Star Trek: Podivné nové světy

• USA Star Trek: Strange New Worlds (více)
USA, (2022–2024), 28 h 4 min (Minutáž: 46–63 min)

Anson Mount, Ethan Peck, Christina Chong, Melissa Navia, Rebecca Romijn, Jess Bush, Celia Rose Gooding, Babs Olusanmokun, Bruce Horak, Dan Jeannotte (více)

Kapitán Pike, vědecký důstojník Spock a Jednička prozkoumávají nové světy v celé galaxii na palubě USS Enterprise. (SkyShowtime)

Diskuze

cernakus (hodnocení, recenze)

nicméně abych jen nehanil, tak první epizoda byla nejstartrekovější startrek za posledních 18 let. Lví podíl na tom má epizodický charakter, kdy byla znát dost zásadní komprese příběhu do necelé hodinky. Vedlejším efektem je, že nebyl prostor pro progresivistické sračky, kterými jsou jinak nové hrané "treky" dost vyplněny jako nudná vata, aby se natáhla časomíra (ve 4 sezóně STD to bylo už neúnosné).

A když Pike srovnával do latě ty kuní ksichty, tak to jsem si docela i chrochtal. Jen se trochu bojím toho, aby udrželi nastavené tempo a aby Pike moc neKirkovatěl. Pike prostě nebyl a nesmí být jen další Kirk.

cernakus (hodnocení, recenze)

A civilizace primitivů, co zvládnou reverzní inženýrství warpové technologie pohledem do teleksopu. OMG, to jsou snad všichni diváci nových "treků" naprostí techničtí diletanti, že se takovéhle sračky ty scénáristická paka vědomě dopustí?!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jo a taky nechápu, proč Uhura, jedna z nejhezčích žen světa Star treku, je zrovna v téhle inkarnaci takovej ohyzdnej pysk. Loď plná koček, a ta, která měla být kočka par excellence, je vyloženě škaredá.

na příspěvěk reagoval franzkfk

PKD

Já se rozhodně za konzervu nepovažuji, a na The Cage-like seriál bych se klidně díval, coby ne.. ? ;) Naštěstí jsem jinak otevřený tvůrčím obměnám a nápadům, a tak si užiju i tady tu zmodernizovanou verzi ala SNW, která je za mě teda perfektní. Návrat ke kořenům Treku se mi líbí, posádka super (všiml sis, že je Pike na můstku obklopen skoro samými ženami.. ? :)) a stroka první epizody na jedničku. A ukázky na další díl navnadily ještě víc! A taky se mi moc líbí, že se bude pracovat s Pikovým dilematem stran toho, že zná svoji budoucnost. To bude myslím ještě hodně zajímavé ;)

PKD

Taky mě to zprvu napadlo, a myslím že to byl tak nějak i tvůrčí účel, aby fanoušky trošku zmátli.. :)

cernakus (hodnocení, recenze)

První exteriérová scéna a hned je jasno, že scénáristická paka nepotkala techniku ani z rychlíku. Ve 23. století větrníky? Neekologické zvěrstvo! Na planetě s řízeným počasím? Tak to asi těžko.

SeTTi

To mame podobne. Ja ale uz velmi dlouho chtel tv s. s Pikem, takze tohle je neco jako splneny sen. Nebo aspon nejblize tomu. Pac, pokud by to bylo po mem, tak by to vypadalo jako the Klec a tim myslim doslova, takze by se na to dnes nikdo krom ST total konzerv urcite nedival a stezi by vznikl byt pilot. :) P. S. Ale pokud jsem te pochopil spravne, tak tve prani bylo brutalne splneno v DSC. Tam je vsechno tak zcela nove (mirne receno) ze mam z toho dodnes davici reflex. 🤮

SeTTi (hodnocení, recenze)

PKD

Já přitom roky chtěl novou, neokoukanou posádku, vzhledově jinou loď, nový směr vyprávění, ale to co jsme ve dvou ... pokusech z díla neumělů od Secret Hideout dostali mě naučilo chtít méně a moc toho už nečekat.

Tenhle seriál má ale potenciál jít tam, kam se posledních pár let ST ještě nevydal.

SeTTi

Jak jsem ted napsal kolegovi na trekcore... sam bych to nerek lepe. On totiz napsal dosti podobne vyjadreni, coz je pro me stale fascinujici, jak ruz. lide v ruz.zemich nekdy premysleji stejne. Nebo aspon podobne. ;) Akorat tady to dam ceskx. :-)

na příspěvěk reagoval SeTTi

SeTTi (hodnocení, recenze)

Konečně normální posádka. Teď ještě doufat, že budou normální i scénáristé.

PKD (hodnocení, recenze)

Co říkáte na Samuela Kirka? Napřed jsem se trochu lekl, že si tam Pike vyžádal jiného Kirka.;-) Ale TEN se objeví až ve 2.s. takže brácha, taky dobrý. A vypadá jako Abramsův McCoy s knírem.;-)

ESNYR

To sice ano, ale i když mě dávno napadlo, že by to mohlo začíti 2dílem, tak fakt, že nezačalo, mě nijak zvláště netrápí. Ostatně, tvůrci prý mají připraven pro SNW formát 2 až 3dílů později, takže tak. A já mám upřímně těch 1dílů natažených zbytečně na celou sérii dost, takže čím více solo dílů a méně vícedílů pro SNW, tím lépe. To je za mě.

