Reklama

Reklama

Oklamaný

  • USA The Beguiled (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Voják Severu držený ženami jižanské dívčí školy. Je to ale on, kdo je vězněm? ... Během americké občanské války v roce 1863 se raněný desátník Unie John McBurney (C. Eastwood) ocitá na odlehlé jižanské dívčí škole v Mississippi, kterou vede Martha Farnsworthová (G. Pageová). Ta chce Johna co nejdříve vydat konfederačním vojákům, nakonec se ovšem rozhodne jej napřed u sebe ponechat pod přísným dohledem, než se uzdraví. K vězněnému nepříteli se nejprve dívky chovají obezřetně, během svého pobytu si ale John získává jejich důvěru stejně jako jejich náklonost. Když Johnovi začne podléhat jedna dívka za druhou, svým jednáním přivolá nad školu nebezpečný mrak žárlivosti… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (113)

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Vcelku zajímavý film s uvěřitelným tematem, který ke konci nutí k zamyšlení. Chytré dialogy a rozuzlení děje opravdu nečekané, ale podle mých představ. Všechny tyto klady však kazí herecké výkony dívek, hlavně Geraldine Page, jejíž ,,výkon'' mi přišel tak prkenný, nepřirozený a místy i hraný jak podle pravítka, takže si myslím, že paní Page na kvalitě spíše ubírá než přidává, ale jinak solidní film a Eastwood jak jinak než skvělý ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Cynický a ujetý film, jaký bych rozhodně nehledal v Siegelově ani Eastwoodově filmografii, o to jsem radši, že jsem na něj narazil.  Eastwood v roli prolhaného manipulátora, jež si však sám nakonec díky neovladatelnému chtíči zboří  zpočátku pečlivě budovaný domeček z karet.   Jeho finální podlehnutí podbízivé a chlípné holčině mohlo být výsledkem mužské ješitnosti, kdy ujištěn o své moci podlehl falešným představám o vlastní nedotknutelnosti,  případně se dá vysvětlit jinou typicky mužskou vlastností, tedy zahučí-li nám v klacku, nevidíme, neslyšíme, jdeme... Každopádně byla tahle výpověď o doupěti chlípné neřesti pod fasádou mravné výchovy mladých dívek  špinavě okouzlující.  Zasvinění dětsky naivní duše a do samotného závěru vlastně jediné kladné postavy bylo pak tou dokonale cynickou tečkou, jakou si tohle filmové zjevení zasloužilo. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Tie varovania v niektorych komentaroch o tom, aby ste si nic dopredu nezistovali su prehnane. Kazdemu, kto videl uz par filmov, musi byt po chvili jasne akym smerom sa film bude odvijat a aky nevyhnutny zaver caka hlavneho hrdinu. Proste Eastwood tu tak dlho ojebava bandu zien u ktorych sa nechtiac ocitol az nakoniec ojebu ony jeho. Film sa ani neznazi nejak dlho skryvat skutocne charaktery postav a v rôznych spomienkach a monologoch nam ukaze ich skutocne umysly. Takze nakoniec ide len o to ake vynaliezave patalie si scenarista pre zucastnene postavy pripravil. Mna to prilis nenadchlo pretoze mi to nepripadali prilis napadite a Eastwoodova postava sa spravala dost hlupo tym, ze zvadzala vsetky zenske a bola len otazka casu, kedy niektora z nich zo ziarlivosti nieco vyvedie. Ani herecke vykony ma nestrhli. Eastwood tu sice hra regulerneho vypocitaveho zaporaka, ktory zvadza aj 12 rocne decko, ale zeby predviedol nieco vynimocne si nemyslim. Rovnako aj ta banda zien a nadrzanych dievcat za vela nestoji. A to ani po fyzickej stranke. Takze vysledok je pre mna mierne nadpriemerny film s netradicne obsadenym Eastwoodom. Trochu mi to svojou atmosferou pripomenulo tie nezazivnejsie filmy Chan-wook Parka, takze komu sadli, tak pre neho môze byt toto prirovnanie skvelym odporucanim. 6/10. ()

UncleG 

všechny recenze uživatele

Urostlý Yankeeský soldát se na nepřátelském Jihu ukrývá v dívčí škole – ve výchovném ústavu plném jen a jen samých ženských, které chlapa neviděly nikdy v životě nebo ho viděly tak dávno, že si to ani nepamatují. Náš milý vojáček taky zrovna nevypadá jako člen pěveckého sboru kastrátů… Takže je nasnadě, co bude následovat. Ale počkat! Počkat! Tohle se nejmenuje „Špinavé prošťouchňuté flinty“, tohle je, přátelé, drama! A film je to výrazný hlavně atmosférou. Někdo by možná řekl, že byla tíživá jak dusný jižanský vzduch. No a já bych zase řekl, že to bylo celé silně „nadržené“. Jojo, s potlačovanou sexualitou není žádná sranda. O tom by mohl pan scénárista jistě dlouze vyprávět… ()

starbrejkr 

všechny recenze uživatele

Podivuji se, že už na počátku 70. let učinkoval Clint v pro sebe tak silně netypickém filmu. Já však říkám - jen houšť. Příběh je prostinký, ale postavený na svou dobu na neotřelém elementu osamělého muže obklopeného ženami do té doby izolovanými od opačného pohlaví....jak to nazvat.....sexuálně narušivý element?:-D Tvůrci se nebáli odvážných scén, díky kterým má film po celou dobu zvláštní, až dusný náboj. Zasazení děje do období občanské války, kterou sice přímo nevidíme, ale neustále cítíme, jen přidává na oné speciální atmosféře. V závěru rovněž snímek solidně graduje a Eastwood se tu v jedné chvíli ukazuje v překvapivě záporném a až ďábelském světle. O samotném konci nebudu radši nic prozrazovat, snad jen že překvapí....Dnes už film jako celek (po všech těch Nebezpečných hrách a podobných) nikoho z míry nevyvede, ale ve své době to musela být velká bomba. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (22)

  • Uvažovalo sa o niekoľkých názvoch tohto filmu. Okrem iných boli to: "Pussy-footing Down at the Old Plantation" a "On One I Walked". (Arsenal83)
  • Quentin Tarantino neskôr o filme napísal, že tento film je dielom, kedy sa Siegel dostal najbližšie k možnosti vytvoriť umelecký film, avšak podľa neho neuspel. Dokonca uviedol, že Siegel je pre film najhorším obsadením: ​​"Film prináša Siegelove najhoršie štylistické impulzy. Tá jeho záľuba vo freudovských obrazoch, jeho doslovnosť v príbehu, ktorý kričí po dvojznačnosti. Film ožíva len vtedy, keď sa zameriava na Eastwooda."  (Arsenal83)
  • Keď McBurney (Clint Eastwood) hrá karty, tie v rohu majú na sebe farbu (srdce, piky atď.), ale aj číslo. Čísla však boli na karty umiestnené prvýkrát až v roku 1864 a dokonca aj 20-30 rokov po občianskej vojne boli mimoriadne vzácnym javom. (Arsenal83)

Reklama

Reklama