U-Turn

• USA U Turn (více)

Bobby Cooper (Sean Penn) uhání ve svém autě směrem k Las Vegas, aby srovnal hráčský dluh u mafiánů, kteří už ho kvůli prodlení v platbě připravili o dva prsty. Doufá, že pak bude volný jako pták. Porucha na autě ho však zavede do ospalého arizonského městečka s nepatřičným názvem Superior. Zde se ocitne v pasti, protože přijde o všechny peníze a nemá jak si nechat auto opravit. Když se seznámí s krásnou Grace McKennovou (Jennifer Lopezová) a jejím vlivným manželem Jakem (Nick Nolte), cíl uprchnout z města rázem ustoupí základní potřebě přežít. Jake nabídne Bobbymu peníze za vraždu Grace. Ta ho později požádá, aby se zbavil Jakea. Oba mu nabízejí způsob, jak se dostat pryč – když pro ně zabije toho druhého. Jakmile se však Bobby nechá zatáhnout do smrtící hry chtíče, šílenství a peněz, začne jít opravdu o hodně... (HBO GO)

EvilPhoEniX

Hodně temné, mrtvé, černo humorné, bezútěšné a silně atmosférické!! Skvělý herecký cásting, promyšlený a vymazlený příběh s plno zvraty, tohle je paráda po všech stránkách a nemohu filmu nic vytknout.To, co zažil Sean Penn ve filmu, zažít já, tak se na druhý den bez rozmýšlení oběsím. Za mě jeden z nejlepších filmů vůbec!! Dokonalost. 100% ()

Shit

Přesně tenhle typ filmů mam děsně rád a hned od úvodních titulků sem si ho zamiloval. Excelentní Sean Penn, úžasně krásná Jennifer Lopez, skvělej prasák NIck Nolte a božskej křupanskej opravář Billy Bob Thornton, herecký zastoupení tady prostě fakt nemá chybu a na to je nabalenej parádní a tak trochu tarantinovskej příběh, snad jen ten konec nemusel být tak moc překombinovanej, být to o 10 minut kratší, tak je to dokonalý. ()

Niktorius

Natural Born Killers skončili a mnozí diváci plakali, že prý chtějí další dávku jejich ujetosti. I zželezola se strejdovi Oliverovi plačících diváků, vzal do rukou scénář zavánějšícíc noirovou černotou, na záda si hodil skvělého kamerana Richarda Richardsona a stvořil U-Turn - film, který již tolik netančí na tenké hranici mezi osobitou uměleckou výpovědí a kýčem, jako Natural born Killers, ale noirový námět přetavuje na groteskní přehlídku karikaristických postaviček a bizarních režisérských nápadů. U-turn je netradiční, svojský, úlétový a byl by i geniální, kdyby byl natočen púodle odpovídajícího scénáře. Tím neukazuji výhružným prstem na (přiznávám, diskutabilní) scénaristické kvality U-trunu, nýbrž na fakt, že scénarista dal dohromady uričtý příběh, kterému by slušelo adekvátní zpracování a ne Stoneovo otočení o 180 stupňu (anglicky U turn :-) ). Stejně postupoval Stone právě už u Natural born killers a i tam se mu to podle mne vymstilo. I když John Ridley nenadával na Stonea jako kdysi Tarantino, rozpačité působení na diváka zůstavé nezměněno. 3,5 hvězdičky - zakrouhluji proti matematickým pravdilům směrem dolů, jako trest za Stoneovu nepoučitelnost :-) PS: Sean Penn skvělý a Jennifer Lopez...Je prostě sakramentsky žhavá :-) ()

classic

Bobby si to mal asi lepšie premyslieť, kam zabočí so svojim pokazeným autom, či vľavo, to smeruje do pôvodnej destinácie ? , alebo vpravo, ktoré ho nasmeruje do malého zapadnutého mestečka Superior v Arizone, kde nebude zrovna SUPER, ale nemal na výber, lebo sa mu pokazilo auto, a tak bude mať čo dočinenia s miestnymi, kde zisťuje, že s týmito ľuďmi, nie je niečo v poriadku. Nebojte sa, nie sú to žiadni mimozemšťania, ktorí by sa akože ukrývali v ľudskej podobe, božechráň, len to nie, to patrí do starých béčkových sci - fi filmov, z trebárs, 50. rokov. Hlavný problém spočíva v tom, že títo obyvatelia sú divní, výstrední, debilní, primitívni, jednoduchí, zaostalí, a takto by som mohol pokračovať do nervového zrútenia sa. Skrátka, mal sa radšej poriadne OTOČIŤ, a ísť po vlastných, stopnúť si odvoz, určite by nedopadol, ako CHUJ. Bohužiaľ, nevedel, čo a kto ho tam čaká... Brilantný OLIVER STONE, geniálny Sean Penn, a všetci vo vedľajších úlohách, na čele s mladou kosťou J. Lo, ktorá stojí za problémy, aké má Bobby ? Vizuálna stránka ma totálne FASCINOVALA + STRIH, ktorý má GULE ! Stone si na strih extrémne potrpí. Paráda, že spolupracuje s kameramanom Richardsonom, opäť luxusný zážitok, aký mám tak rád ! Bez násilia sa to nezaobíde, ale ako vravím, nie je to samoúčelné, do tohto prostredia sa hodí, lebo ho vytvárajú ľudia v ňom, hlavná postava sa toľko krát snažila nastúpiť na BUS, a len tak vypadnúť, nedalo sa a nedalo... Excelentný film. ()

evulienka3

Miestami mi to prišlo ako paródia na to a potom zasa na niečo iné. Raz hore, raz dole. Začiatok ma bavil a čakala som čo príde, ale mám pocit, že sa to stále točilo v jedenom kruhu a k záveru som sa už tešila, že je koniec. Olivera mám rada, ale toto mi nie úplne sadlo, ale možno som len neodhadla ten správny moment. ()

• Fotky malé Grace na konci filmu jsou autentické fotky malé Jennifer Lopez. (Ai.ma)
  • Když se jeden novinář zeptal režiséra Stona, proč natočil takový film, stone odpověděl, že chtěl natočit malý film, který by si užil jako teenager. (Cheeker)