Mrazivá past

• USA The Ice Road (více)

V odlehlé oblasti severní Kanady dojde k sesutí těžce přístupného diamantového dolu. Zůstane v něm uvězněna skupina horníků, kterým postupně dochází kyslík. Jedinou jejich nadějí na záchranu je tým v čele se zkušeným řidičem kamionu (Liam Neeson) schopným překonat nebezpečnou cestu přes zamrzlý oceán. Tuto takřka nemožnou misi komplikuje nejen ohromná vzdálenost a prudká bouře, ale také postupující obleva. Nic z toho se však nevyrovná jejich hlavní hrozbě... (Mirius FD)

Trevor

Mohlo to dopadnúť podstatne horšie, plusom je relatívne zaujímavý nápad, pekné prostredie, mínusom pozitívny rasizmus ako sa to v dnešnej dobe nazýva, aj keď je pravdou že väčšina ťažobných spoločností zvysoka kašle na bezpečnosť svojich zamestnancov a ide im iba o zisky. Tera nielen ťažobným spoločnostiam. Aj z úcty k Liamovi Neesonovi neznížim hodnotenie za presne adresované rasistické poznámky, už toho bolo dosť ale niekomu to náramne vyhovuje a preto to tlačí takmer všade. ()

misterz

Ďalší počin, ktorý dokonale zapadol do jednofarbičkovej námetovej stratégie Liama Neesona - opäť tu máme nenápadného postaršieho frajera s macgyverovskými sklonmi a partičku záporákov. A aj keď tu vyslovene nejde o pomstu (až ku koncu) tak je to na jedno brďo s x filmami tohto herca. Jeidné ozvláštnenie boli tie kamióny a ľad. ľudí to ešte baví, ale dlho už asi nebude. Slabší priemer. 55/100 ()

blackrain

Shlédnuto o polední pauze. Při sledování jsem si vzpomněla na jeden starší film, kde kamiony vezly trhaviny džunglí. Těmi náložemi se měl uhasit oheň, tuším. Nápad se zamrzlým oceánem se mi líbil. Ta jízda byla dobře natočená. Chvilkami mě z toho mrazilo v zádech. Jsem ovlivněná tím, že mám ráda Liama Neesona a Laurence Fishburnea. ()

Johnny.ARN

Skvelé niekde do druhého fuckupu, potom to začne byť umelo a hlavne zbytočne naťahované, hlavným hrdinom sa furt deje niečo do prieku a nie a nie to skončiť. Skrátiť o 15 minút, lepšie pracovať s akciou a bolo by to veľmi fajn skoro Ačko. Takto to nevyplávalo z Bčkových vôd, čo je škoda, lebo úvod to malo mocný. 2 z 5 ()

Shakers

Napriek tunajším slabým percentám, pre mňa milé prekvapenie. Liam Neeson stále drsňákov v postaršom veku zvláda. V menšej role potešil aj Fishburne a tento mrazivý thriller, kde partička kamionistov jazdí po lade ma celkom zaujala, keďže pred tým som asi nič takéto nevidel. Úvod ma bavil asi viac ako akčné finále, ale aj to, celkom stálo za to, nesympatický zlosynovia, ktorý naskakujú iba doláre v očiach a nejaký ten zvrat tiež nechýba. Spokojnosť.  70% - 3* ()

• V průběhu filmu si můžeme povšimnout jiných typů kamionu Kenworth, a to například v cca 2/3 filmu, kdy kamiony vyjíždí ze zmrzlého jezera do kopců a jsou pronásledovány skůtry a SUV – zde to jsou starší typy. A naopak při jízdě po druhém zmrzlém jezeře jsou to již o generaci novější typy s výrazně jinými předními světly. (Pazdi)
  • V průběhu filmu si můžeme povšimnout objevujících se a následně mizejících řetězů z hnacích kol tracků. (DJMaroko)
  • Film je venovaný zosnulému scénografovi Arvovi Greywalovi, pre ktorého bol tento film posledným projektom. (koba)