Davidovo manželství prochází krizí, poslední dobou se mu příliš nedaří a ani psychicky na tom není nejlépe. Přesto má obrovské štěstí. Stane se jediným člověkem, který přežil děsivou havárii vlaku při návratu z New Yorku, kde se pokoušel sehnat lepší práci. Probere se v nemocnici. Z televize se dozví děsivé detaily o smrti skoro sto dvaceti cestujících i o tom, že trosky vlaku se rozlétly na míli daleko. On sám nemá ani škrábnutí. Za pár dní najde za stěračem auta lístek s otázkou: "Byl jste někdy nemocný?" Začne hledat člověka, který mu tam lístek nechal. Je to Elijah, majitel komiksové galerie, který trpí vrozenou vadou mající za následek extrémní křehkost kostí. Elijah hledá někoho, kdo je jeho pravým opakem - člověka nepoškoditelného, nezničitelného. Je přesvědčen, že je to právě David, a považuje ho za komiksového hrdinu, kterému je třeba do cesty stavět různé překážky, na nichž má dokazovat svou nepřekonatelnost. (TV Nova)

iXtr3m3

Pozreté znovu po dlhých 17tich rokoch, pozreté znovu po rokoch, ktoré vyniesli komixový svet na vrchol rebríčkov blockbusterov. Musím uznať, že tento film a jeho myšlienka majú strašne veľa do seba. Navyše je ten film hnaný dopredu v tej dobe hereckým esom najvyššieho kalibru Bruceom Willisom a podobne aj podmanivou hudbou J.N. Howarda. SPOILER ALERT: V podstate sa v tomto superhrdinskom filme stane jeden jediný superhrdinský zásah a podobne jeden jediný akt superhrdinského originu (benč), ale neskutočne to všetko stojí za to. Rovnako ako scéna pri stole s novinami. Neskutočné, že ani mrakodrapy nemusia padať a je tam toľko emócii a atmosféry, že by sa dala krájať aj v dnešnej dobe. SPOILER ALERT END. Odporúčam všetkým pozrieť novší "Říkali mi Džigu". Minimalisticky spracovaný ale v koreňoch trošku podobný počin. ()

Loki_Six

"Do you know what the scariest thing is? To not know your place in this world, to not know why you're here. That's - that's just an awful feeling." ()

JamesSi

Skvělý, skvělý film. Dekonstrukce kultu komixového hrdiny, která předběhla svojí dobu. Takový anti-hrdinský film v jiném slova smyslu. Chytře vystavěné. Postavy fungují a jsou zajímavý. Samuel L. Jackson jako úchylný fanoušek komixů je úžasný. Ironicky pak hrál Nicka Furyho v Avengers. Kamera skvělá. Hrátky s barvami top notch. Znázornění vztahu otce a syna o stovky mil lepší než u After Earth. Neuvěřitelné, jak dokáže M. Night volit slova a i občas důležité věci říct i bez nich.Tu scénu, kdy se Eliáše majitel obchodu ptá, jestli honí nad japonskýma komiksama, jsem s ním prožíval. Co se k*rva stalo s M. Nightem? (Noc M. Night Shyamalana pokračuje :)) ()

Milano33

Veľmi zaujímavý filmový kúsok s vyvrcholením a pointou, ktorú som ani v najmenšom prípade nečakal a pritom bola taká očividná, taká jednoznačná. Shyamalanovi sa jednoducho podarilo zakryť nenápadnú a zároveň tak evidentnú pravdu priamo pred diváckymi očami a to bez najmenšieho tušenia. Unbreakable hoci nevychádza zo žiadneho konkrétneho komiksu, má s komiksami o superhrdinoch veľa spoločného. Jedná sa o naprosté prekrútenie superhrdinského žánru ako takého, je to na pomery bežného komiksu veľmi realistické spracovanie superhrdinského originu. Pri filme určite najviac diváka uchváti tá priebojná, duchaplná atmosféra, ktorá slúži predovšetkým na rozjímanie a utriedenie si myšlienok. Unbreakable je dosť psychologicky ladením snímkom a v priebehu filmu sa dostávame do tých najtemnejších zákutí mysle nášho superhrdinu. A pravidelné držanie nadprirodzených schopností pod závojom tajomna robí z tohoto snímku skutočne esenciálny mysteriózny psycho thriller s trochou tej Sci-Fi zložky. Na tomto filme tiež veľmi obdivujem tie čiernobiele scény s  dôrazom na jednú výraznú pestrú farbu, ktorá oživila i zveličila celý ten šedivý záver. Bruce Willis a najmä Samuel L. Jackson boli v tomto počine naozaj vynikajúci. ()

