Nehanobte spánek mrtvých

(festivalový název)
  • Španělsko No profanar el sueño de los muertos (více)

Ospalé městečko v severní Anglii nepříjemně probudí série brutálních vražd. Policejní inspektor pak zjistí, že je mají na svědomí zombie, které se živí lidským masem. (Netflix)

messi@h

Nehanobte spánek mrtvých je sice spíš pomalejší film, ale na druhou stranu nemůžu říct, že bych se minutu nudil. Když uvážím rok vzniku, tak v 70. letech musel snímek dívákům pěkně pocuchat nervy. Samozřejmě že se stáří na filmu projevilo, ale převažují spíš kladné stránky stárnutí - líbil se mi poctivý old-schoolový feeling (tady pomáhají atmosférické britské exteriéry) a staré poctivé italské gore. Hodně se mi líbila i nekorektnost filmu, nápad s násilnickými novorozeňaty je zajímavým způsobem zvrácený. Pro mě osobně byl bezchybný antihrdina "fašistický" policejní komisař, jehož hluboká víra ve vinu hlavních aktérů je navíc vzhledem k okolnostem velmi uvěřitelná. ()

Tormentor665

Perfektní euro-zombie, promyšlené, s nadhledem a na rok vzniku úžasné gore! Ty směšné scény působí náhodou docela trefně v celkovém smyslu. I když jinde, než ve vykleštěné předthatcherovské Anglii, by to nejspíš nesedělo:-) ()

sibskyn

Docela slabota. Mám rád když se na scéně objeví pořádná horda zombie, ale tady se na scéně vždy jen objeví maximálně 3 což je pro mě dost ubohý. ()

spawnxp

Dost zvlašní filmek. Jednak jasný klišé, třeba bigotní polda co nenávidí "hašišáky" z města a hlavní hrdina "floutek", bloncka v nesnázích a tak, ale na druhou stranu špičkovej horror s pár extra detailama - třeba takový unikum jako zombifikovanej asi pravej mongoloid - to by teda dneska už neprošlo. Hodně dobrý, působivý. ()