Zdá se, že Regan MacNeilová unikla z moci démona, který ji proměnil jako malou holčičku v agresivní monstrum. Při psychoanalytickém léčení u doktorky Tuskinové však dívka zapírá podivné sny. Vše se mění s příchodem otce Lamonta. Kněz naváže pomocí přístroje spojení s podvědomím Regan a nečekaně se stane svědkem vražedného útoku na doktorku Tuskinovou v okamžiku, kdy se v Regan projeví ďábelské síly. Lemont i Tuskinová se spolu snaží najít kořeny duševní poruchy, aby zbavili Regan utrpení. Podstupují tak nejvyšší riziko. (Warner Home Video CZ)

Shit

Nuda nuda a ještě jednou nuda, neco horšího jsem už dlouho neviděl. Prakticky jsem se nudil od začátku dokonce a přitom jsem si řikal, že něco tak stupidního nemůže být pokračováním slavnýho hororu, ale bohužel tomu tak je. Linda Blair už je starší a je to to jediný co má vymítač ďábla 2 společnýho s prvním dílem, ale ani ona tady neni zrocna excelentní a když se to ještě podpoří špatným scénářem a stupidním dějem, tak se z toho vyklube tahle sračka, co nemá ani nic společnýho s hororem ()

Paldiny

Tak hypnotické až som chytil tri mikrospánky. Dejovo sa posúvame o štyri roky vpred, ale nenapredujeme. Nový kňaz vyšetruje smrť toho starého, hrabe sa v minulosti, káblikmi spája s liečiteľmi a starými bubákmi, pri tom mu pomáha bývalá posadnutá. Žiadny strach sa ale nedostavuje, tempo je po celý čas také snové, prispaté, jednoducho bez gradácie, o kontroverznosti nemôže byť ani reči, exorcizmus už cudzí pojem. Nič s tým nedokáže spraviť ani hejno kobyliek, čo sa pripomína tak často, ako je to len možné či záverečné inferno, aké som moc nepochopil. Asi produkcia žiadala veľkolepejšie uzatvorenie, preto praskajú steny, buráca strop, prepadá sa podlaha a prilietajú kobylky :) Kacíra preto nemožno nazvať inak, než nedôstojným pokračovaním povestného kultu. Aspoň kredit držia schopní herci, zvládnutá technická stránka a minimálne straty na životoch, tých diváckych. ()

Bloody13

Nebohou Regan tentokrát posedne africký démon Pazuzu, ale nebojte se milé děti, v tomhle případě se nejedná o horor, jako spíše o rodinné drama... Tady tvůrci ukázali (spíše než odvahu) svou jedinečnou troufalost: natočit pokračování slavného hororu o posedlé dívce Regan bez posedlé dívky je docela síla, kor když chybí slavný hudební motiv a ke všemu se nám démon v ženskym těle ukáže až 10 minut před koncem! Při dvouhodinové stopáži tak film celou dobu nudí, a reputaci už si nespraví ani solidním destrukčním závěrem. ()

dom156

Jak je první film Vymítač ďábla průlomovým a zajímavým filmem své doby, tento skoro mám chuť říct paskvil se hrubě nepovedl. Sice zvýšili o více než 300% rozpočet, ale výsledek je tristní. Celou dobu jsem se nudil, atmosféra je zde nulová a nebýt zajímavější hudby a solidních herců odpad by tento film neminul. Vše co mela jednička, tak její pokračování nemá. Nemohu jinak než nedoporučit. ()

dr.horrible

Ok, tak toto je značne prehnané - celá tá nenávisť voči tomuto snímku. Až na dva-tri nechcene smiešne okamžiky, ktoré skazila Linda svojim herectvom (čo je za zlé nemám, pretože je tu rozkošná ako nikdy) to nie je zlý film. Burton podáva vynikajúci výkon, možno až príliš viditeľný oproti ostatným a Morriconeho hudba tiež robí svoje. Problém je hlavne v tom, že ide o pokračovanie možno najlepšieho hororu vôbec a ten horor tu zostal iba vo svojej podstate. Inak ide o psychologickú drámu postavenú na fantasy o diablovi, ktorý sa zhmotní vlastne až v závere, aj to skrz Lindu a ďalších. Mimo tieto scény je to fakt skôr o psychológii a pritom stále s atmosférou. Vôbec nie zlé. Iba trochu nuda. 65% ()

• Film bol v Argentíne zakázaný až do roku 1983. (Paldiny)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher