Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Majitel půjčovny lodiček a převozník Ryba sídlí celý život v domku u řeky, která se často stává osudnou pro plavce i sebevrahy. Protože jsou však Rybovou zásluhou mnozí tonoucí zachráněni, stává se Ryba velmi populární osobností celého kraje. V okamžiku, kdy už se svérázný muž chystá oslavit svého stého zachráněného nešťastníka, dovídá se o připravované regulaci řeky, která jej připraví o práci. Regulaci má shodou okolností na starosti mladý inženýr Pánek, který se zamiloval do Rybovy dcery. Když se o tom Ryba doví, důkladně se opije v několika hospodách v nedalekém městečku. Zatím se v řece topí dlouho očekávaný stý nešťastník. Jeho zachráncem se stane právě inženýr Pánek... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (67)

Pierre 

všechny recenze uživatele

V dobách hrůzné války se natočil takovýto velmi příjemný film ze světa, kde jsou sice všichni ješitní,, ale hodní, vzájemně se k sobě hezky chovají, jsou schopni dělat ústupky a odpouštět si až nakonec všechno dobře dopadne. Je to sice naivní snímek, ale dokáže pěkně zahřát na duši. Lidi musel v hrůzné válečné době potěšit a povzbudit. I mě po semdesáti sedmi letech udělal radost. Navíc Vlasta Burian podává jeden ze svých nejcivilnějších výkonů. Hraje umírněne a moc pěkně. ()

Jiří K. 

všechny recenze uživatele

Nudný a místy i trapný film, váhal jsem mezi jednou až dvěmi hvězdičkami. S určitým zadostiučiněním jsem zvolil alespoň vyšší hodnocení, zejména kvůli těžké době ve které byl film natočen. Brrr, to byl snad nejhorší rok naší historie :-( Pro Zloděje kol: Myslím, že se točilo na Vltavě - v blízkosti Orlíku, nikoli tedy na Sázavě. ()

Reklama

Alagaesie 

všechny recenze uživatele

Pobavil vyděšený pan Tichý. Jó pánové Ryba Vás za regulaci asi nepochválí. Tu stovku musí dát, to by nebylo ono… Pád je hned. Sodovka… „Jsem se zapotil, až jsem měl čelo mokrý!“ Sebraný čepice – dobrej tah. Céru za regulaci? Ty kujóne! Žabky byly jen tak-tak. „Jinde by Vám dali umělý dejchání, já Vám dám rum.“ Klobouk na udici. „Doporučte mě.“ Kdo byl 99? Pobavila loďka. Ryba měl pravdu. Burian Vltavou křtěnej nebyl. Je fakt, že zloduch se dobrovolně o kejhák nepřipraví. Pomník bude… Ona leckterá jádra jsou červivá. Holka pitomá, kam´s dalas voči? „Když to hospodina jednou dopálí, sešle na zem takovou povodeň, že se nezachrání ani blecha!“ Otec toho regulovčíka musí bejt blahem bez sebe… Podfuk nebrat! Vodička pije víno, hm… Starosta má Rybu rád? Dyť může za regulaci. Se nedivim, že se málem servali. Oheň a voda, no jo vlastně. Jako koně. „To si troufáte, když jste na mě tři.“ A hospoda prázdná. „A já bych ho nemoh jít zachránit, poněvadž jsem tak namol, že vo sobě nevim.“ Fakt chlapa zachránil Ryba? „A přece jsem ho dostal.“ Je až moc poctivej. Žádnejch sto. Už? Tak přece… A kuli žábě? Divný. Za lumpárnu céru? No, budiž. ()

donkocicak 

všechny recenze uživatele

Pro mne poněkud nudná a nezajímavá komedie s Vlastou Burianem. Burian je umírněný, nehraje ztřeštěnou postavu jako např. ve filmu Provdám svou ženu a to je možná důvod, proč mi Ryba na suchu nesedla. Mám Buriana velmi rád, ale tohle bylo trochu zklamání. Leč díky Rybě na suchu můžeme vidět Vlastu v docela netradiční roli. Zaujal mě ale pan Tichý, jak ho ztvárnil Václav Trégl a rvačka v hospodě. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Veselý a milý film na smutné téma. S bravurně přihrávajícím Tréglem, Vejražkou, který je jako obvykle, a tentokrát obzvláště, nesympatický týpek, a především s vážnějším Burianem, který opustil své hyperaktivní pitvoření a stejně jako ve Zlatém dnu, nebo Katakombách to jeho komice prospělo. Přestože jsem se velmi dobře bavil, současně jsem stejně dobře rozuměl jeho smutku i pocitu bezmoci před zkázou milovaného "vodního" světa. Jeho prorocká slova, že nám to příroda jednou za ty regulace vrátí i s úroky, se již vyplnila a jako z jiného světa dnes působí muži, pro které je poctivost otázkou osobní cti. Tak pane Rybo, na vaši počest.. "Ještě jednu regulaci, pani hostinská!" ()

Galerie (5)

Zajímavosti (5)

  • Film měl premiéru dne 11. září 1942 v kinech Lucerna a Alfa, kdy Anně Letenské zbývalo do její popravy nacisty 43 dní. (Redyx1)
  • Mimo ateliéry se natáčelo v Bechyni a Černošicích. (John Dunbar)

Reklama

Reklama