Star Trek: Podivné nové světy

• USA Star Trek: Strange New Worlds (více)
USA, (2022–2024), 28 h 4 min (Minutáž: 46–63 min)

Anson Mount, Ethan Peck, Christina Chong, Melissa Navia, Rebecca Romijn, Jess Bush, Celia Rose Gooding, Babs Olusanmokun, Bruce Horak, Dan Jeannotte (více)

Kapitán Pike, vědecký důstojník Spock a Jednička prozkoumávají nové světy v celé galaxii na palubě USS Enterprise. (SkyShowtime)

Diskuze

dragon94

Myslím, že máš zatím s tímto individuem jen krátkou zkušenost, proto jsi zcela nepochopil, kam jsem tím mířil. Je švitořivý optimizmus a pak je jeho úroveň apologetiky. Ta prostě není normální a opravdu u něj někdy nevím, jestli to jednoduše není jen čiré trolení na velmi vysoké úrovni vytrvalosti a nebo opravdová duševní porucha.

Tedy fakt to není o tom, jestli byla dnešní epizoda dobrá nebo ne.

dragon94

Tohle zrovna s ním asi nemá moc cenu řešit a že jsem to několikrát a po dobrém zkoušel. Nic naplat, on je ukázkový hejtr s arogancí na rozdávání, ví všechno nejlíp a jeho názory jsou vždy a všude objektivní, tak proč mu ty jeho představy a postoje jakkoli vymlouvat? Klidně pro něho zůstanu tím čím mě tak rád a s oblibou častuje, než abych se byť jen o kousek přiblížil k tomu, čím je on sám ;)

cernakus

Byla to skvělá epizoda a on si ji užil. Ano měla mouchy.. Což má každá epizoda SNW, ale měla i spoustu velice dobrých scén. Tak mu to hned nehaň tím, že je ochotný přivřít oko a užít si to.

Já si taky celou druhou sérii užívám, stejně jako první, i přesto, že v ní zatím nebyla žádná opravdu mega epizoda, tak měla minimálně 3 opravdu výborné díly.

na příspěvěk reagoval Jakkob, cernakus

cernakus (hodnocení, recenze)

Opět musím přemýšlet, jestli to na nás hovno nehraje. Zejména když čtu ten jeho poslední smrad. Protože pokud ne, tak si naprosto živě umím představit, že na nějakém Conu by před něj přišel Kurtzman, vytlačil řádného hnědého buřtíka na talíř a to naše hovno by to za naprostého zděšení všech ostatních magorů v pyžamech začalo baštit a vyprávělo všem okolo, že to je nejlepší cikánská klobása, co mělo kdy v životním cyklu.

Tohle prostě musí být hra, to nemůže myslet vážně!

dragon94 , dragon94

Boží je celkem adekvátní a trefná definice, souhlasím. Osobně si myslím, že není moc důvodů, pro které si tuhle epizodu nejde neužít, ale počítám že někteří si asi budou schopní něco vymyslet a nic proti tomu.. 🙂 Já jsem byl vyloženě nadšený a můj vnitřní Brad Boimler se po celou délku epizody tetelil blahem, smál a užíval si fan service, easter eggů a celkově všeho 🤗.

S čím se už moc ztotožnit neumím je ta Beckett v podání Tawny, která byla skvělá a boží stejně jako Brad a jako by si své animované předloze z oka vypadla. I zápletka s Orionci se mi líbila a nic moc špatného či děravého se mi na jejich partu nejeví, podle mě to dávalo hlavu a patu.. 🤔

cyphercz , cyphercz

Jako kdyby stran TNG šlo jen o Worfa či Deannu… Co Riker a Deanna, a nebo těch nepočítaných jednoepizodních románků Willa Rikera? Co Jean-Luc a Beverli? Došlo i na mladého Crushera, nebo Geordiho…

A ty jak říkáš sci-fi problémy, tak s těmi to taky ne vždy bylo tak růžové a celkem často to byly zápletky na sci-fi úrovni TOSky, což ovšem mě osobně nijak zvlášť coby fanouškovi TOSky nevadí, že? S TNG mám jiný "problém", ale to, že některé epizody umí být space operou, to rozhodně není…

A co se "Those Old Scientist" crossover epizody týče, tak snad aby jsi to vysvětlil i všem těm ostatním zdejším, více nebo méně spokojeným kolegům a kolegyním, kteří tvůj názor spíše nesdílí. Good luck.. 😉

cernakus

Souhlasím že to do příchodu Marinerové bylo lepší a zápletka s Orionci byla dost děravá. Ale musím přidat plusové body za ten závěr, protože ten mě opravdu hodně pobavil.

cyphercz , dragon94

dragon94: cyphercz:

Boží byla první půlka. V podstatě do příchodu Marinerové. Boimler nebyl zcivilněn, jeho převedení do fyzické podoby je naprosto perfektní a věrné. Průšvih je Marinerová. Ta je totiž v LD, jak cypher říká, teatrální psychopat a navíc je to bělonegroška, tedy má prvky europoidní rasy a nebýt její matky, tak vlastně ani nevíme, že je negroška. Její dabérka je však naprosto normální mulatka, takže vám okamžitě na marinerovou nesedí. Navíc tawny není dobrá herečka. je to komička a umí dobře dabovat, ale hraní její parketa není a je prkenná. V momentě, kdy měla zahrát, byť hodně ztlumenou schopnou a všehoschopnou magorku, tak to těžce nedávala.

Druhá půlka navíc začala kulhat scénáristicky (celá ta linka s Orionci) a jako horonium ve formě příhodné ampule někde v podlaze ... to už bylo fakt STDčko jak svině.

Takže jedná se o nejlepší epizodu S02? Bez debat ano. Jedná se o nejlepší epizodu Kurtreku? To už by na debatu, a ne krátkou, bylo. Jedná se o nejlepší crossover Star treku? Tak to ani omylem.

Celkově tedy hodnotím kladně a první půlka měla potenciál, ale budu rád, když zůstane jen u tohoto jednoho pokusu.

na příspěvěk reagoval dragon94, Shakaar

Jakkob , cyphercz

Co se 7. epizody týče tak už je venku, protože byla odvysílána na comic conu.. A je naprosto boží.

S tím souvisí i to, že muzikálová epizoda bude až 9. Neboť bylo potvrzeno, že ve čtvrtek se dočkáme nového 8. dílu s názvem Under the Cloak of War.

na příspěvěk reagoval cernakus, Jakkob

Jakkob

ó bože tak tohle bude solidní dumpster fire... ono už ten Lower Decks crossover je opravdu stupidní nápad, protože prakticky nikdy nelze naplno převést animované postavy do reálného světa aniž by ztratily část toho, co je dělá tím, čím jsou, např. Boimler v LD vypadá jako celkem normální, průměrný týpek, ale jakmile ho převedeš do reálného světa, tak tu najednou máme na první pohled podivného jedince, co připomíná nějakého Antifa aktivistu... stejně tak jsou LD v podstatě comedy farce, kde postavy často jednají jak smyslů zbavení psychopati, což v animáku lze odpustit, ale v reálně působícím světě by to bylo jako velká pěst na oko, čili Boimlera a Mariner musí tvůrci trochu "ztlumit" a vyklidnit, což zase akorát jen rozevírá nůžky mezi tím, jak ty postavy známe a co dostaneme v příští SNW epizodě...

na příspěvěk reagoval dragon94, cernakus, Jakkob

Jakkob

Trek rozhodně nebyl vždy space opera, jak tvrdíš, TNG měl naprosté minimum epizod, které by toto splňovaly, měli jsme jen hrstku dílů kde se řešil např. vztah Troi a Worfa, většina epizod byla o posádce co řeší nějaký scifi problém... obdobně VOY, kde byla hrstka epizod o vztahu Parise a B'Elanny a pak stupidní románek Seven a Chakotaye, naprostá většina však opět o scifi zápletkách, které nebyly skutečně ničím space operou...

PKD

nějak nám jákkobovatíš čoveče, z obsáhlé (a pravdivé) kritiky od cernakuse ti pak asi musela prasknout žilka...:)

dragon94

Některé TOS epizody jsou navzdory svému stáří výborné i dnes, jakkoli se tu někteří snaží tvrdit opak. Klidně zkoušej dál ty lépe hodnocené a uvidíš sám, nicméně pokud se ti líbily ty dvě epizody co jsi jmenoval, je dost dobře možné až velice pravděpodobné, že si užiješ i jiné. Stran nějakého konkrétního výběru bych se coby velký fanoušek TOSky neměl problém ztotožnit s TOP 10 seznamem TOS epizod od WatchMojo kanálu, popř. tím samým od kanálu TrekCulture. Ono se ty nejlepší epizody obvykle zmiňují všude, jen to pořadí se může trošku lišit, ale to je jenom prostý detail...

Star Trek VII: Generations

Jinak mají v TNG camea Spock, Sarek, Kostra a Scotty. Ale předání pomyslného žezla proběhlo ve výše zmíněném filmu.

cernakus

Zatím jsem viděl 2 epizody TOS.. Konkrétně druhý pilot a Manévr s Korbomitem.. A obě mě docela bavili. Až mě to samotného překvapilo. Takže se asi na ty co mají na IMDB více jak 8/10 podívám. Zase tolik jich tam není.

Existuje nějaký propojovací díl/film, ve kterém stará posádka předá žezlo Picardovi?

na příspěvěk reagoval cernakus, Jakkob

dragon94

Jinak filmy s Kirkem můžeš bez TOSky, nemají na ní prakticky žádné reference (vyjma Khánova hněvu samozřejmě). Filmy s Picardem budou bez předchozího zhlédnutí TNG docela problém. Ne že by se bez toho nedaly, ale tak třetina ti bude unikat pro neznalost charakterů, technologií a konotací.

dragon94

Na TOS se vyser. Zdejší exoti ti ho sice doporučí, ale to je pro normálního člověka fakt jen pro studijní účely. To že to je alfa verze star treku z toho jde cítit. To už by bylo lepší demo star treku ve variantě The Cage.

Takže jasná TNG. Ale vyhni se prvním dvěma sériím, to se ještě uplatňoval vliv Gena a TNG se hledala. Všechny epizody jsou tam přinejlepším průměrné. Ne nadarmo jsou tyto dvě série zdrojem trek zostuzujících memů.

Začal bych třetí. Hned z kraje jsou tam výborné S03E04 Who watches the watchers a S03E06 Booby trap s fenomenálním úvodem.

Vtipná je S03E13 Deja Q a temná pak S03E15 Yesterdays enterprise

Epizody jsou takovým průřezem formátů, které TNG nabízí a jsou opravdu velmi dobré. Až je zhlédneš a pokud se ti trefím do vkusu, doporučím další.

dragon94 (hodnocení, recenze)

Vzhledem k okurkové sezóně jsem si říkal, že bych mrknul pro zajímavost na několik epizod TOS a TNG..

Byl by tu někdo ze znalců ochotný doporučit mi pár nejlepších epizod z TOS a TNG. Nechci se rozhodovat pouze podle hodnocení epizod na IMDB.. Případně mám mrknout pouze na filmy?

Voyager, Enterprise a další seriály mě nezajímají.

na příspěvěk reagoval cernakus, cernakus

cernakus

Pro to existuje řekl bych jednoduché vysvětlení - odlišné preference každého jednoho takového diváka. To skutečně nemusí být o tom, že tu každý druhý divák a fanoušek není odborníkem přes vědu (jakoukoli). Budiž ti přáno, že v Treku spatřuješ hardcore sci-fi senzaci (jakkoli právě tou Star Trek nikdy nebyl a ani neměl být), ale skutečně existují tací, pro které nemusí být vědecká přesnost či korektnost právě těmi zásadními a nejdůležitějšími složkami, díky kterým se na Star Trek koukají a nebo jsou jeho fanoušky. Těch faktorů je celá řada a pro každého může mít každý jeden takový faktor zcela odlišnou a jinak velkou prioritu. Opět ten dobře známý a pravdivý IDIC. SNW si navíc díky velkým a pochopitelným vazbám k TOSce mohou naprosto v o pohodě dovolit býti více fantaskní, ostatně Trek byl vždycky stejně hlavně ta space soap opera, než li hardcore sci-fi...

cernakus (hodnocení, recenze)

Cypher to shrnul docela dobře. Já bych jen přidal, že mi začíná vadit ta Pikova benevolence a důvěřivost. Uhura je naprosto jediná opička, co umí s emzáky komunikovat a potvrdit jejich existenci (ten druhý zhebl a vykazoval ještě větší pomatení smyslů, nežli Uhura). Pro ostatní, jak kdyby nebyli. Takže odpálit gigantickou stavbu flotily jen na základě přání a případné haldy nevyspalého praporčíka... to je prostě hodně unreal. A ano, vím, že některé epizody dřívějších treků se tomuto nesmyslu blížily, ale pouze blížily, vždycky tam byly další indicie či nějaké finální rozuzlení. Tady bych si fakt rád poslechnul rozhovor Pika s Nagawou(ovou), protože co mu/jí musel říci, aby po konci rozhovoru byl stále ještě kapitánem Enterprise, musela být fenomenální věc.

Jako není to STD level of shit, ale začíná se to nebezpečně blížit, doufám, že příští díl, bude hlavně o LD humoru a spraví mi náladu, protože zatím jsem se S02 nespokojen.

cernakus (hodnocení, recenze)

závidím zdejším fanouškům, kteří jsou tak blbí na fyziku, chemii, biologii a obecně jakoukoliv vědu, že si tohle dokáží užít bez mých stresů. A to myslím zcela upřímně. Protože mně z toho krvácí uši i oči. Tohle člověk toleruje ve fantasy nesmyslech, jako je Star Wars. Ale ve Star treku jsem byl zvyklý na trochu jiný level vědecké přesnosti.

cernakus (hodnocení, recenze)

Ach jo, bussardovy kolektory jsou zcela špatně pojmuty (jedna se o silové trychtýře, které sbírají mezihvězdný vodík z obrovských ploch), hustota "hvězdné porodnice" je zcela mimo, jen pro pochopení, hustota hmoty v meziplanetárním prostoru je cca částice na krychlový centimetr. V molekulárních mračnech (kterým se laicky říká hvězdné porodnice je to i stokrát méně). Tak husté molekulární mračno, jaké bylo ukázáno by zkolabovalo do černé díry během několika málo let. Ne, že by v ST nebyly taková mračna ukázány, ale vždy byly vlastně malé a nikdy nebylo řečeno, že jsou to ony hvězdné porodnice.

Ovšem další scéna, kdy se uhura dle doktora otrávila deuteriem... prvně deuterium nemá toxické účinky, dokonce i těžká voda je toxická až když nahradí cca pětinu vody v těle (a problém způsobuje její hustota, nic více). Ovšem je naprosto nemyslitelné, aby deuterium jen tak poletovalo v trupu lodi. Deuterium je prostě vodík a se vzduchem tvoří výbušnou směs už v nízkých koncentracích (už kolem 4%). A už vůbec se deuterium nechová jako zasraná radiace.

že tam ti dementi nemají odborníka na kánon Opravdového startreku jsem si už zvykl. Že tam nemají žádné pořádné "sci" autory, taky. Ale že tam nemají ani zasraného vědeckého poradce s dokončeným gymplem, to je už fakt k posrání.

10minuta dílu a mám po náladě na to čučet dál.

PKD (hodnocení, recenze)

cyphercz

Cece. Byti tebou, tak se na jakykoli ST vyseru. Byti tebou, to musi byt fakt ocistec. Mam pro tebe genialni radu, nelibi? Nesleduj. Ja to tak delam odjakziva.

cyphercz (hodnocení, recenze)

Další věc, co mi na SNW začíná dost lézt krkem je ta do očí bijící neoriginalita a nebál bych se to nazvat až vykrádáním sebe sama - kolik epizod ohledně nějaké mimozemské entity v mlhovině jsme ve Star Treku už viděli, a to nejen starých seriálech, ale dokonce i samotném SNW! Vždyť Elysian Kingdom z první řady je v podstatě ta samá zápletka - mimozemská entita v mlhovině co způsobuje halucinace... a to psychopatické chování Uny vůči šéfinženýrce? Boha jeho, to byly opět velké DIS flashbacky...

na příspěvěk reagoval PKD

Khanos

Khanos (hodnocení, recenze)

Slovo komornější začíná být pro druhou sérii standartem. Epizoda, která tentokrát hrála především, nebo bych měl napsat, pouze, na charakterové pasáže. Zajímavá premisa, která svou zajímavost dotáhla na takovou úroveň, že jsem něco před koncem usnul.

SSE

Mám to více méně dost podobně a druhou sezónu SNW si užívám tak jako tu první, bez pozorování nějaké zásadní změny či poklesu na kvalitě, ať už produkční, nebo jakékoli jiné. Stejně se těším na každou novou epizodu a stejně si každou novou epizodu pouštím 2x - v den vydání "neofiko" a následně druhý den ofiko na SkyShowtime, s tím že si dojmy nechávám do druhého dne uležet a s druhou projekcí jsem ochotný případně názor pozměnit...

PKD (hodnocení, recenze)

cyphercz

Zas tak olbrimi ci gargantuovske, nejsou. Ja tam sice neco citim, ale zatim nic sileneho. To jiste prijde az ve 2.pol. Haha. 🤓

SSE

já teda vidím pokles obřích rozměrů, jinak všem doporučuji opět další trefné video od Davea Cullena, jeden z mála non-woke youtuberů co produkuje alespoň občas nějaké ty recenze SNW, s posledními videy od něj (včetně toho níže) souhlasím do posledního puntíku, moc hezky sesumarizované nedostatky, přeslapy a faux pas druhé řady;)

na příspěvěk reagoval PKD

30.12.2023

Comic-Con Prague už o víkendu!

Comic-Con Prague už o víkendu!

11.04.2023

Už od pátku do neděle hostí pražské O2 universum svátek nadšenců do filmů, seriálů, komiksů nebo her s primárně sci-fi, fantasy či hororovou tematikou. Comic-Con Prague, vyhlášený český festival… (více)

29.12.2022

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)