Davidovo manželství prochází krizí, poslední dobou se mu příliš nedaří a ani psychicky na tom není nejlépe. Přesto má obrovské štěstí. Stane se jediným člověkem, který přežil děsivou havárii vlaku při návratu z New Yorku, kde se pokoušel sehnat lepší práci. Probere se v nemocnici. Z televize se dozví děsivé detaily o smrti skoro sto dvaceti cestujících i o tom, že trosky vlaku se rozlétly na míli daleko. On sám nemá ani škrábnutí. Za pár dní najde za stěračem auta lístek s otázkou: "Byl jste někdy nemocný?" Začne hledat člověka, který mu tam lístek nechal. Je to Elijah, majitel komiksové galerie, který trpí vrozenou vadou mající za následek extrémní křehkost kostí. Elijah hledá někoho, kdo je jeho pravým opakem - člověka nepoškoditelného, nezničitelného. Je přesvědčen, že je to právě David, a považuje ho za komiksového hrdinu, kterému je třeba do cesty stavět různé překážky, na nichž má dokazovat svou nepřekonatelnost. (TV Nova)

skoky25

Málo akcie veľa emócii má to aj výhody aj nevýhody. Čakal som viacej akcie ale ani táto verzia my nevadila ale zvratovy koniec ma dostal. Myslím že štyri hviezdičky si naprosto zaslúži ()

marysa

Tento film spolu so šiestym zmyslom boli dva filmy, o ktorých som si vravela, že vzhľadom na ich popularitu si ich musím pozrieť. Začala som filmom Unbreakable a myslím, že pri ňom aj skončím. Absolútne nerozumiem hodnoteniam typu - najlepší thriller, pretože ja som sa pri tom neskutočne nudila a napätá som sa cítila možno tak pri jednej scéne. A ten záver nejdem ani komentovať, mne to pripadalo, ako poďme vymyslieť niečo nečakané, ale pritom to len pridalo na celkovej trápnosti tohoto filmu. ()

revere

Řemeslo má zlaté dno. Stošest minut módní zábavy, po které nezůstanou žádné dojmy, ale člověk má neurčitý pocit, že je mohl strávit hůř. ()

A.lis

Obvykle si věcí ohledně kamery a záběrů moc nevšímám, ale v tomhle filmu mě práce kamery nesmírně zaujala. Skvělé záběry, které velmi dobře dokreslují atmosféru, okamžiky,... ()

mcclane412

Jeden z nejlepších filmů Shyamalana, u kterého poznáte přesně jeho rukopis. A standardně kvalitní Willis v roli chlápka, co jako jediný přežil vlakové neštěstí, v hořícím hotelu, na který spadlo letadlo (tomu říkám pech). Po značnou část filmu si nejste jistí jestli je doopravdy superhrdina nebo superšťastlivec, každopádně se postupně rozehraje partie, která má jednu z nejlepší filmových point, co jsem kdy viděl. Jednu z nejlepších ne protože by byla nejvíce šokující, ale protože by tam absolutně vůbec nemusela být. Asi teď namítnete že takový Sixth Sense by se taky obešel bez pointy, jen by prostě nebyl tak šokující, ale pokud se správně pamatuji tak tam to leccos vysvětlovalo, kdežto tady než že by to něco vysvětlilo, to film spíše dokonale dobarvilo (a proto se mi líbila víc než v Sixth Sense, ale to je jen můj názor). Překvapivě skvělý film. ()

CHYREN

Bruce si zaslouží hlubokou poklonu. Skvělý film, hudba která ze 4 hvězd bere do náruče celý dílo a vynáší ho na pátou. Napínavý, řemeslně skvěle zvládnutý snímek. Nemám , co bych ještě dodal. Snad jen, že umělecky je něco podobného stěží napodobitelné. V daném tématu. ()

dave91

Nápad dobrý.Nicméně to tak nějak vyšumělo.Neboli Shyamalan jak se říká :".... to zahodil".Dalo se z toho vytěžit mnohem víc. ()

Paulie2

Na tak skvělé obsazení bych očekával lepší film. Hloupý námět, pomalé nudné tempo a ani trocha napětí. Hvězdičku navíc za konec. ()

vrgulnik

Po prvním podívání 4 hvězdy. Trochu mi chyběl nějaký přesah a taky jsem čekal ještě trochu víc, ale přesto vynikající práce. Hlavně oceňuji originalitu, protože takových filmů (rozuměj s originálním scénářem) se zas tak moc nevidí. Bohužel jsem se k filmu dostal až po 13 letech, protože jsem byl přesvědčený, že půjde spíše o akční thriller. Navíc jeho tuctový plakát (DVD obal) opravdu nikoho nenaláká. Jak velmi jsem se mýlil a jsem tomu rád. ()

bobbio

Podľa mňa nedocenený film. Aj keď musím uznať, že svoj potenciál úplne nevyužil, v žánre je to niečo nové a môže osloviť širšie masy, ktoré Marvelovky nemôžu ani vidieť ani počuť. Myslím, že pokračovanie by nebolo na škodu, príbeh zďaleka scenárista a režisér v jednej osobe nevyčerpal. skvelý, realisticky vykreslený ,,superhero movie" . 90% ()

Antal89

Krásný téměř thrillerový příběh o tom, jak se může člověk stát hrdinou s nadlidskými schopnostmi pod vedením vozíčkáře, který se chce stát jeho pravým opakem. Film by možná mohl být o něco lepší než je, Bruce Willis je v té roli naprosto dokonalý a závěr je dobrý díky tomu, že je víceménně uzavřený a osobní život hrdiny dostává nový rozměr a mnozí kolem něj dostanou druhou šanci, což nelze říci o záporákovi, kterého hraje Samuel L. Jackson, který se prakticky stává psychicky labilním. ()

Vopice2

WTF?!!! Asi nejnapínavějším momentem byl pokus o zabití mola, který nám lítal do obrazu. V těsným závěsu pak byla desetiminutová dechberoucí scéna zvedání až 160! kilového závaží, to byla fakt pecka, už už jsem si šla pro lexaurin, aby mě samou nervozitou nekleplo, ale dal to! ()

StanleyVanH

Tak jsem si říkal, zajímaví název a dobré hodnocení, hmmm a vono hovno. Libil se mi jen začátek a konec. Nemělo to žádnou pointu a ani hlavu ani patu, tady Wiliž sklamal. Až moc nadhodnocený film. ()

SpeckMcBig

Věčná škoda kam se Shyamalan dostal,jeho první snímky jsou takové malé poklady a Vyvolený je z nich jednoznačně nejlepší.Vyvolený je mrazivě napínavý,slzavě dojemný,silně dramatický a duo Willis/Jackson je opět dokonalé.Celé to hladce pluje bez sebemenšího rušivého momentu až k povinné závěrečné pointě,která začína být především ke konci značně prokouknutelná ale i tak z ní příjemně zamrazí !! ()

Suchoš

Když jsem film viděl před lety tak se mi moc nelíbil a přišel mi dost nudný. Tehdy bych to asi hodnotil ***, ale asi jsem k tomu filmu musel trochu dozrát a teď už je to spíše na ty ****. Na Šestý smysl to rozhodně nemá, ale styl je dost podobný a zanechá ve vás nestandardní dojmy. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (více)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda