Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

enzo_cz

Toto je dokonalý duchařský thriller, který funguje jako bezvadně namazaný stroj. A konec - ten mě úplně dostal. M. Night Shyamalan ve své vrcholné formě. Grandiózní filmový zážitek. ()

mimuzik

Spoustu filmů má člověk dopředu přečtené, ne však tento film. Při prvním sledování mě konec naprosto šokoval, při druhém jsem už vychutnával to ostatní kolem. Dramatický a napínavý děj, od kterého nechcete odejít. Tradiční výkon Bruce Willise, ale především výkon malého Osmenta, který se řadí mezi jeho životní role. ()

jeskynka

I přes to, že jsem film viděla dvakrát, nepřišla jsem mu nijak extra na chuť. Žánrově splnil očekávání; tajemná, dusná atmosféra, několikrát jsem se i lekla:). Uznávám, že pointa je překvapivá, ale potvrdila nepromyšlenost scénáře. Bruce Willis mi také vůbec nesedí jako zamyšlený psycholog. Podle mě je Šestý smysl zbytečně přeceňovaný film. Lepších 50%. ()

Archvile

Film plný napätia a mystiky od prvej minúty až do konca. A ako čerešnička na torte je záverečná pointa. Dokonca aj po záverečných titulkoch sa budete tešiť až si ho pozriete znova. ()

ko.mi

Na obalu stojí "Nejlepší thriller všech dob!". S tím mi nezbývá než se ztotožnit. Film jsem viděl už několikrát a při dalším pohledu jsem si všímal detajlů, který jsou neuvěřitelně propracovaný. Od začátku je cítit lehké mrazení v zadu za krkem. Při scénách, kdy Cole mluví s mrtvými, když je vidět chaldný dech, mrazení je intezivnější. Celej film jsem byl v napětí a těšil jsem se na závěrečnou scénu v domě. Když přišla, zapomněl jsem dejchat a jen jsem hltal. Tahle scéna mě při každym sledování srazí do kolen. ()

Tanulin

Moc dobrý film se skvělým scénářem a obsazením.Závěrečné rozuzlení mě po prvé šokovalo.Mrazení probíhalo jaksi průběžně a v každém dalším repete je stále nač se dívat. ()

Standey

Tak tenhle thriller je prostě skvělý. Počínaje výjmečným výkonem malého Joela, konče parádním finále. Myslím, že všechno ostatní už bylo řečeno a já bych se jen opakoval... ()

rene75

Když pominu šok, který člověk dostane po prvním zhlédnutí, tak je to nesmírně napínavý a citlivý film s přesahem do reality. Může pomáhat ten, kdo sám potřebuje pomoci? ()

P@\/EL

Hodně kvalitní thriller, který svou přesvědčivě tajmenou atmoférou dokáže vyděsit daleko více než kdejaký novodobý horor. Hned na začátku najdeme dost působivou scénu odehrávající se u Malcolma doma. Dále musím taky pochválit za perfektní hororové scény v druhé půlce filmu. No a strhující konec, jenž nabídne hned několik zásadních odhalení mě naprosto dostal. ()

Andy.222

Co se finálního rozzuzlení týče, věděl jsem ho už před shlédnutím filmu, ale stejně si myslím, že by mě napadlo už asi po patnácti minutách. Čímž ovšem nechci tento snímek shazovat. Je podaný velmi citlivě, poutavě a dovedu si představit, že vidět duchy jako Col musí být záhul na psychiku i pro dospělého, natož pro devítiletého chlapce, takže se nedivím, že byl na začátku nedůvěřivý a na pokraji zhroucení (viz scéna ve škole). Velmi pěkný film. ()

Kivis

Těžko napsat něco, co tu ještě nebylo. Jeden z nejpřekvapivějších závěrů, jaký jsem kdy viděl. Typická postmoderna namíchaná z nejrůznějších filmových ingrediencí - napětí, romantika, horor, občas se i zasmějete,... Sleduju, že se tu v komentářích objevují dva póly v pohledu na "trvanlivost" filmu. Podle někoho je to jednohubka, která nadchla, ale napodruhé už je o ničem, pro někoho s dalšími shlédnutími naopak dojem sílí. Patřím jednoznačně do druhé skupiny. Čtyři hvězdičky jsem dal po prvním shlédnutí, kdy mi Šestý smysl připadal jako lehce nadprůměrný thriller, který na úplně jinou úroveň posouvá až závěrečná čtvrthodinka. Po třetím shlédnutí už mi to přijde skoro jako pětihvězdičkový film, ale ještě s tím zvyšováním hodnocení počkám:o) ()

BlackMolla

Tak povedený thriller, že jsem se dlouho snažila najít nějaký s podobným tématem, který by se mu vyrovnal, ale už vím, že nic lepšího prostě nebude. Možná je to dáno i tím, že jsem Šestý smysl poprvé viděla, když jsem byla přibližně stejně stará jako hlavní hrdina a "život" mrtvých mě hodně zajímal. Takže já už jen dodám, že film je výborně natočen, dobré téma, skvělé herecké obsazení a překvapivý konec. ()

Mrtvobog

K Šiestemu zmyslu som sa odhodlával veľmi dlho, až som si ho nakoniec pozrel. Príbeh je celý vystavaný na solídnosti, myslíte si, že chápete filmu, ale ono sa to na konci úplne zemní a skoro všetky scény zrazu vyzerajú v novom svetle úplne inak, no napriek tomu zapadajú do seba (niečo podobné ako The Others s N. Kidman). ()

Linsang

Neskutečný napínák s dokonalými hereckými výkony Bruce Willise, který tu dokázal vyklouznout ze škatulky věčně ironického akčního hrdiny, a především malého Haley Joel Osmenta. Ač dospělá, při scénách s mrtvými jsem měla chuť zalézt pod deku. A konec mě naprosto rozsekal. Škoda jen, že díky této originální pointě film funguje dokonale jen napoprvé. Pokud už člověk zná konec, značně to filmu ubírá na kouzlu. ()

Oakenshield

Pokud bych měl vybrat film který na mě měl největší efekt, dám Šestému smyslu rozhodně číslo jedna, protože díky super konci jsem zavíral film třesoucími se rukami a hlavou jak po pěti kilech LSD. Samozřejmě Bruce Willis zahrál super, stejně jako malý H. J. Osment. Pokud chcete zírat s otevřenou pusou, jen do toho! :-) 100% ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku