Dobový film Vlny režiséra Jiřího Mádla ukáže napínavé a doposud utajené příběhy novinářů Československého rozhlasu. Na konci 60. let, kdy zněl z rádiových vln rokenrol a studentské revolty měnily svět, nastoupí starší z bratrů do prestižní redakce rozhlasu. Záhy se ocitne v nebezpečném souboji redaktorů a tajných služeb. Ve víru událostí půjde brzy všem o život a hlavní hrdina stojí před drsnou volbou: ochránit bratra, nebo pravdu a kolegy? Film je inspirován skutečným příběhem skupiny novinářů mezinárodní redakce Československého rozhlasu a jejich odhodláním přinášet nezávislé zprávy za každou cenu (Bontonfilm)

Rodriguess

Cinemax  BB - na velkom plátne naozaj silný zazitok. Skvelé herecké výkony a zaroven vyborný dej , ktory bol neuveritelne plynuly a malo to parádny spád. Silné zábery ktoré sa prelínali s reálnymi zábermi z minulosti. Mádl, klobúk dole - skvele! ()

morbn

Čo o tomto? Síce remeselne dobre zvládnuté, ale plné pokrivení a podivností. A akonáhle Mádl povie, ako režisér a scenárista, že 60te roky boli "temné a ťažké" u mňa jeho snaha končí. Lebo nič z tej doby asi nepochopil, ani sa nesnažil. Nech sa pozrie aké filmy, knihy, hudba atď. vtedy vznikli a vznikali, čo sa dá pokladať za zlatú éru kultúry a kinematografie. Ocejchovať tú dobu na základe tragickej udalosti, vpádu Varšavských vojsk a potom následnej normalizácie...Teda, čo bolo až po tomto období je proste zaslepenosť. A určitý herci si zase robia agitku, namiesto herectva sa snažia navodiť dojem, že je to paralelné s dnešnou situáciou, čo je dosť mimo reality, ale práve za Matoviča ticho čušali... Škoda, úsile bolo zhodené. ()

ItsMeRionit

Možná budu lehce předpojatý svým výskytem v tomto filmovém díle jakožto komparz studenta na protestu, neboť jsem dokonce i vidět: celý, zaostřený a přesně na zlatém řezu. Už samotné natáčení bylo neskutečným zážitkem, který mě vtáhl do děje stejně intenzivně jako celý film. Již od prvního momentu to šlape jako hodinky a jako první mě naprosto uchvátil vizuál. Na place jsem viděl drahé Arri Alexy a zaslechl i o použití filmu - a vskutku to byla perfektní volba. Střídá se tu tak krásně jemný profi obraz se skoro identickými umělými zrnitými dobovými záběry. Kamera plynule spolupracuje s choreografií a vytváří dynamické záběry, které mě opravdu oslovily, protože už jsem unavený ze statických a nudných záběrů z jiných českých počinů. Je cítit, že tvůrci do toho vložili opravdovou lásku k filmařině. Hudba sice někdy možná až příliš spoléhá na needle drop momenty, ale funguje to. Příběh je silný a určitě se za toto zpracování nemusíme stydět. I když jsem v té době nežil, mám pocit, že jsem tam vlastně teoreticky byl – už jsem vám řekl, že v tom filmu hraju? Na závěr jen potlesk, tento český film o Československu svou kvalitou překračuje hranice a zaslouží si pozornost celého světa. ()

Leník

Příběh bojů o Český rozhlas je působivý sám o sobě a Mádl jej pojal strhujícím způsobem. Běhal mi mráz po zádech a zároveň jsem měla slzy v očích. Díky za připomenutí statečných novinářů. Takové filmy by se měly točit co nejvíc, aby se nezapomínalo, jak odpornou dobu vytvořil bolševický ksindl. ()

Dawe2

Nelze jinak než plný počet, naprosto profesionální práce po všech směrech. Špičková kamera, vynikající herci, dobrá hudba, má to spád. Bomba. Měl bych jeden technický hnidopišský rýpanec : Aby se slyšeli dva lidé přes přiložená sluchátka k sobě, musí být k sobě dána opačně tj. vždy sluchátko k mikrofonu. Ve filmu bylo přiloženo sluchátko ke sluchátku a mikrofon k mikrofonu, takto by se jen těžko slyšeli. ()

darthboal

Ikdyž se jednalo o téma, které u nás bylo nějakou formou zpracováno už nesčetněkrát, přesto si znovu našlo cestu na plátna a víceméně zaslouženě. Tak akorát vyvážený příběh aby nenudil v místech kde se vypráví to, co už znáte i pozpátku, ale zároveň pohled do zákulisí těch kteří o všem informovali mezi prvními. Oceňuji výběr tehdejší západní hudby jako podkres filmu, z něhož hned z plátna dýchá ta “svoboda” jara 68. Že by začátek další úspěšné vlny českého filmu ? ()

Jaroslaw

Famozní český film,který by měl vidět každý Čech a je neuvěřitelné jak Jiří Mádl dokázal takovéto těžké téma přenést na plátna kin.Velký palec nahoru a přeju tomuto snímku úspěchy,pač takový to český film tu opravdu dlouho nebyl,díky Jirko. ()

BrMikes

Jo, jo, jo! Takový zážitek mi žádný český film dát nedokázal. Slyšel jsem o něm samozřejmě z různých stran a tak jsem měl před začátku filmu lehké obavy. Ty se ale rozplynuly jakmile začaly první záběry na příslušníky snb v pohotovosti. Od toho momentu mě snímek vtáhnul a pustil až po dvou hodinách. Užíval jsem si technicky vymazlené záběry, precizní výpravu, vtahující atmosféru, hudební podkres i celý herecký ansámbl. Film má sice figur jak na orloji a jasně že během dvou hodin nejde úplně uspokojivě prokreslit deset postav, pokud se do toho věnujete širšímu časovému úseku zachycující i významné historické události ale Mádl si scénáristicky ohlídal aby měl každý svůj moment slávy a celou redakci tak učinil zapamatovatelnou. A když už jsme u toho scénáře, tak ten celou dobu šlape, daří se mu ve správných místech i vcelku úsměvné vtípky, odkazuje se k aktuálním tématům a zpracovává historické události sice výrazně podle sebe, nicméně velmi napínavě a efektivně. I pro jeho velkolepé technické zpracování jsem mu tak ochoten odpustit určitou naivitu, černobílost a místy přímočarost. Protože tento film je jako celek prostě neuvěřitelný nářez, který hraje na ty správné emoce a já mu to sežral i s navijákem. Na naší malou republiku bezkonkurenční záležitost, která nám sem přináší zase nějaký ten čerstvý vítr a zaslouženě tady budou padat čeští lvové. ()

kreion

Vždy sa nájde zopár ľudí, ktorí budú hovoriť, ako to bolo za tých čias super. Tak ako sa nájde aj dnes zopár jedincov, čo si v 40tke zariadia invalidný dôchodok, nikdy ťažko nepracovali a budú sa tváriť ako je všetko super a ešte sa tým chváliť. Na takých mal Jan Werich veľa citátov. 4/5 ()

serdehelan

Jiří Mádl napísal scenár a zrežíroval politický thriller inšpirovaný skutočnými udalosťami o novinároch Československého rozhlasu v rokoch 1967-68. Jeden z jeho priznaných inšpiračných zdrojov bol film Argo. A presne na Argo som si pri pozeraní Vĺn spomenul. Film funguje na jedničku na všetkých úrovniach, aj keď pojednáva udalostiach so známym koncom, napätie postupne graduje. Herecky zaujal hlavne neopozeraný hlavný hrdina v podaní Vojtěcha Vodochodského. ()

cinemafil

Jiří Mádl zraje jako víno. Autorský film a poprask na letní scéně. Nabité sály. Já osobně na  4 projekci v Třebíči vyprodáno.  Ten film má dynamiku, není holywodsky předvidatelný,  výkony herců  méně známých i známějších  na výbornou. Kamera  adekvátně reportážní.  Dobové songy  vč.  koncertu W. Matušky ?!  Potlesk na konci je na místě. Zase po dlouhé době  5*  Těším se na jeho nový biják. 5* ()

funkyshit

Pro mě film desetiletí (nebo snad nejzásadnější a nejdokonaleji odvyprávěný a natočený díl "Českého století"??). Naše minulost a přitom tak naléhavě aktuální! ()

tchempi

Každé dílo mrdmana Jiřího „přemluv bábu“ Mádla je varováním. A když točí o událostech, které se odehrály 20 let před jeho narozením, je třeba se mít na pozoru. ()

Českým kandidátem na Oscara budou Vlny

Českým kandidátem na Oscara budou Vlny

10.09.2024

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA), která mimo jiné každoročně stojí i za udílením cen Český lev, v úterý 10. září 2024 prostřednictvím tiskové zprávy oznámila výsledek hlasování svých… (více)

Finále Plzeň láká na exkluzivní premiéry

Finále Plzeň láká na exkluzivní premiéry

10.09.2024

Filmový festival Finále Plzeň nabídne divákům exkluzivní možnost zhlédnout řadu premiér a předpremiér českých filmů. Od 20. do 25. září se v západočeské metropoli představí snímky, které teprve čeká… (více)

MFF Karlovy Vary v číslech ČSFD a očima agentů

MFF Karlovy Vary v číslech ČSFD a očima agentů

07.07.2024

V sobotu 6. července skončil 58. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. V rámci slavnostního zakončení byly samozřejmě rozdány festivalové ceny, a jak jsme zde psali, hlavní ocenění… (více)