Zdá se, že Regan MacNeilová unikla z moci démona, který ji proměnil jako malou holčičku v agresivní monstrum. Při psychoanalytickém léčení u doktorky Tuskinové však dívka zapírá podivné sny. Vše se mění s příchodem otce Lamonta. Kněz naváže pomocí přístroje spojení s podvědomím Regan a nečekaně se stane svědkem vražedného útoku na doktorku Tuskinovou v okamžiku, kdy se v Regan projeví ďábelské síly. Lemont i Tuskinová se spolu snaží najít kořeny duševní poruchy, aby zbavili Regan utrpení. Podstupují tak nejvyšší riziko. (Warner Home Video CZ)

Shit

Nuda nuda a ještě jednou nuda, neco horšího jsem už dlouho neviděl. Prakticky jsem se nudil od začátku dokonce a přitom jsem si řikal, že něco tak stupidního nemůže být pokračováním slavnýho hororu, ale bohužel tomu tak je. Linda Blair už je starší a je to to jediný co má vymítač ďábla 2 společnýho s prvním dílem, ale ani ona tady neni zrocna excelentní a když se to ještě podpoří špatným scénářem a stupidním dějem, tak se z toho vyklube tahle sračka, co nemá ani nic společnýho s hororem ()

kaylin

„Vymítač ďábla 2: Kacíř“ je zbytečný film. Tak to prostě je. Neděje se zde nic, co by bylo pro sérii skutečně zásadní, jen se rozmělňuje to, co bylo představeno legendárním prvním filmem a dělá se z toho trochu cirkus, který sází na dobré herce, jež nemají takové role, které by stály za to a kde by mohli cokoli předvést. Nejvíce v paměti pak zůstane Linda Blair, která je maskotem téhle série. ()

Herman

Za nemastnou-neslanou atmosféru, dlouhou stopáž, nelogičnosti děje, spoustu hluchých míst a papundeklové kulisy Afriky nemůžu přičíst kladné body. Od odpadu Kacíře zachraňuje pouze Burton, a Linda Blair která od mladšího bratříčka tohoto filmu dospěla a hezky se na ni dívá. Plus budiž i to, že už jsem viděl i horší filmy. ()

Jaro.Krafcik

Jedným slovom, prúser. Po fantasitickej nadčasovej jednotke som čakal všeličo, skúšal ignorovať tie percentá ale asi sú fakt zaslúžene. Nedočkal som sa ani úvodnej zvučky na ktorú som márne čakal aj pri záveru. Ano, dopozeral som tento akože horor, nikdy viac. Snáď bude trojka lepšia ale kedy sa k nej dokopem fakt neviem. 1* ()

lykan9

Vlastně ani nechápu, co se stalo. Hororové prvky zmizely, pořád se tu jen kecá o ničem a po samotném vymítání se slehla zem. Přesto, že se někteří protagonisté vrátili a hodně se tu odkazuje na předchozí díl, tak jako by se vůbec nejednalo o pokračování kultovního hororu, ale o samostatné melodrama zabývající se psychickými poruchami. Atmosféra 70´ let ani hudba Ennio Morriconeho nemohla tento průšvih zachránit a jediné, za co stojí Kacíře vidět je, jak Linda Blair vyrostla do krásy. Ne vše musí mít pokračování a Vymítač ďábla 2 je toho důkazem. ()

• Závěr filmu má více verzí. Zatímco ta americká končí happyendem, v exportním zpracování Lamont (Richard Burton) umírá. (Hans.)
  • Počas filmovania ochorel režisér John Boorman a natáčanie bolo zastavené na 5 týždňov. (rador)
  • Dům MacNeilových byl postaven ve studiu. Velké pouliční schodiště (známé z prvního dílu) také, jelikož štáb tentokrát nezískal povolení k natáčení na tom skutečném. (fiLLthe3DD)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher