Reklama

Reklama

Ryan O’NealBarbra Streisand v bláznivé komedii o roztržitém hudebním vědci, excentrické mladé dámě a čtyřech navlas stejných zavazadlech. Americká crazykomedie s hvězdným obsazením je založena na existenci čtyř navlas stejných kabel, mezi nimiž dojde k řadě záměn. V jednom zavazadle jsou šperky závratné ceny, v dalším jsou zase přísně tajné vládní dokumenty. Zcela bez důležitosti není ani zavazadlo třetí, ve kterém má jistá dáma svoji „garderóbu“ na cestu. Zdánlivě bezcenná je poslední taška, plná „kamení“, pokud by ovšem její obsah nesloužil k demonstraci převratné vědecké teorie. V důsledku toho dojde i k propletenci lidských osudů. Tak se seznámí dvě zcela rozdílné osobnosti – roztržitý hudební teoretik Howard a excentrická slečna Judy... Děj samotný se odehrává jednak ve velkém hotelu, jednak v ulicích San Francisca, a je „prošpikován“ množstvím gagů a nápadů. Film získal Cenu britských kritiků za nejlepší komedii roku 1972 a byl v témže roce vyhlášen za pátý nejnavštěvovanější film v USA i Kanadě. (Česká televize)

(více)

Recenze (126)

Mahalik 

všechny recenze uživatele

Je hloupé říct, že jsem smál, ale nevěděl jsem čemu? Do toho! Tak tedy: Jakub se smál, ale nevěděl čemu! Pravda, příběh byl stupidně jednuduchý na pochopení, ale protože těch ruksaků bylo tolik a detektivů snad víc než Agentů z Matrixu..... hlava se mi z toho, lidičky, tak zamotala, že jsem pomalu nevěděl, čí jsem. Jistojistě ale vím, že Barbra je génius a dabing v podání Viktora Preisse naopak výsledný dojem kazí (je totiž neuvěřitelně neposlouchatelný). ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Film za tři, dabing (famózní pětka Taťjana Medvecká, Viktor Preiss, Helena Friedrichová, Ladislav Potměšil a Karel Heřmánek) za pět. Problém této ztřeštěné komedie je míra její ztřeštěnosti. Česky řečeno, je to příliš bláznivé a zamotané, než aby to bylo výborné. Myslím, že tři kufříky by bohatě stačily, ale se čtyřmi už nevíte, který pokoj a který kufřík je který. Škoda. Ale Viktor je jednička, a to i přesto, že je tu Karel Heřmánek! ()

Reklama

Streeper 

všechny recenze uživatele

Trochu mi to připomínalo francouzskou komedii s americkými herci. Honička v autě byla až příliš dlouhá, dala mi se o půlku zkrátit. Nejlepší scéna pro mě byla požár a u soudu a také zpěv Barbry. Herci celkem ušli až na Madeline Kahn, moc ukřičená, protivná postava. V tom filmu se mi naprosto příčila, ale film má svůj vtip a občas i šmrnc. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Kdybych tak měl taky ten kostkovaný kufr, tak by Judy určitě nechala Dr. Bannistera mlátit do těch jeho pazourků a říkala by Steve mně. Rozhodně bych z toho měl radost, protože Judy byla neskutečně sympatická ... ale raději si ještě skočím na oční, protože Barbra Streisand mi nikdy jindy roztomilé stvoření nepřipomínala. Ponechám však nyní oftalmologii svému osudu a budu konstatovat, že jsem se bavil naprosto výtečně a kdybych odhalil ten impuls, proč se Judy pustila do destrukce Howardova života, tak bych s pátou hvězdou neváhal. Zejména proto, že jsem se přitom naučil s šarmem zkopat bohatou dámu do čtverečku. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Vtipná ukecaná crazy komédia, ktorá by si podľa mňa úplne v pohode vystačila s Barbrinou postavou roztomilej sexy potvory, ktorá popletie hlavu totálnemu ťuťmákovi do takej miery, že pomaly zabudne aj na svoju otravne vtipnú snúbenicu. Lenže to bolo asi tvorcom málo a do deja zakomponovali aj nekonečné zámeny štyroch kufríkov s rôznym obsahom (šperky, tajné dokumenty, ťuťmákové šutre a Barbrine prádlo). Línia s Barbrou a ťuťmákom ma bavila od začiatku do konca, ale snahy rôznych neschopných idiotov získať kufor so správnym obsahom boli postupne otravné. Štvrtú hviezdu nakoniec tesne dávam kvôli skvelej naháňačke v uliciach San Fancisca. Samozrejme dôjde aj na povinný trik so sklenenou tabuľou, ktorú nakoniec predsalen rozbijú. Ale tentoraz to fakt dlho vyzeralo, že to prežije bez škrabanca. Veľkým plusom filmu je fantastický CZ dabing. 7/10. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (8)

  • Píseň "You're The Tap" zazní ve filmu dvakrát: první verze pod úvodními titulky, kde ji zpívá pouze Barbra Streisand, ve druhé při závěrečných titulcích se k Barbře přidá i Ryan O'Neal. (Robbi)
  • Jedna z posledních pronesených vět ve filmu "Láska znamená, že se nikdy nemusíš omlouvat" je vtipnou narážkou na dva roky starší zahraniční film Love Story (1970). I zde je totiž jednou z posledních řečených vět, tentokrát však s mnohem dramatičtějším podtextem. (Chegi)
  • Peter Bogdanovic si za vzor filmu vzal ve své době neúspěšnou komedii Leopardí žena (1938) s Cary Grantem a Katharine Hepburn. (Olík)

Související novinky

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Ve věku osmaosmdesáti let zemřel v americkém Vermontu herecký veterán M. Emmet Walsh. Výrazný představitel zejména vedlejších rolí ve filmech jako Blade Runner, Zbytečná krutost a Potíže s Arizonou… (více)

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel americký tvůrce nominovaný na Oscara a dva Zlaté glóby, známý díky legendárním snímkům jako Barry Lyndon, Love Story a Papírový měsíc, herec Ryan O'Neal. Smutnou… (více)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (více)

Reklama

Reklama