MR-9

• USA MR-9: Do or Die

Masud Rana alias MR 9 (Abm Sumon) je najlepší špión bangladéšskej kontrarozviedky (BCI). Čaká ho však neľahká úloha, keď musí zvrhnúť medzinárodnú zločineckú organizáciu, ktorá má na čele bezškrupulózneho šéfa Romana Rossa (Frank Grillo). V spojení s agentmi CIA Dukom (Michael Jai White) a Paulom (Niko Foster) musia spoločne odhaliť, čo Ross v skutočnosti plánuje, a raz a navždy zastaviť jeho teroristické aktivity. (Arsenal83)

BOURQUE odpad!

MR-9 je akýsi „James Bond“ chudobného človeka – je to prehnané a nepresné, ale výsledok o to viac. Slabý zo všetkých strán s veľmi podpriemerným vedeným príbehu, scénami a dialógmi. P.S.: „TO BE CONTINUED...“ (??????) Osobné hodnotenie: 35% (***) ()

Lacike odpad!

Fakt nevidím veľký rozdiel medzi tým, keď som ako malý s kamarátmi pobehoval po nejakej opustenej budove s plastovými zbraňami a predstierali sme, že po sebe strieľame a tým, čo predvádzajú dospelí chlapi v tejto amatérskej volovine. A nezachráni to ani pár xichtov, ktoré sa občas objaví aj v profesionálnom filme. Nie, nečakajte ani obstojné bitky. To čo predvedú je hlboko pod ich schopnosťami. Mám pocit, že sa ľudia, ktorí tomu dajú jednu hviezdičku museli zblázniť, lebo toto si nezaslúži žiadnu hviezdičku. 0/10. ()

mdf

Další z nic neříkajících a nezáževných věci,vlastně jsem chtěl dát odpad, jednu jsem dal za to,že jsem to vůbec dokoukal. Tentokrát tady máme asi nějakého namakaného modela z  Bangladéše, jako agenta 00257,který má za úkol,se někam infiltrovat a samozřejmě všechny vyřídit. ()

Arsenal83

Grill v spojitosti s Bangladéšom to znie ako na trhu pripravená bengálska ryba so zápachom kari, horčičného semena a sandálov, ale Grillo neugriloval ani to. Špionážny príbeh nie je dôležitý, vytvorili sa dobré a zlé postavy a potom sa už len veľa nekontrolovane strieľa. A samozrejme, že nechýbajú husté pohľady. Lenže pri tých hereckých výkonoch sú husté ako stolica po vianočnej kapustnici. ()

• Film je založený na románe Qazi Anwara Hussaina z roku 1966 "Dhongsho Pahar" ("Hora osudu"). Je autorom vyše 500 románov, drvivá väčšina je špionážneho charakteru v štýle Jamesa Bonda. (Arsenal83)
  • Film bol vydaný v bengálčine aj angličtine a vzhľadom na to sa dostal aj do Tollywoodu (bengálsky Hollywood). (Arsenal83)
  • Natáčanie bolo naplánované na apríl 2021, ale kvôli Covidu sa posunulo. V auguste sa natáčanie opäť odložilo kvôli problémom s vízami pre americký štáb. Všetko sa nakoniec natočilo v júni 2022. (Arsenal83)