ESNYR (hodnocení, recenze)

PKD , PKD

Strange New Worlds bude stejný jako ostatní seriály a bude mít více příběhů a více dějových zvratů a zkoumání vesmíru.

Picard je jeden příběh na 10 dílů o jednom člověku.

Rozdíl v tom vidím a Picarda bych nezařadil zrovna mezi "klasické" seriály Star Treku.

ESNYR

P.s. a nějak ti uniklo, že i SNW je 10 ep. série, takže proč začínati dvojdílem? Tudíž, zaražení, nechápu.;-)

na příspěvěk reagoval ESNYR

ESNYR

DSC již dávno nesleduji a ten babinec kolem Pikea se mi naopak líbí už od konce 2.s. DSC, který jsem shlédnul jen kvůli němu a Enteprise. Samoz. podráždění pochopitelně chápu. Zřejmě nebylo nejlepší se po 4.s. DSC kouknouti na SNW.

na příspěvěk reagoval ESNYR

ESNYR (hodnocení, recenze)

Po prvním díle těžko hodnotit ale vizuál je zase o kousíček lepší a celé titulkové intro je zase úžasné (stejně jako u Picarda a Discavery jim ty úvody jdou)

Bohužel jsem momentálně silně ovlivněn tupostí Discavery a její 4 série kde je 99% žen a muži úplně zmizely  a tady se mi zdálo že je tam těch žen taky nějak moc. No nevadí, jak jsem říkal momentálně jsem dost podrážděný z Discavery a její ženské nadvlády, takže se to snad časem srovná.

Mimochodem, když už je to Star Trek, tak mě zaráží že úvod není dvojdíl a nejmenuje se nějak jako "setkání u ...." (Picarda nepočítám, tam je to desetiepisoda)

na příspěvěk reagoval PKD, PKD

PKD (hodnocení, recenze)

A ještě 1 taková technická pidimini pozn. Jelikož jsem čekal, dle designu, že vstup do raketoplánu bude v SNW v. zezadu, potěšilo, že jest z boku jako v TOS. I když v poněkud zvláštním tvaru písmene L, vzhůru nohama.:) Tedy, pokud jsem to foto správně pochopil.;-)

PKD (hodnocení, recenze)

A teď něco mnohem důl. a zajímavějšího. Když je zítra ta prem., kdy to asi bude tak v dispozici? Dopoledne? Odpoledne? Večer? Páč např. nové díly STP vždy v den prem. objevím odpoledne. Tak bych tak nějak čekal, že by to u SNW mohlo býti podobné/stejné. Samoz., záleží na zdroji.

Jakkob

A neni to fuk? Napsal jsem prispevek, ty z nej vytahnes 1 vec a ted se budeme kolem toho zbytecne dohadovat a motat v kruhu. Mozna, ze bych ti to nakonec vysvetlil, ale stejne by jsi to ve vysledku nepochopil neb jsme kazdy uplne jiny v mnoha vecech. A to je fakt. Zkratka zapomen, ze jsem to napsal.

PKD

Nechtěj mi snad tvrdit, že ti vadí to, že obsadili do jeho role afroameričana.. ?

na příspěvěk reagoval PKD

Uživatel PKD smazal svůj příspěvek.

PKD (hodnocení, recenze)

Prave jsem videl na jutub video, kde se popisuji synopse prvnich 5 dilu. A kdyz pominu me vytky ohledne Aprila, tak se tesim jeste vic, nez driv. Jiste originalni prvky, ktere jsou v SNW po1. ve ST, vitam. Byt by mi nevadil navrat ke klasice se vsim vsudy. To se tyka hl. toho, jak v SNW budou presentovana hvezdna data, ve smyslu, kdo je bude rikati v kazdem dilu. A prijdou i Gorni! Jasne, nemaji zde jeste co delati, ale od STE, na to kaslu.

Tai_K_B

Abych to upřesnil. On je částečně slepý na 1 a uplně na druhé. Takže je technicky rečeno, skoroslepý.;-)

Tai_K_B

Jj, že je herecký představitel Hemmera reálně slepý se ví snad už od jeho ohlášení, a jeden by se skoro až divil, kolika zdejším lidem to v nějakém ohledu připadalo nepatřičné...
Ale jinak jak říkáš - klobouk dolů ;)

30.12.2023

Comic-Con Prague už o víkendu!

Comic-Con Prague už o víkendu!

11.04.2023

Už od pátku do neděle hostí pražské O2 universum svátek nadšenců do filmů, seriálů, komiksů nebo her s primárně sci-fi, fantasy či hororovou tematikou. Comic-Con Prague, vyhlášený český festival… (více)

29.12.2022

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)