Reklama

Reklama

Ryan O’NealBarbra Streisand v bláznivé komedii o roztržitém hudebním vědci, excentrické mladé dámě a čtyřech navlas stejných zavazadlech. Americká crazykomedie s hvězdným obsazením je založena na existenci čtyř navlas stejných kabel, mezi nimiž dojde k řadě záměn. V jednom zavazadle jsou šperky závratné ceny, v dalším jsou zase přísně tajné vládní dokumenty. Zcela bez důležitosti není ani zavazadlo třetí, ve kterém má jistá dáma svoji „garderóbu“ na cestu. Zdánlivě bezcenná je poslední taška, plná „kamení“, pokud by ovšem její obsah nesloužil k demonstraci převratné vědecké teorie. V důsledku toho dojde i k propletenci lidských osudů. Tak se seznámí dvě zcela rozdílné osobnosti – roztržitý hudební teoretik Howard a excentrická slečna Judy... Děj samotný se odehrává jednak ve velkém hotelu, jednak v ulicích San Francisca, a je „prošpikován“ množstvím gagů a nápadů. Film získal Cenu britských kritiků za nejlepší komedii roku 1972 a byl v témže roce vyhlášen za pátý nejnavštěvovanější film v USA i Kanadě. (Česká televize)

(více)

Recenze (126)

anderson 

všechny recenze uživatele

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 30.12.1987, réžia českého znenia (ČST Praha 1987) = ZDENĚK HRUŠKA - Streisandovú dabuje Taťjana Medvecká, O´Neala dabuje Viktor Preiss - Dodnes v českých "zemích" uvádzané s pôvodným dabingom. U nás si MARKÍZA vyrobila svoj vlastný. A viete čo ? Ja ho akceptujem. Inak ... pre mňa špičková romantická komédia, ktorá je absolútne vycizelovanou poctou medzivojnovej hollywoodskej konverzačnej klasike a slapstick comedy z obdobia nemých grotesiek. Navyše Barbra je tu - povedané slovníkom dnešných tínejdžrov - veľmi chrumkavá. (13.8.2009) ()

easaque 

všechny recenze uživatele

taková průměrná bláznivá komedie poplatná své době, ale párkrát jsem se zasmál. Dnes už mi opravdu nestačí legrace založená na záměnách kufříků, nebo na scénkách s trochu poťouchlým a zapomětlivým profesorem. Prostě taková milá nostalgie s mladou Barbrou. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Stařičká komedie podle Bogdanoviche s Barbrou Streisand ve stylu screwballů 30. a 40. let kombinovaných s Looney Tunes a Merrie Melodies. Záměny kufrů, zdemolovaný hotelový pokoj, polonahá hrdinka na okení římse, bláznivá honička a soudnička na závěr. Vše je povědomé, známé, mnohokrát viděné, jen nově přetavené do stylu 70. let se skvělými exteriéry podtrhujícími krásy San Francisca. Volně podle románu A Glimpse of Tiger (1971) Hermana Rauchera. ()

PogoJoe 

všechny recenze uživatele

Brilantní klasika - dveřové a kufříkové etudy v hotelu, honičky v ulicích San Francisca, uječená snoubenka, chemie mezi Judy aka Burnsy a Howardem aka Stevem, vtipné dialogy a vypointované hlášky x trošku zdlouhavá a zbytečná scéna v soudní síni, nicméně klady převažují. Film jsem viděl několikrát, když jsem byl malý s výborným českým dabingem. Když jsem si teď film, zhruba po 20 letech, pustil v originále, zjistil jsem, že stále neztratil své kouzlo, naopak: užil jsem si ho možná ještě víc. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

"Proboha, nezabíjejte mě, jsem napůl Ital!" Čtyři zavazadla stejného zevnějšku a různého obsahu. Jejich čtyři majitelé, sledující zcela odlišné cíle, a několik lidí, kteří sledují cíle ještě odlišnější, leč ve všech případech se zmíněnými zavazadly související. Teď si ty čtyři lidi, jejich čtyři zavazadla i všechny ostatní aktéry zkuste představit v jediném hotelu, ba co víc, v jediné hotelové chodbě, kde bude téměř čtyřicet minut filmu docházet k náhodným záměnám jednotlivých zavazadel. Geniální věci jsou prosté. Bogdanovich zákonitosti screwballových komedií neinovuje, staví z obdobných materiálů jako mnoho let zpět například (a především) Hawks Leopardí ženu, nanejvýš si díky rozpočtu může dovolit řezat zatáčky vyšší rychlostí. Se stejným respektem čerpá z němých a kreslených grotesek, jimiž v závěru dává najevo nevážnost celého počinu (Bugs Bunny). Krom neustálých záměn, mezi nimiž beztak brzy ztratíte přehled, slouží jako motor pohánějící humorné situace rozkošná Barbra Streisand. Ztřeštěnost bez omezení. 90% ()

Galerie (71)

Zajímavosti (8)

  • Jedna z posledních pronesených vět ve filmu "Láska znamená, že se nikdy nemusíš omlouvat" je vtipnou narážkou na dva roky starší zahraniční film Love Story (1970). I zde je totiž jednou z posledních řečených vět, tentokrát však s mnohem dramatičtějším podtextem. (Chegi)
  • Madeline Kahn v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)
  • Ve filmu se objeví také bratr a matka Ryana O'Neala. Kevin O'Neal hraje poslíčka pizzy, kterému Judy a Howard ukradnou při útěku z Larrabeeho domu kolo, Patricia O'Neal hraje v závěru filmu dámu v letadle, které Judy vypráví o Howardovi (Robbi)

Související novinky

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Ve věku osmaosmdesáti let zemřel v americkém Vermontu herecký veterán M. Emmet Walsh. Výrazný představitel zejména vedlejších rolí ve filmech jako Blade Runner, Zbytečná krutost a Potíže s Arizonou… (více)

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel americký tvůrce nominovaný na Oscara a dva Zlaté glóby, známý díky legendárním snímkům jako Barry Lyndon, Love Story a Papírový měsíc, herec Ryan O'Neal. Smutnou… (více)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (více)

Reklama

Reklama