MUDr. Přeloučovi předpoví kartářka, že se ožení s třetím chudým děvčetem, které potká. Míle, dceři továrníka Janoty, se doktor líbí a s pomocí jeho hospodyně Amálky se v přestrojení za chudou prodavačku tkaniček vloudí do jeho domácnosti. Na svou roli se nejdříve připraví obhlídkou periferie, kde se seznámí s Vendelínem Pletichou, jenž se stane jejím průvodcem po tamních hospodách a učitelem lidové řeči. Dr. Přelouč je chudou, nevzdělanou dívkou nadšen a snaží se ji učit základům společenského chování i spisovné mluvě. To vše až do okamžiku, kdy zjistí, že ho Míla podvedla a že ani Pleticha není jejím otcem, za něhož ho vydávala... (ČSFD)

Pitryx

Nemohu si pomoci, ale Ferbasová se tu někdy směje jako idiot. Je tu dosti zbytečných scén, například kartářka. Ale jinak jde o velmi dobrý film, byť je to přeci jen slaďák jako poleno. Ovšem Jára Kohout je zde naprostá pecka. Dějově blbina s velkou dávkou legrace. ()

PetraMishka

Mladá dáma v podání Věry Ferbasové se rozhodne, že uloví muže, který věří, že jeho vyvolenou by měla být dívka z ulice. Aby naplnila osud, vyhledá znalce podsvětí, naučí se správně mluvit, sežene správné oblečení a její vyvolený je spokojený, dokud jednoho dne nezjistí pravdu. Moje oblíbená nenáročná komedie. ()

amargonka

Srdeční záležitost... Byly natočeny mnohem lepší filmy, v podstatě je to strašná pitomost, ale na Falešnou kočičku se vždycky podívám ráda znova... a to fakt nemusím Oldřicha Nového. "Falešnáááá kóóóčičkóóó..." ()

yelcin

Sú filmy , ktoré nás majú donútiť rozmýšľať nad životnými múdrosťami , ale sú filmy ktoré nás majú ,, len pobaviť,,. Film patrí medzi tie ,kde je hviezdne herecké obsadenie ,ale jednoduchý komediálny dej. Napriek tomu v akej dobe vznikol oceňujem pointu filmu ako aj herecké majstrovstvo O.Nového, V.Ferbasovej ako aj A.Nedošínskej. Mám rád tento typ starých českých komédií , pri ktorých sa dá relaxovať a nemusím sa zaťažovať rôznymi psychologickými pointami. V.Ferbasová ako chudobná nevzdelaná predavačka šnúrok so svojím ,, neviem čítať ani písať ,, a neobyčajným hovorovým slangom nemá chybu. A v neposlednom rade švihácka chôdza J.Kohouta. ()

PTuranyi

Milá predvojnová československá komédia s naivným romantický príbehom porovnateľný takmer s argentínskymi telenovelami. Produkcia je dobrá, ale jednoduché štúdiové prostredie a zbytočne použitá spätná projekcia na exteriéry ukrajujú z dojmu. Čo je horšie okrem naivného príbehu je naivné aj celkové pojatie a herecké prevedenie, ktoré pôsobí miestami až ochotnícky. Slovná aj výrazová komika sa nesie v podobne naivnom tóne, ktorý je buď nevýrazný alebo vyslovene čudný. Konkrétne Vendelín Pleticha, s jeho lekciami žargónu periférie, by podľa mňa vyznel komickejšie skôr s výrazom Vlasty Buriana. Postupne sa to však zlepšuje a od momentu ako doktor Přelouč začne s výchovou Míly je to už celkom príjemné pozeranie a aj afekt Věry Ferbasovej sa stráca. ()

Thalin

Ferbasová byla hlavně komediální herečka, což dokazovala i tady. Možná už tu lehce tlačí na pilu a působí to přehrávaně, což je asi důvod, proč tenhle film nemá takový věhlas jako jiné předválečné komedie, ale mě vždycky pobavila. ()

maat.re

Nádhera, už jen jazykem z Periférie. Některá slova se udržela až dodnes. Krásný příběh, který jako vždy končí šťastně. A o to jde, byla natočena spousta filmů, každý končil téměř stejně a přesto se příběhy neopakovali a každý byl naprosto jiný. Dnes vidíte něco z jednoho filmu v dalším a ještě v jednom. ()

VagaBunda

Tehdejší lidová zábava působí i dnes, i když na mnoha místech se (ne)smějeme, jak tvůrci zamýšleli. Celkově lepší průměr, osobně ale ještě přidávám jednu * za vedlejší roli Járy Kohouta. ()

PORTER44

Docela dobrá stará komedie,dvojce Farbasová-Nový zvládla romanticko komickou dvojci dobře.Nejvíc se mi líbil Pleticha jeho způsoby a mluva to byla dobrá zábava. ()