Sex, lži a video

• USA Sex, Lies, and Videotape (více)

Komorní psychologické drama o svérázných vztazích mladé čtveřice a jedné kameře. Právníka, který má poměr se svou švagrovou, navštíví dávno ztracený přítel ze studií, jenž má kuriózního koníčka - natáčí ženy debatující o své sexualitě. V erotické komedii se nezvyklý vztah tří hlavních postav odhaluje s doutnající smyslností a kousavým humorem skrze sex, lži a video. James Spader si odnesl Cenu pro nejlepšího herce z Filmového festivalu v Cannes za svůj geniálně nenápadný a svůdný výkon v roli Grahama, dlouho ztraceného přítele ze studií, který se vrací zpátky do města a zásadně ovlivní životy sebestředného sukničkáře Johna, jeho andělské ženy Ann a její vyzývavé sestry Cynthie. Jeden po druhém jsou zataženi do Grahamova velmi "osobního projektu", který všechny vztahy navždy promění. (Cinemax)

pekarekoto

Sex, Lži a video. Pozrel som si znovu po necelých 10 rokoch. Steven Soderbergh je proste macher. Mnoho filmov sa ženie za prekomplikovanými zápletkami, dejom, efektami, kamerou a všetkým... Sodebergovi stačili 4 postavy a dialogy medzi nimi. Veď rôznorodosť ľudí.  Cit pre rôzne detaily. Absolutná individualita v prejave do neskutočných detailov... Celý ten rozsah. Interakcie a vzájomné porozumenie... To je uplne to najzákladnejšie a najzaujímavejšie... Som uchvátený aký minimalizmus k vytvoreniu zaujímavého a pútavého filmu stačí. Výber hercov a ich charaktery boli perfektné. No a výborné vyvrcholenie a záver. "Asi bude pršeť." "Už prší" "Jo". Dokonalé! ()

DaNQa

Ked som dnes prisla na stranku v rohu bola fotka Jamesa Spadera, vraj dnes oslavuje 46 neviem, ako ste na tom vy , ale ja mam asi 100 oblubenych hercov, ktorych vidim v nejakom filme a potom uz sa ich nevzdam a pozriem si od nich co sa da, a ak prepinam telku a uvidim ich tvar, skoncim na tom filme samozrejme, ma este nikdy nesklamali Spadera som si takto nasla vo filme Sex, lzi a video podla nazvu by to kludne mohlo byt aj porno, no nedajte sa pomylit, ako ja:), je to mily, citlivy a zaujimavy film o manzelskom trojuholniku a chlapcovi so zvlastnym konickom, nahrava na video vypovede vydatych zien zo svojho sexualneho zivota film natocil Soderbergh /E. Brockovich/ ako svoj debut, vo svojich 26-ich rokoch a zozal velky uspech a za originalny scenar dostal i ocenenie, niet divu, je naozaj originalny a ja som sa s podobnym napadom este v ziadnom filme nestretla, co je pri mnozstve holliwoodskych produkcii prekvapujuce nebudem vam prezradzat dej, ved si to pozriete, ale aj tak nie on je na filme najzaujimavejsi, je to o nas zenach, a muzoch, ktorych lubime, troca zvlastnym netradicnym sposobom este, nie len Spadera som si pre seba v tomto filme objavila, tu som spoznala i Andie MacDowel a tiez ju mam vo svojej 100:) a kedze som to zacala narodeninami Spadera, je vo filme uzasny, ved ho poznate z Hviezdnej brany, nemotora s trocha dlhsimi, svetlimi vlasmi, ktoremu ziadna zena neodola a v tomto snimku pomerne mlady ()

whoof

já nevim byl jsem z toho takovej rozpačitej. Téma je to možná zajímavý, ale mě to přišlo strašně suchý a nudný. Vlastně už jsem ke konci čekal, kdy už se ukážou titulky. ()

dalia

Velmi komorní a přitom působivý film se zvláštní, elektrizující atmosférou. Vlastně zde není příliš děje ani akce, ale to prostředí ospalého městečka a určitá "pomalost" některých scén spolu s odpovídající hudbou v člověku zanechají dojem. Skvělé herecké výkony hlavních představitelů tak obzvlášť vyniknou, jako by všechny ostatní složky filmu ustupovaly schválně do pozadí. Zajímavé je i to, že film působí velmi eroticky, i když zde vlastně nejsou žádné otevřeně erotické scény ani nahota. ()

Richmond

Skutočne bizarné. Hoci mám Jamesa Spadera a psychologické drámy rád, cítil som sa veľmi úzkostlivo pri pozeraní tohto počinu. Dopomáhala tomu hlavne hudba, komorná atmosféra a divná kamera. Postavy zostávajú záhadou azda do posledného momentu filmu a všetko sa odkrýva postupnou gradáciou. V každom prípade išlo o Soderberghov veľký režijný debut a dokázal, ako aj iní, že nepotrebujete veľa peňazí aby ste spravili divadlo. A tým sa dostávam k ďalšej veci a to tej, že to malo mierny nádych divadelnej hry a niekedy som sa cítil, že nepozerám film. Nie je to vec, ku ktorej by som sa vrátil a rád si ju znova pozrel... 50% 3* ()

angelle

Tento film má veľmi nezaujal. Postavy mi prišli buď nemastné-neslané alebo úplne úbohé. Ani ten príbeh nestál za veľa. ()