Reklama

Reklama

M*A*S*H - Co bylo potom

(seriál)
  • USA After M*A*S*H
USA, (1983–1984), 12 h 54 min (Minutáž: 25–49 min)

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Hrají:

Harry Morgan, Jamie Farr, William Christopher, Rosalind Chao, Brandis Kemp, Edward Winter, John Chappell, Jay O. Sanders, Gary Burghoff, Wendy Schaal (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(30)

Obsahy(1)

V 11. sérii M*A*S*H se producenti seriálu zeptali hlavních představitelů M*A*S*He, jestli chtějí hrát v pokračování. Alan Alda, Mike Farrell, Loretta Swit a David Ogden Stiers už nechtěli. Harry Morgan, Jamie Farr a William Christopher chtěli pokračovat. Přesto že většina hl.představitelů na konci show skončila, producenti však nepřestali. Potěšili tím 3 hlavní představitele. kteří chtěli pokračovat, producenti vytvořili AfterMASH, show, která pokračovala životy Shermana Pottera, Maxe Klingera, a otce Mulcahyho, kteří pracovali v General John J. Pershing, Veteránské Nemocnici v Missouri. Rosalind Chao je zde jako Klingerova žena Soon Lee Klingerová, ale žádní další herci z M*A*S*He se už neobjevili v hlavních rolích v AfterMASH. Hlavní představitelé v seriálu zažívali veselé i smutné příhody, které řešili s nadsázkou a humorem

Když se v Americe začal seriál vysílat, tak první série byla hodnocena kolem 15 místa, ale v druhé sérii AfterMASHe jeho hodnocení klesalo a po 29. epizodách II. série se AfterMASH přestal vysílat. Seriál běžel od 26. záři 1983 do 31. května 1985 a zřídka ho opakovali a finální 30. díl nebyl nikdy odvysílán. Seriál AfterMASH se v české verzi jmenuje "M*A*S*H - co bylo potom" a začal se poprvé vysílat v České Republice dne 14. listopadu 1996 na TV NOVA a skončil 16. ledna 1997. (krib)

(více)

Recenze (62)

Zodd 

všechny recenze uživatele

Nechci nijak pochybovat, jak na postavy může působit prostředí i jak v případě našich známých tváří musela být v hlavě ta Korea ještě čerstvá. Ovšem téměř scénu co scénu i větu co větu se všichni snaží perlit hlášky právě tím způsobem, který v mých očích měl zůstat za mořem (dějová a dramatická stránka nejsou ani blízko to přebít). Protože humor takto situovaný vzhledem ke spinoffskému castu potom ani vlastně pořádně nedává smysl. ()

walkingdead 

všechny recenze uživatele

Potenciál After M*A*S*H určitě měl - kdyby se ovšem podařilo dát dohromady opravdu všechny představitele originálního seriálu a nabídnout divákům pohled na to, jak zvládají návrat do reality normálního života (a Klingera, jak se svou manželkou projíždí válkou zničenou Koreu v marné snaze najít její příbuzné). Tohle působilo občas až trochu depresivně. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Rozhodne to nie je taká tragédia ako hovoria ostatní, ale na pôvodný seriál to nemá. Hlavným problémom bolo, že rozbehli seriál príliš skoro bez toho, aby mali jasno koncept jak pokračovať. To, že uvidíme zopár hlavných postáv z predošlého seriálu v civile v USA sa divákom opozeralo behom pár epizód a následne seriál zvyšok prvej série bezradne prešlapoval na mieste a ponúkal jednoduchý prízemný humor, voči ktorému sa pôvodný MASH snažil vyhradiť. Až koncom prvej série prišla do seriálu postava doktora Boyera, ktorá mala potenciál nahradiť Piercea jeho ľudskosťou a seriál začal namiesto prízemného humoru viac serióznejšie reflektovať problémy americkej spoločnosti. Ale už bolo neskoro sledovanosť klesla na bod mrazu a predčasne ho zrušili. Klinder a otec Mulcahy sa ako nosné postavy neosvedčili. Radarová dvojepizóda bola milá, ale už skôr pôsobil ako cudzí element. Rovnako ako šialenec Flag v jednej epizóde. Ale ako celok to stále považujem za mierny nadpriemer a som rád, že som po dlhých rokoch seriál konečne videl. Rovnako som rád, že ešte ho stihli nadabovať skvelým CZ dabingom krátko pred smrťou Miroslava Nohýnka. 6/10. ()

Mahoney. 

všechny recenze uživatele

Áno, originálnemu seriálu Mash sa to ani zdaleka nevyrovná, možno iba keby to malo všetky postavy. Ale aj tak ma tento seriál potešil. Klinger, Potter a Mulcahy, ľudkovia ktorý sa rozhodli nejak Mash udržať pri živote, verím tomu že ak by tam hrali všetci, najmä Alan Alda bol by to kult. 32%... u mňa to má tak aspoň tých 55% aj viac :). V mojom srdci Mash never die... ()

Nechic 

všechny recenze uživatele

Nevidím to tak černě, jak spolukomentující pode mnou. Na to, že to je pokus navázat na veleúspěšný seriál to dopadlo docela dobře. Zatímco v M*A*S*H "vyhrál" každý, koho poslali domů, tady byla zobrazená ta "bitva", kterou veteráni museli bojovat po návratu, a je dobře, že na to někdo upozornil. Obsazení postav zvolili dobře, Klinger jako hlavní šašek se do seriálu perfektně hodil a jeho příběhy měly říz. Nepochopil jsem na přelomu sezon ten hrozný zvrat prakticky ve všem, co v seriálu bylo, změnu herečky Potterovy manželky (a její nenadálé zestárnutí) a celkově to příběhově šlo ke konci hrozně do kopru až to náhle skončilo. Je to veliká škoda. Chápu určité problémy, které mohli autoři mít s natáčením pokračování, ale při udržení tempa první sezóny (Klingerovy boje s ředitelkou nemocnice jsou někdy skvělé) byla šance na část úspěchu "velkého bráchy". ()

Galerie (20)

Zajímavosti (6)

  • V seriálu se ve 2 epizodách objeví také Gary Burghoff, představitel Waltera "Radara" O'Reillyho. Ten jako jedniný herec ztvárnil svou roli v původním filmu MASH (1970), seriálu M*A*S*H (od r. 1972) a navíc se s ním tvůrci pokoušeli v roce 1979 rozjet vlastní televizní seriál W*A*L*T*E*R, který podobně jako zde sleduje osudy válečných veteránů po návratu do USA. K němu však byla natočena pouze 1 pilotní epizoda a tvorba seriálu se taky nikdy nerealizovala. (gogos)
  • Natáčení probíhalo ve studiu 20th Century Fox Studios, na 10201 Pico Blvd. v Los Angeles, tedy v místech, ve kterých se natáčelo i mnoho interiérů původního seriálu M*A*S*H (od r. 1972). (gogos)
  • Z původního seriálu M*A*S*H (od r. 1972) se kromě ústřední čtveřice a Radara (Gary Burghoff) objevil jako host také plukovník Flagg (Edwarda Wintera). Existovaly i plány, které počítaly s účinkováním dalších herců ze seriálu, včetně Alana Aldy. K tomu ale nikdy nedošlo. (gogos)

Reklama

Reklama