Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

winstonik

Problémom týchto Hřebejko-Zelenko-Ondříčkovín je ich príliš nápadná poetika, príliš rovnakí herci, príliš podobné charaktery a príliš podobný dej. A tento film je v tých príliš podobných filmoch zároveň aj príliš nezapamätateľný. Snáď už táto česká vlna zistí, že načim ponúknuť aj niečo nové. Alebo nič iné, okrem príliš diváckych filmov, nevedia robiť? ()

RoadBull

Dóóóóst dobrej film jako ostatně všechny český filmy s Trojanem a Macháčkem :-D zdá se mi to trochu podhodnocený ale to ej ovšem jen můj názor je to komedie u který se člověk řeže v 1 kuse a užívá si každej moment. jeden z nejlepších českejch moderních a kotelních filmů vůbec dle mě ... a komu se to nelíbí ať mi pr*el políbi ;-) ()

wOOzIe

To je taková blbost až je to dobrý :-). Super hlášky od začátku do konce. Výborný Marek Taclík, Macháček a hlavně Ivan Trojan. Řekl bych nejlepší trojanova role. Zajímavá a vtipná zápletka a scénář vůbec. U některých scén si občas člověk říká jak to vůbec mohl někdo tak dokonale vymyslet. Je to prostě kopec srandy a zábavy, a velká chyba kdo neviděl. ()

14neo11

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií! Není nad to, když se sejdou dva blbci a dvě blbky. Ondra který si zašívá čelo bez niti, Standa na houbách...Opravdu jsem se moc pobavil. Tolik humorných scének které záváněly až absurditou jsem dlouho neviděl. Scéna ve vegetariánské restauraci: x: dal bych si kuře-y: my jsme ale vegetarianská restaurace.-X: a o žádných orlech taky nic nevíte co?! :D paráda! ()

departed

Jsou dvě skupiny diváků. První ta, které se tenhle absurdní a praštěný film líbil a ta druhá, které se nelíbil. Řadím se k té první, i když se spíše jedná o jednohubkovou záležitost, u které o druhé projekci vážně neuvažuji (i když Trojanovo závěrečný projev bych mohl vidět nespočetněkrát). Mimochodem, Marek Taclík je fakt hovado (v pozitivním slova smyslu). ()

fantomas19

Česká čierna komédia Davida Ondříčka z roku 2003 zobrazuje zvláštny podvod z rôznych strán. Standa (Jiří Macháček) je dobrácky chlap, ktorý neváha obetovať štyri roky vo väzení za šéfa Zděnka (Ivan Trojan) a prísľub peňazí. Po príchode na slobodu sa mu do cesty pripletie zmätkársky a prudký Ondra (Marek Taclík) a dve podivínske dievčatá Martina (Isabela Bencová) a Andrea (Kristína Lukešová). Štvorica na vlastnú päsť začne vyšetrovať prípad s orlami a dostane sa do nejednej neštandardnej situácie. Film vtipne predkladá mozaiku osudov jednotlivých postáv i odlišný prístup ľudí k vážnejším témam ako súkromie, výchova detí, či duševný stav človeka. Zvláštnu atmosféru filmu dokresľuje hudba Jana P. Muchowa, zmes minimálnej elektroniky a občasnej výraznejšej melódie. ()

Lorge

Tak nejspíš nevím, podle čeho se určuje kultovní status, protože pro mě je tenhle film českou obdobou Pulp Fictionu - ne dějem, nebo stylem vyprávění, ale svou zábavností a nahláškovaností :-) ()

ANTYCHRYST

Jeden z nejlepších od Ondříčka. Film je narvanej hláškama, exceluje Trojan alá Hitler, Macháček s extrémně natvrdlým Taclíkem, kterej je opravdu neskutečně tupej, pro mě neznámá Kristína Lukešová - ta je skvělá. Projev při slavnostní večeři od Trojana je opravdu nezapomenutelnej, stejně jako scénka doma - co je dnes za den? čtvrtek .... nebo houbovej čaj..atd. je toho hodně :) prostě úchylácká jízda. Já jsem to video s tím pejskem viděl... nevadí ti že máš tak vykulený oči? ()

PB2

"Ale co vím určitě je,. že jíst lidi není správný". "Myslíte?" Geniální a originální česká komedie, samozřejmě nedoceněná. ()

J.e.r.e.c

Jeden ze dvou případů (tím druhým byla Gladiátor), u kterých jsem litoval vstupného (v obou případech se jednalo snad o 80 Kč) a přes extrémně nízké očekávání vylezl z kina nasrán, s jakouže to debilitou jsem právě nenávratně ztratil dvě hodiny života. Když jsem ti to po letech zmačkl na televizi, možná ČT1, ČT2, tak mi to najednou vadilo mnohem míň. A vlastně mi ta čistokrevná a silně koncentrovaná demence (vyšperkovaná dvěma dobrými vtipy) přišla docela roztomilá. 55 % ()

ardno5

Když už tu lidé tak srovnávají, tak kam se hrabou Samotáři.. Jedna ruka netleská je velice podařená komedie na české poměry. Z mě 70% ()

G04T

Myslím, že hodně lidí tenhle film nepochopilo, jak vidím to hodnocení. Jasně.. někdo si řekne že takovéhle hodnocení (69%) je víc než dobré ale tenhle film je tak kvalitní a neskutečně vtipný, že by si zasloužil stejné hodnocení jako Samotáři. Vždy, když vidíte jména Macháček a Ondříček někde spolu, musí z toho vždy vzniknout úžasná věc. V tomhle případě se to zase povedlo. Ani hudba nezklame. ()

Shitonit

Hmm? Snažil jsem se to přechroupat, historicky, histericky během let vícekrát. Za a) není to úplně můj oblíbený žánr, tak to prostě asi nechápu. Za b) i přes uvědomění si bodu a..je to píčovina. ()

ostravak30

Jedna ruka netleská je strašně černá komedie. Velmi černá. Není pro každého. Sledujeme dost vtipnou komedii v první polovině, kdy se nám odkrývají zvláštnosti jednotlivých charakterů postav. Druhá půlka už je slabší. Přes mnoho černých vtipů a docela povedenou hudbu, kvalitní výkony, což je samozřejmé, když sledujeme samé hvězdy filmu, si tvůrci vybrali slabší chvilku. Tak dlouho se pohybovali na černé hranici humoru, až ji překročili. Scéna se psem je podle mě o dost za hranou a už to není černý humor, ale dost oplzlá záležitost. Přesto jedna ruka netleská výborné momenty a nápady. Některé scény jsou doslova vynikající a i celá řada hlášek nebo dialogů je výborná. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017