tematikou, zaradený v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Film s asi najslávnejším záverečným zvratom filmovej histórie a s tajuplnou a inteligentnou zápletkou, ktorou drží diváka v napätí až do samého konca, pričom mu tu a tam podsúva rôzne jemné náznaky. Hoci si film najviac vychutnáte pri prvom zhliadnutí (závidím tým, čo majú takú možnosť), zároveň však je jeho úroveň v rámci žánru až taká mimoriadna, že sa naň dá pozerať znovu a znovu, aj napriek tomu, že viete ako sa to skončí. Je to hlavne vďaka tomu, že film má viacero vrstiev - funguje spoľahlivo nielen ako strašidelný film o duchoch, ale aj ako vzťahová dráma s výborne prepracovanou psychológiou postáv. Cole je mimoriadne bystrý a vnímavý chlapec, ktorý je medzi svojimi rovesníkmi vydedencom a navyše sa aj stáva obeťou šikany svojich milých spolužiakov. Haley Joel Osment je pre danú rolu absolútne skvelý - krásne na ňom vidieť, ako je jeho postava silne poznačená svojím ťažkým údelom. Obsadenie rolí je vo všeobecnosti veľmi vydarené, výborné sú Toni Collette (Coleova matka) i Olivia Williams (Malcolmova manželka Anna) a tiež Bruce Willis (detský psychológ Malcolm) v menej typickej role, ktorú ale zvládol s veľkým prehľadom. Mnohé zo scén sú tak intenzívne, že sa mi navždy vryli do pamäti. Spomeniem aspoň intímne stretnutie v stane so slečnou, ktorej je trochu nevoľno, ohromujúca scéna pohrebu, dojímavá scéna v aute ("Grandma says hi.") a v neposlednom rade skvelé záverečné rozuzlenie. Pri menovaní všetkých skvelých predností tohto diela nemôžem samozrejme vynechať výbornú kameru Taka Fujimotu a úžasne vzrušujúcu hudbu Jamesa Newtona Howarda.     "Hey, come on. I'll show you where my dad keeps his gun." ()

cityman

Asi proto, že jsem znal pointu než jsem se na to začal dívat. Není ta "báječná pointa", ale trochu málo na to aby tehle film všichni vynášeli do nebe? ()

willis

Tři dávám protože pointa mi došla hned když Osment poprvé zakňoural "vidím mrtví lidi, ale oni nevědí, že jsou mrtví", koho to netrkne je šťaslivec a na film se může podívat třeba ještě jednou, já bohužel ne .... ()

M.I.K.E.

POZOR POZOR !! Před shlédnutím Šestého smyslu se nedívejte na film 50x a stále poprvé, kde je vyzrazena pointa k tomuto snímku !! Je měl tu smůlu, že mě na to nikdo neupozornil a přišel jsem o jednu z nejgeniálnějsích point. ()

Tomin88

Nejlepší thriller všech dob to není. Nejlepší Shyamalan taky ne. Ale ten konec je kurva silnej a dobrej! ,,Ty teď spíš a ráno už bude všechno jinak! Dobrou noc Malcolme!" ...........a možná, že to nejlepší duchařský thriller všech dob je! ()

Zombi

Tenhle film odstartoval všechny ty moderní "pointovky", kdysi mi v kině opravdu běhal mráz po zádech. Výborné je zpětné skládání střípků a indicií, když se člověk dozví pointu, všechno sedí. ()

evil_ryu

Keď som to videl prvý krát, čo bolo dosť dávno, vtedy som mal asi 12 rokov, film so mnou poriadne zatočil. Kvôli hutnej atmosfére som aj dýchať zabúdal. A na konci ? Skončil som z vyvalenými očami a bez reči som civel na ubiehajúce titulky. Od vtedy som tento Sixth Sense videl mnoho krát, ale stále sa mi páči rovnako. ()

gocatgo

Fíííííha. Celý film člověk napíná všech šest smyslů aby mu nic neuniklo. Tu a tam nějaká lekačka, pak parádní smíření s duchy (naprosto geniální scéna s videokazetou) a nakonec pointa která vyrazí dech. Pokud plakát hlásí "Nejlepší thriller všech dob", pak má ten plakát absolutní pravdu. Jen málo filmů mě nechala vběhnout do závěrečných titulků s otevřenou pusou. Prostě Willisovo sebeuvědomění je strhující. ()

Ollie235

Určitě jeden z nejsilnějších snímků, co jsem měl možnost vidět. V mnohém mi připomínal Kubrickovo Osvícení - u obou snímků budu dlouho vzpomínat maximální dávku napětí, neopouštějící mrazení v zádech a některé scény, u kterých se tají dech. Shyamalan to umí vymyslet dobře a natočit snad ještě lépe. Navíc to doplnil o skvělé herce a výbornou Howardovu hudbu. Označení ,,nejlepší thriller všech dob" rozhodně není daleko od pravdy. ()

Mikino00

Celý film jsem čekal na nějaký zlom, na to až se to dějově rozjede a to se nestalo, na konci sice přišel velký zvrat, ale to nestačí. Na druhou stranu atmosféra a herecké výkony jsou opravdu mimořádné. ()

Movie Gourmet

Kultovní snímek s výborným Haley Joel Osment(em) a Brucem Willisem. To byly časy, když M. Night Syamalan ještě točil kvalitní snímky, že. Výborná "duchařina" s legendární hláškou "I see dead people." Verdikt: 5* a 90 %. ()

Nethar

Tak jsem zjistil, že jsem to vlastně asi nikdy neviděl, což je ostuda u takhle známého filmu, čili jsem to konečně napravil. Zpoždění jenom 14 let, to jde ;-) Bohužel ten film je tak známej, že jsem hlavní zápletku více než tušil, ale aspoň jsem se na to díval už s tím vědomím. Bruce Willis jako teda dobrý, ale radši ho mám s revolverem. Haley Joel Osment vynikající, fakt machr na to, kolik mu bylo. Říkám si, jak je na tom teďka jako dospělák, možná se na něco podívám. ()

laepus

Bezchybně vystavěný scénář, jasná režie, která ví, co chce sdělit, zřejmě nejlepší dětský herec vůbec, civilní Bruce Willis a tradičně výborná Howardova hudba. Shyamalan je blázen, že si tímhle filmem nasadil svou laťku tak vysoko, že ji zřejmě už nikdy nemůže překonat. Každopádně film dostane úplně každého a myslel jsem si, že podruhé už mě nedostane tak jako poprvé, ale mýlil jsem se. I když už člověk ví, jak to dopadne, je do děje vtažen úplně stejně a užívá si řemeslnou dokonalost, s jakou všichni tvůrci tento film zvládli. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku