lobo87

Silná dráma z prostredia Vietnamu. Vojnové peklo je tu zobrazené naturalisticky, bez príkras, snov, či heroistických činov. Čata, v ktorej okrem vojny s nepriateľom zúri aj vojna o moc a vojna samých so sebou je dokonale vyskladaná z jednotlivých charakterov. Charlie Sheen podáva na svoje pomery bravúrny výkon, ale zostáva v tieni Willem Dafoev úlohe seržanta Eliasa. Film, ktorý ma zasiahol, ale nie až tak, ako som čakal... 80% ()

maverick080

Tom Berenger, Willem Dafoe, Charlie Sheen, Johnny Depp, Tony Todd... čo viac si priať? K tomu aj výborný príbeh a celkové spracovanie, výborný scénar, kamera, strih, hudba... za menej ako 100% nemôžem ()

Cerebrum

Jeden z posledncích velkých (proti)válečných filmů, který mi chyběl k "vietnamskému vzdělání" a asi nejlepší, nepřehání to s délkou a prožijeme si víceméně všechno z těch ostatních. Ideální jako takový dilogie father-son s Apocalypse Now. Četa je méně mystická, méně pohádková, krutější a nesmyslnější. ()

patbat

Jde poznat, že Oliver Stone je válečný veterán a čerpá ze svých zážitků. Mladí Charlie Sheen i Willem Dafoe předvedli velmi dobrý výkon. Nejsilnější scény při psaní dopisů babičce ve mě zůstaly doteď, stejně jako úvodní mrazivá skladba. ()

johnsnow

Perfektne naturálny film o tom, že nepriateľ nie je iba Vietcong v džungli ale aj namyslený Američan ktorý sa neštíti ničoho. Skvelý film s plejádou známych i neskôr známych tvári. Dominuje Však Sheen, Berenger a Dafoe. Za 5* a akcia je neskutočná ale treba si na ňu počkať do druhej polky. ()

cimrman2.

Na mě až moc přestřelkový a v lese se odehrávající zpracování válečného Vietnamu! K postavám jsem si nevybudoval větší citové propojení dlouhé přestřelky mi toho moc neříkaly. Pro mě ne mnoho kvalitní válečný film jako plus musím uvézt dobré sledování vlastností různých postav a to jak se pak zachovaly v různých situacích. Moc mě to nechytlo ()

Lukasino_T

Tak tohle bylo něco! Drsné, nechutné, špinavé, neidealizované, zkrátka opravdu pořádný protiválečný film a rozhodně nejlepší válečný film odehrávající se ve Vietnamu, jaký jsem zatím viděl. Skvělé herecké výkony ústřední trojice Sheen, Berenger a Dafoe, výborné efekty a strhující scény, které působí velmi realisticky, či spíše naturalisticky. Film je naprosto bravurně zrežírován Oliverem Stonem, který vycházel ze svých vlastních zážitků z války ve Vietnamu a i z tohoto důvodu je to tak dechberoucí podívaná. ()

ostravak30

Teprve Četa katapultovala Olivera Stona mezi skutečné režisérské hvězdy. Realistické a dost kruté a krvelačné zobrazení Vietnamské války by nemělo být ani trochu přibarvené, když čerpal ze svých vlastních vzpomínek a ze zkušeností dalších přeživších. Podle pamětí herců ani samotná příprava nebyla procházka růžovým sadem a O. S. tak vsadil všechno na autenticitu. A vlastně se povedlo. O krutosti, ale též odolnosti Japonců se mohli přesvědčit mnozí již ve 2. světové válce. Že jsou na tom Vietnamci podobně zjistili pro změnu Američané. A je jen dobře, že někdo zaznamenal také to, jak otřesně se chovali vojáci této armády. Jakého hyenismu a krutostí se sami dopouštěli. Bohužel oni se takto chovali v minulosti i sami k sobě - třeba ve válce Severu proti Jihu, nebo když vyhlazovali indiány. Mají to v krvi. Druhá strana mince je, že se říká: V lásce a ve válce se smí všechno! Druhá světová válka a válka ve Vietnamu jsou bohužel přesným důkazem o pravdivosti tohoto rčení. Mimochodem, Francesco Quinn v tomto filmu debutoval. ()

Salus

Poprvé jsem při sledování Čety pochopil, jak se asi musí cítit člověk v palbě v první linii. Dříve než Ryan to ukázal Stone. ()

TesterX

Pro me nejpusobivejsi valecny snimek a nejlepsi Stonuv film vubec. Syrovou atmosferu strida atmosfera drsna a tu vzapeti brutalni. Nic pro slabe povahy! ()

casyy

...jednoduše brilantní válečný opus, který nebyl dodnes překonán.. i když četnost, syrovost a sugestivnost bojových sekvencí za Vojínem Ryanem trošku pokulhává, je to na druhou stranu dokonale vyváženo zobrazením jednotlivých lidských osudů a duševního pekla, kterým si každý ten z nich, kdo tam byl, musel projít.. ()

nash

Jediná kritika na jinak vynikající válečný film je spojena jen s absencí nějaké silnější "příběhové" zápletky. Paradoxně právě v tom je Stone nejrealističtější, nemusí si pomáhat nějakými pohádkami a ukazuje jen každodenní drsnou realitu pekla války, kterým museli a musí i dnes procházet mladí muži. Stone je mi sympatický i svým jasně protiamerickým pohledem, a doufám že jednou natočí něco o dnešním Iráku a ukáže nám to, co ve zprávách nikdy neuvidíme. Jinak vzkaz pro Civala: jednak nechápu, jak můžeš říct, že Stone dělá z diváků blbce a to, že rozděluje lidi na hodné a zlé snad ani nemůžeš myslet vážně. Podle mě se ve filmu naopak objevilo několik velmi dobře propracovaných a rozporuplných postav. ()

emilkac

jablko nepadá ďaleko od stromu a rodina Sheenových si zahrala v dvoch podobných a vynikajúcich vojnových drámach...Otec Martin svoje prežil v Apokalypse a synček Charlie zase machruje v Čate...V podstate Čatu radím presne tam kde aj Apokalypsu...Je to vynikajúci filmu od vynikajúceho režiséra ktorý to natočil podľa svojich deprimujúcich spomienok...Má to dej a napätie sa dá krájať...Hlavne v scéne keď je Charlie na stráži! Úžasna scéna...Na konci filmu mate pocit akoby by ste vyšli z posilky...Dve hodiny budete napnutý ako struna na bendžu! ()

spqr

jeden z anjlepsich vojnovych filmov ake som kedy videl, jednoducho super, realisticke krvave ako to ma byt ()