Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý doktor Hájek dlouho marně hledal zaměstnání. Štěstí se na něj ale přece jen trochu usmálo - vyhrál soutěž o nejlepší reklamní slogan, kterou vypsal továrník Bárta. Cenou je pobyt v luxusním horském hotelu. V téže době odjíždí do stejného zimního střediska i Bárta, z rozmaru se ovšem rozhodne použít falešné jméno a vydávat se za chudáka. Není tedy divu, že se personál hotelu při ubytovávání těch dvou hostů splete. Nemajetnému mladíkovi se dostává všemožných poct a úsluh, továrník se choulí v kamrlíku bez topení. Navíc se ještě na scéně objeví Bártova roztomilá dcera, a tak na sebe všemožné komplikace nedají dlouho čekat... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (54)

Martrix 

všechny recenze uživatele

Při mém věku a neustálém reprízování filmů pro pamětníky, které mám navíc moc rád, je div, že mi tak dobře hodnocený film, až do dnešního dne unikal. Zvlášť s tímto obsazením. Ale o to víc jsem si ho užil. Zvlášť, když se z obvyklé produkce tolik vymyká. A to i když je zápletka osvědčená...záměny identit jsou vděčným tématem;  Slavínský byl tentokrát ve formě. Knižní předloha jde znát. Takže jsem velmi spokojený. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Výjimečná česká adaptace Ericha Kästnera přišla právě včas, aby nabídla ideální námět pro klasickou veselohru Slavínského střihu. Kästnerův román Drei Männer im Schnee z roku 1934 (česky 1935) si lze snadno už na papíře představit jako ideální látku pro film v hlavní roli s Hugo Haasem. Má tolik společného s hlavními motivy sociálně kritických komedií, které patřily mezi nejčastější témata českého filmu 30. let. Roztomilé problémy továrníka Bárty, který se vydává za nemajetného výherce soutěže o luxusní pobyt v horském hotelu jsou ideální platformou pro sérii laskavého humoru a vtipných dialogů. V ženské verzi stejný motiv známe v letní verzi pod názvem Dva týdny štěstí. Ke kopii, kterou prodává Filmexport snad tolik, že nestabilní obraz a neostrý obraz je chyba přepisu, což je bohužel fexovský standard. ()

Reklama

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Tato pamětnická komedie je založena na záměně dvou vítězů reklamní soutěže, jejichž rozdílné majetkové poměry, jsou v honosném horském hotelu zdrojem následných zmatků. Když se na takové filmy dívám, tak si říkám, jaké kouzlo v sobě mají, že při své technické nedokonalosti a jednoduchosti, je pořád lidé mají rádi. Jsou černobílé, naivní, často pouze s kulisovou výpravou, odehrávají se většinou v interiéru, bývají spíše konverzační a mnohdy s nepřirozenými hereckými výkony, jaký v tomto případě podává Vladimír Borský. To ale neznamená, že není svým způsobem kouzelný. Skvělé duo je tentokrát Haas – Plachta a slušně jim přihrávají Ferbasová a Baldová. Tak si říkám, jestli to dnes v Krkonošských hotelích, co se týče rozdílného přístupu k bohatým a k chudým klientům nebude stejné. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Hugo Haas svým osobitým způsobem ztvárnil ve zcela typické předválečné komedii milionáře, který vyhraje pod pseudonymem zájezd do Krkonoš. Aby si vyzkoušel, jaké to je být chudý, jede v převlečený a pod jiným jménem. Ze svého sluhy udělá bohatého muže a díky starosti jeho dcerušky, která nahlási do hotelu návštěvu milionáře v převleku, je omylem považován za zbohatlíka druhý, tentokrát opravdu chudý, výherce téže soutěže. Zbytek už je naprostá klasika - zmatky kolem toho kdo je kdo, zamilování, rozřešení. Ne zas až tolik známý film je dobrým Haasovým a Plachtovým projektem a je radost na něj koukat. Především jejich vzájemné dialogy a Haasovo drzé chování a komentáře jsou geniální. Pár scén je vskutku vtipných. Hudba: Josef Dobeš ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Ne Nový, ale Haas byl roztomilý člověk. Ferbasová a Baldová byly ve svých rolích také skvělé. Čtyřlístek výborných komiků uzavírá Pištěk. Příběh je prostinký, ale právě zmiňované herecké obsazení jej posunuje o několik tříd výše. Jen škoda, že místo Borského nebyl obsazen také někdo z herecké extraligy, bohužel Hrušínský byl ještě kluk, Štěpánek a Korbelář starší než Haas (i když Borský byl mladší jen o chloupek), ale Pivec mohl být dokonalým Hájkem. Ale to už bych chtěla příliš. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (3)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v lokalitách: Krkonoše-Líščia hora, Černý Důl-Lyžařská bouda a v obci Františkov v západných Čechách. (dyfur)
  • Po scéně, kdy se sluha, doktor Hájek (Vladimír Borský) a pan Bárta (Hugo Haas) válí a hází po sobě sněhem, mají úplně čisté obleky, jakoby se nic nestalo. (Dharmma)

Reklama

Reklama