Santa je na tom špatně a musí vyrábět náhradní díly pro armádu. Dvanáctiletý pomstychtivý darebák si na něj objedná nájemného vraha. (Netflix)

majo0007

Hodne hustý úlet. Mel ako Santa Claus (fakt naozaj! len sa volá Chris Cringle), čo má pod posteľou kvéry, boxujúci do pytla, prijímajúci kontrakt od US Army, aby aspoň nejako vyžil, spratek, čo chce jeho smrť, lebo ako darček dostal uhlie, hitman, čo za mlada dostal iba jeden jediný policajný angličák, no a v rámci korektnosti (alebo nových pravidiel Oscara) nemôže chýbať tlstá čierna prasnica, ako pani Clausová... a všetko je o hľadaní P.O. Boxu na severný Pajk... WTF?! Nie je to ani action - ledva až na záver, ani comedy - hmm, nikde, proste podivnosť s otrepaným posolstvom, že dobro víťazí nad zlom a že "the Fatman's got his Eye on you!". Nebyť Gogginsa, ktorý tu hrá už tradične mešuge par excellence, ani o to nezavadím. Tipujem, že film zrovna "nezažiari" pri vianočnom stromčeku mainstreamu, ale svojich "weirdos" si určite nájde. "Happy Christmas-how-how". ()

oveckaoa

Tak, že malý spratek dostane na Vánoce uhlí nasere se a najme si na Santu vraha, který pro změnu dostal na Vánoce angličák ačkoliv chtěl, aby mu Santa nadělil nové rodiče co by ho nemlátily (WTF). A teď to přijde ten vrah zjistí hned Santovu adresu a jeho jméno i to čím jezdí jak to nevím a film to ani nevysvětlí a přijde si pro něj. Santu mezitím hlídá americká armáda (zmohly se zhruba jen na 10 vojáčků) , která chce po jeho elfech , aby vyráběly pro americké letadla jakési součástky za odměnu mu dá ochranu a peníze. Nemají tam ani kamery a ani žádné zabezpečení a mimochodem Santovu manželku hraje černoška asi pomýšlejí na nějaké ocenění (nově získají ocenění pouze filmy ve kterých bude hrát černoch nebo černoška). Rovnou přeskočte 80 minut a pusťte si posledních 20 co za něco stojí a za to dostanou ty 2 hvězdy. Humor 0 Napětí 0 Akce 40 Herecké Výkony 0 Gore 0 ()

tron

Vôbec sa mi do toho nechcelo ísť, ale nakoniec som sa celkom (svojím spôsobom) bavil, pretože úroveň faktoru WTF je fakt značne vysoká. Najlepšie je o Fatmanovi nič nevedieť a proste sa len nechať unášať nepredvídateľným (hoci občas nudným a rušivo čudným) dejom. Zvláštne je už žánrové zaradenie. Chvíľu je to drsná vianočná cynická horká komédia, následne dráma zamýšľajúca sa nad tým, aký je dnešný svet (a deti) zlý, potom je to fraška (únos kvôli prvému miestu v súťaži) a občas (ale naozaj iba občas) sa to snaží o kombináciu akčného filmu s trilerom. Divne pôsobí už to, že 99% vrážd nevidíme a keď si na tento vymäknutý prístup zvykneme, nastane finále, ktoré je vcelku drsné (tým pádom sa nehodí k predchádzajúcemu štýlu). Absolútne som nerozumel, v akom svete sa dej odohráva. Predpokladám, že šlo o umelecký zámer, ale i tak to bolo šialené. Zjavne je to normálny a reálny svet, v ktorom ale existuje Santa Claus z mäsa a kostí (!). Avšak z toho, ako vykonáva svoju prácu, nevidíme ani sekundu (a nedozvieme sa, prečo má arzenál á la Rambo). Čo robia elfovia celý rok? Balia darčeky? Alebo ich vyrábajú? Ak dieťa dostane LEGO, znamená to, že ho elfom dovezie kamión, ktorý vyexpedovala firma LEGO a oni ho len zabalia a rozpošlú, alebo toto LEGO vyrábajú? Ak vyrábajú, neporušujú tým autorské práva firmy LEGO? Rodičia tým pádom deťom žiadne darčeky nekupujú? Ak vo februári vyrobia elfovia darček pre dieťa a v októbri spácha niečo fakt fest hnusné a odsúdeniahodné, za čo si zaslúži uhlie a nie darček, čo urobia s už vyrobeným darčekom? Bizarný je Walton Goggins (Predátori), ktorý sa síce fakt snaží, ale v praxi ešte viac komplikuje celkovú neprehľadnosť, keďže hrá relatívne hlavnú rolu, ale zápornú, takže film vlastne de facto disponuje dvoma ústrednými postavami. ()

Playman

No to je naprosto perfektní ty hodnocení tady. Film neni ani komedie, ani akce, ani drama a už vůbec ne takovej jakej bych chtěl a tak je to sračka.. že jo? Ne.. :) Realitu taky nemůžeme definovat.. neni ani hezká, ani zábavná.. ani hrozná.. je prostě taková jaká je.. a mění se dle situací.. A to je přesně film Fatman... Řekl bych, že je to naprosto realistický vyobrazení Santy Clause a jeho příběhu v dnešní moderní době s docela bizarní a originální zápletkou. A něco takovýho se opravdu jen tak nevidí. PS: Hodnotit film podle toho jestli splňuje nebo nesplňuje žánrovou škatulku je naprosto absurdní. Někdy bych žánry skutečně nejradši zrušil.. a hodnotil bych film jako takový. ()

Fiftis

Na jednej strane sa neviem prestať čudovať, kto mohol vymyslieť takúto hlúposť, na strane druhej musím uznať, že Santu v depresií a so zbraňou v ruke z ktorej to sype ostrými som ešte nevidel. Film je to neskutočne béčkový a nízkorozpočtový až sa divím, že do toho išiel Mel Gibson. Dovolím si tvrdiť, že sa tu toho až tak neudeje, ani neviem ako to dokázali natiahnuť na 100 minút. Stále sa neviem rozhodnúť či vety ako "Chcem aby si zabil Santu" sú neskutočne hlúpe, alebo neskutočne originálne. Navyše keď to povie rozmaznané decko so zlatou lyžičkou v prdeli, ktoré na Vianoce dostane kus uhlia. Ak toto mal byť vianočný film, mal byť viac vianočný. Mali tam byť vianočné pesničky, Mel mohol mať aspoň raz červený kabát, namiesto toho mal červeného Forda. No a pani Santová nebola nikdy v žiadnom filme viac odpudivejšia. Snáď si aspoň vy z tejto snímky niečo odnesiete. ()

• Natáčení vrcholné sekvence přestřelky trvalo čtyři dny, přičemž teplota dosáhla až minus 36 stupňů Celsia. (Untentrauer)
  • Filmovalo sa v januári a februári 2020 v kanadskej provincii Ontario a americkom štáte Vermont. (MikaelSVK)