Hopper

Zase až taký veľký hit to nie je. Možno sú po 6-om zmysle očakávania vyšroubované príliš nahore, ale občas som su riadne nudil a záverečná pointa mi už dlho nepripadala tak pritiahnutá za vlasy. ()

Theraphosa

Strašně moc váhám mezi 3-4 a nemůžu se rozhoupat.Vůči některým věcem bych samozřejmě měl nějaké ty výhrady,ale proč nesnít?Bruce byl sqělej a scéna v bazénu,chm,tak teda jo.Za čtyry. ()

eagle-eye

U Shyamalana se mi hrozně líbí jeho styl vyprávění. Řekl bych, že Vyvolený je jeho vrcholem. Willis s Jacksonem jsou úžasní, film je to tajemný a jako komix brilantně civilně zpracovaný. Zde musím poopravit své hodnocení bo čtyři jsem dal Šestému smyslu a i přes nesporné kvality prvního i zbylých filmů, tento přece jen vybočuje a nenudí ani po několikátém shlédnutí... Pět si rozhodně zaslouží. I když Shaymalanovi i Willisovi můžou být moje hvězdičky ukradené, je to pro mě jediná cesta, jak vyjádřit sé sympatie k filmu...;-) ()

Witta

Velmi působivý thriller. Výborně obsazený, výborně natočený a navíc s výbornou hudbou. Kdybych dříve neviděl Šestý smysl dal bych ještě o hvězdu víc. ()

xmozek

Připadne mi nebo se tu zas tak moc nemluví? Upřímě když jsem věděl že má nastat konec byl jsem lehce zklamán a říkal jsem si takhle to nemůže skončit to nejde.A měl jsem pravdu nemohlo to tak skončit. Opravdu konec a celkové rozuzlení filmu mě dostalo do kolen. Nemohu jinak než za plný počet.Je tu sice pár vad na kráse ale muška jenom zlatá. ()

dopita

Po prvním shlédnutí sem byl trochu zklamanej, ale po druhým musím dát pět hvězdiček. Film je sice vyprávěn velmi pomalu (pro kdekoho asi přiliš pomalu), ale na kvalitě mu to rozhodně neubírá. ()

VIPerson

Jeden z nejlepších...a jeden z těch,na který se rád kouknu klidně dvakrát do týdne...zde funguje naprosto všechno...hudba,režie,herci,střih,námět...************ ()

Pretender

''Now that we know who you are... I know who I am. I'm not a mistake! It all makes sense. In a comic, you know how you can tell who the arch-villain's going to be? He's the exact opposite of the hero, and most time's they're friends, like you and me. I should've known way back when. You know why, David? Because of the kids. They called me Mr. Glass.'' ()

Ripley

Nebylo to až tak geniální(Šestý smysl byl lepší),nebylo to ani vizuálně úchvatné(Znamení bylo lepší) a nebylo to ani hudebně podmanivé(Šestý smysl a Znamení byli lepší)...jak zde napsal Tom Hardy.Ale i přesto jde o skvělý film. ()

bila.tecka

Strhující Šestý smysl se snad Shyamalan ani nesnažil trumfnout, pokračuje v mysteriózní tematice a velmi se mu daří udržet divákovu pozornost. Pomalým "evropským" tempem, scizujícími záběry statickou kamerou, postavou Bruce Willise. Forma jednoznačně předčila obsah, scénář je ale (opatrně řečeno) podivný. Přerod obyčejného člověka v hrdinu mohl být napsán míň "komiksově" povrchně. Možná že filmu ublížil i star system - neznámí přesvědčiví herci by dodali snímku potřebnou svěžest. ()

Lewisek

Nenabízí žádnou velkou akci, po shlédnutí ve mně nezanechává žádný velký dojem, je to dost dobré hlavně po té technické stránce, ale námět a scénář jsou dost slabé články tohohle filmu; jinak B.Willis stejně dobrej jako vždycky, S. L. Jackson nápodobně a podle mě ještě lepší a zajímavější postava filmu. Stejně jako v o 10 let novějším filmu s podobným názvem "Unthinkable" je to prostě frajer. A hvězdičku navíc dávám za posledních 10 minut. ()

Paity

Na rovinu říkám, že mě to dost nudilo. Nějak jsem si při sledování Vyvoleného připadal, že tohle už tady několikrát bylo navíc vše bylo tak trochu/dost přitažené za vlasy. ()

kedl

Celou dobu si říkáte, co to sakra Shyamalan natočil, pak přijde závěrečná scéna a vy sedíte na zemi s otevřenou hubou. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (více)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda