Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

Wishkah

Vynikající duchařina, která nastartovala a svým způsobem i ukončila kariéru M. Night Shyamalana. Podle neustále upadající kvality jeho filmů už nikdy nepřekročí stín svého geniálního debutu a je to velká škoda ()

Jorge-Z

Opravdový mazec, u které jsem se opravdu bál. Tak geniální závěr jsem opravdu nečekal. Pointa mi nebyla prozrazena, tudíž jsem udiven. ()

Prochy38

Parádní mysteriózní thriller, chce-li někdo horor. Willis je bezkonkurenční. Film na 75% než přišel strhující závěr! 90% ()

Ještěřák

(Varuji, mírný SPOILER ke konci bodu [1] ) [1] Na SIXTH SENSE se v plné hodnotě projevila historická (ne)postradatelnost filmů, které stojí a padají s pointou, oproti filmům, které jsou pro mě nepostradatelné celým svým obsahem (žánrový příklad: RINGU, SHINING, SUSPIRIA): zatímco pointu SIXTH SENSE, nebo její výrazné prvky, za těch deset let od vzniku čorkl doslova celý regiment filmů, opsat celé horory, vyjma remaků, není tak úplně legální a společností oceňovaný... Proto bude SIXTH SENSE do budoucna čím dál neférově bit s tím, jak daná pointa bude autorsky mylně přičítána jeho následníkům, kupř. THE OTHERS (podle mě líp zasazený a zapamatovatelnější zážitek, než toto!) a v něčem překvapivě i SHUTTER ISLAND. [2] Daná pointa mě mimochodem nepřijde až tak geniální. Přišel bych na to taky - jsem snad génius? [3] Klady, které přetrvají (o něco déle): moderní kamera a režie, Willis v nezvyklé (a dobré!) poloze, zdatně sekundující Collette + Osment. ()

unagi

V takých skorých mojich rokov, keď som prvý krát uzrel tento film som takmer odpadol z niektorých scén. Zahmlilo sa mi pred očami a zimomriavky mi behali od temena cez zadok až po päty! Geniálne prepracovaný dej s dychom vyrážajúim záverom som film žral a žerem stále. Haley Joel Osment sa parádne hodil do hlavnej úlohy, ale myslím že on si vie poradiť aj v iných filmoch! ()

Dzonysek

Nejděsivější scénou jistě není ta, ve které osmiletý chlapec zahlásí, že vídá mrtvé lidi. Vystihuje však plně podstatu filmu. Naštěstí se Šestý smysl nepropadl mezi řady "bafacích" hororů ani duchařských snímků s dopředu předvídatelným koncem. Navíc u některých pasáží musí cítit ledový dech na svém krku i otrlý fandové hororů. Atmosféra napětí vydrží po většinu filmu a závěrečná pointa je rozsekávající. Špičkový horor. ()

Piškotka

Vynikajicí film se skvělým zakončením. Všechny aktéry spojovalo trauma, ktere za sebou táhli jako vězeňskou kouli. Byli smutní , přesto každého smutek měl mnoho různych odstínů. Malý hošík se s hlavní rolí popral náramně, melancholie z něj přímo čišela. Tyhle vážné děti pak působí věkově starší. B. Willis podal srovnatelný výkon, jedna z jeho nejlepšîch rolí. Byl přirozený a jednal srdcem. Dostala mě emočně vypjatá scéna, kdy mu i hošíkovi vyhrkly slzy. Zde proti sobě stály naprosto rovnocenné bytosti, co si navzájem servîrují své momentální duševno. I když z profesionálního hlediska psychologovi nepřísluší role obnažovatele vlastního nitra. ()

kwoky

Silné čtyři hvězdičky. Na můj vkus trochu pomalejší tempo, ale skvělé herecké výkony a atmosférická hudba mi to bohatě vynahradily. Pěknou hru kočky s myší s námi ten Shyamalan rozehrál, což? ()

Teabag

Skvělý Bruce, mrazivá amosféra, fungující lekačky... Nebýt trochu předvídatelného závěru, tak by to bylo na plný počet! 9/10. ()

Hanes88

Myslím, že každého tenhle hororový thriller musel zaujmout. Už jenom závěrem. Bruce Willis i Haley Joel Osment ve svých rolích skvělí. Opravdu velké nadšení. ()

Marrty3

Tak tohle je opravdu filmová lahůdka. Stydím se za to, že jsem se k filmu dostal až nyní. Tohle je opravdu poklad kinematografie. Film s naprosto famózní atmosférou. Nemohl jsem se vůbec odtrhnout. Husí kůže, mráz po těle, zaťaté zuby, vlhké ruce a nedočkavost mě prováděli po celou dobu. Kvalitní mysteriózní a thrillerové prvky tu válí. Propracovanost scénáře a režie je brilantní (po shlédnutí jsem si udělal pár kontrol). Miluji filmy podobného stylu a když k tomu přidám závěrečné rozuzlení, sám nemohu uvěřit zda je to vážně pravda. Plus herecký koncert pánů Willis & Osment, to je třešnička na dortu. Vážně paráda, která mě chytla a dlouho nepustí. Bez rozmýšlení 5*****. Shlédnuto v originálním znění. ()

kri.tino

Prvá polovica filmu bola dosť tiahla. Stíhal som popri nej už uvažovať, že filmu udelím tri hviezdy - vzhľadom na dobrú atmosféru vytvorenú kamerou i nie zlé herecké výkony. Druhá polovica filmu kompletne potlačila premýšľanie nad čímkoľvek iným. Vynikajúci nápad a fenomenálny koniec ma presvedčili o takmer dokonalosti. Nebyť toho extrémne pomalého rozbehu, uvažujem v ešte vyšších sférach. Shyamalan ale každopádne nesklamal. ()

Itar

Film, který je výborný na první a druhé shlédnutí, s každým dalším už ale jde dolů. Konečná pointa je skutečně vynikající, nicméně narozdíl od takových Usual Suspects film nedisponuje tak atraktivní filmařinou... právě proto potom sází na šokující pravdu (v případě projekce první) a naprosto jiný úhel pohledu (v případě projekce druhé). ()

Disease

Vzhledem k tomu, že pointa tohoto filmu je už dávno veřejným tajemstvím, těžko mě mohlo něco překvapit. Takže jsem si chtěl alespoň vychutnat formu, ale nějak nebylo co vychutnávat. Se stejnou pointou jsou Karneval duší a Ti druzí o několik řádů výš. Ale na rozdíl od dříve viděného Vyvoleného a Znamení se tady našlo pár zajímavých momentů, takže 3* je tak akorát. Šuliman holt evidentně není rejža pro mě. ()

.baris.

Životní výkon Bruce Willise, fantastický Haley Joel Osment. Kvalitu Šestého smyslu jasně potvrzuje fakt, že i když vám dojde, jak asi film skončí, stejně vás to celé hrozně moc baví a děsí a jste napnutí jak blázen. Přestože mě tedy napadlo, o co běží, už asi po půl hodině filmu, byla jsem neuvěřitelně nadšená. Horory nemusím, ale právě pro tyhle případy se říká, že výjimka potvrzuje pravidlo. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku