Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

mmajjkii

Ouuuu tak tohle mě mile překvapilo. Zprvu se nic pořádného neděje, a pak bum prásk a je to jak na horské dráze, po té co Vás to téměř celý film táhne pomalu do kopce (což upozorňuji, není špatně), Vás to z něj nakonec jemně strčí a Vy se řítíte střemhlav dolů, tenhle film byl opravdu zážitek. A tak povedený konec už jsem dlouho neviděl. No a na závěr bych ještě chtěl zmínit, že B. Willis mě neustále přesvědčuje, že je skvělým hercem. Viděl jsem zde na ČSFD protichůdné názory na opakovanou projekci, takže to nechám uležet, pustím znova a pak dám vědět jak to vidím já, popřípadě možná změním hodnocení. Zatím však 5*, IMDb. ()

shalash

Musí se nechat, že herecké výkony byly na vysoké úrovni a scénář stál opravdu za to, mělo to vše co by měl film obasohovat, ale mě osobně ten konec zase tak moc neseděl. Ne že bych to snad čekal, ale něco mi na tom nesedělo. Asi prostě nevěřím tomu, že po smrti jsou všude okolo nás duchové... nebudu filozofovat ale člověk je zvíře, když zabiješ zajíce bude z něj taky duch? ()

antragus

I když jsem tohle viděl po letech znovu, byl jsem relativně podělanej při každé lekačce a při rozuzlení mi lítal po zádech mráz jako z ledničky. A ještě jednou podotýkám - nebylo to poprvé, co jsem se s filmem setkal. Navíc mám rád filmy, kdy vám u rozuzlení spadne čelist, a pamatuju si, že po tomhle filmu jsem si ji musel jít umývat od chlupů z koberce. Skvělá atmosféra, skvělý příběh... Prostě jedno velké JO... ()

davebono

Neuvěřitelně silný film, který neztrácí ani po opakovaném shlédnutí, když už je jasné o co tady jde. Všechno do sebe krásně zapadá. Stačí poznámka: "Nějak se tady ochladilo." .... a já se začínám se bát. Opravdu skvělý film. Jasných 5*. ()

mentos.

Báječný film se závěrem, který vám vyrazí dech! Malého Haleyho si pamatuji z filmu Pošli to dál, kde mu Helen Hunt vrazí facku. Nyní si ho budu pamatovat i jako malého chlapce, který vídal duchy. Skvělá režie a jedna z nejlepších rolí Bruce Willise. 90% [viděno 13.12.2012] ()

Chapi

Nie je čo vytknut. 3* pretože som pochopil pointu v uvode a sledovanie filmu ma utvrdzovalo v mojej hypoteze. ()

10doktor10

Málokterý film mě natolik překvapil svým závěrem. Za žádnou cenu nezjišťujte jak film skončí, dokud se na něj sami nepodíváte :) Napínavé, Willis je skvělý, doporučuji v každém případě!!! ()

pan_Bily

Mistrně natočený duchařský thriller se spoustou napětí a naprosto famózním - překvapivým rozuzlením. Ten závěr mě totálně dostal, napoprvé seděl jsem s otevřenou pusou - a to myslím v kladném smyslu (v tom nejkladnější). A ještě dnes, když si to pustím, běhá mi mráz po zádech. Zdálo by se, že když už pak znáte pointu, nebude při dalším zhlédnutí z filmu nic. Opak je pravdou. Pointa jen dokresluje, jak skvěle je celý film natočený, jak se Malcolm Crowe (Willis) pohybuje dějem. I pro ne zrovna milovníky tohoto žánru stojí za to ten film vidět, už jen kvůli dvěma věcem - již zmiňovaný závěr a fantastické herecké výkony malého H. J. Osmenta a B. Willise. ()

Johgas

Napínavý film. Děj se stupňuje, pak se vše zdánlivě uklidní. A zčistajasna, když si člověk myslí, že už je vše jasné, tak přijde závěrečná šleha, dost síla...Bruce Willis hrál hodně dobře, a ten malý kluk - Haley Osment, tak ten hrál výborně. A pamatujte - když přicházejí duchové, tak se vždycky ochladí :-) ()

assassinGH

Celý film je také chodenie okolo horúcej kaše. Má síce dosť prekvapivý koniec, ale väčšina veci po zhliadnutí filmu ostane nedoriešená. Jednoducho buď je v tomto filme Bruce Willis retardovaný, alebo je scenár trošku nedomyslený. Dej sám o sebe je celkom zaujímavý a pútavý. ()

Snakefinger

Absolutně nerozumím vysokému hodnocení, jelikož od první minuty bylo nad slunce jasnější jak to vlastně bude. M. Night Shyamalan točí podle mého nudného názoru velmi nudné dlouhé filmy, které jsou totálně o ničem. Pro mě to není. ()

Sansnom70

Jak asi všichni víme, tak Bruce Willis je zaškatulkovaný jako akční hrdina a ve všech takových filmech mu to absolutně sedí a běda tomu kdo se mu postaví do cesty. V tomto snímku, nám ale všem ukázal, že to umí i ve vážném filmu a také skvělý herecký výkon dětského hrdiny Haley Joel Osmenta, který by si za tento film zasloužil oskara a ne jen nominaci. Já osobně mohu tento snímek všem jen a jen doporučit. A pokud na něj budete koukat se svojí láskou, tak prosím k telce vzít i větší množství kapesníčků pro ty kteří jsou plačky a řvou skoro u každého filmu jako já i s manželkou :o) :o) :o) ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku