Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

maeb

Opravdu nudný, trapný a ...ano, proc to nerict?...opravdu debilni film. Kazdeho varuji pred shlednutim tohoto "klenotu". ()

mros

Film pouze potvrdil mé očekávání, že budu zklamán. Děravý scénář, s rozporuplnými postavami, a nevkusným střihem zdaleka nedosahují kvalit např. Samotářů. David Ondříček natočil film plný scének, a sázel na Jirku Macháčka, ale je to pouze prosté pobavení bez vkusu a děje. ()

Sir Ludvig

Mne to prišlo ako celkom vydarená popkultúrna hračka. Bavili sa tvorcovia a myslím, že väčšinou sa bude baviť aj divák. Určite sa nejedná o dokonalé dielo, na to má veľa "čudných" miest, ale ako celok si určite zaslúži ****. Po technickej alebo hereckej stránke nie je prakticky čo vytknúť (divadelník Taclík). Keď už chceli scenáristi silou-mocou tlačiť na pílu, tak mohli ešte pridať alebo sa krotiť... Ale keď sa chceš podlizovať každému jednému divákovi, tak kompromisy proste musia byť! ()

esetnofret

Kamarádka mi těsně před shlédnutím filmu nadšeně prorokovala že se u toho "normálně potrhám smíchy". Bohužel efekt to ve mne vyvolalo přesně opačný. Už při prvních patnácti minutách pro mě trapného blábolení a dialogu o kuřatech (orlech) mi bylo jasné, že je zle, následující hodina pro mě byla čirým utrpením. Herecké výkony a smysl tohoto díla jsem asi totálně nepochopila. Čestnou výjimku tvoří Trojan a jeho okénko do historie:-) a scéna se stromem kdy jsem se skutečně jedinkrát upřímně zasmála. Sečtěno a podtrženo, současná česká komedie je podle mě v krizi a Ondříček ji tímhle filmem nevylepšil ()

R.O.man

Na prvý pohľad obyčajný jednoduchý scenár, herecké obsadenie nič moc, réžia atď. ... a mňa ešte aj názov filmu odpudzoval. Ale omyl - dá sa to pozerať! Dosť zvláštny, ale o to zaujímavejší pohľad do života divnej, povedal by som až chorej manželky Sandry (čo sa týka výchovy detí), smoliarov Standu a Ondreja (to je už čistý tlko), majiteľa reštaurácie Zdeňka ... no ale všetko vám povedať nemôžem. Treba si to pozrieť, len si dovolím ešte upresniť žáner - ČIERNA komédia. Vidím to na 3 - 4 hviezdičky. Ale nejak som sa rozhodnúť musel. ()

Zadri

Určitě lepší tři hvězdičky. Některé momenty filmu jsou geniální a I.Trojan parádně vystřihl svou scénu u řečnického pultu. Bravo!!! ()

skalicky

Docela se divim že se tento film tolika divákum nelíbil...pro mě jedna s nejlepších porevolučních komedii!!!Vyborný humor hlášky a super herecké vykony!Bravo pánové!!!85% ()

Burrows

Jedna ruka netleská patří rozhodně k nadprůměru na české scéně. Film plný uťáplých postav – akční (ex)policista, naivní vykulené děvče, smolař Standa, otec transvestita, bezcharakterní moderátor, bystrá násilnická dcera, otec ala Adolf aj. – chrlí jednu vtipnou a často absurdní scénu za druhou. Bohužel ke konci humoru ubývá, jako kdyby docházel dech. ()

Cortesz

Další Ondříčkova ujetá a v některých momentech i bizarní, šílená komedie, opět s téměř stejným hereckým základem, ale ve srovnání s jeho předešlými samotáři o mnohé slabší. Sice má střeštěnější děj, i scénář, ale mánem úrazu je mnoho hluchých míst, a gradace vtipných scén přišla až v samotném závěru, kdy jsem čekal něco více a dostalo se mi závěrečných titulek. Film hodně těží z hereckého obsazení, které je v tomto fimu naprosto jedinečné, nevím které výkony mám zmínit. Tak každopádně v čele Ivan Trojan a jeho Hitlerovská scéna je nezapomenutelná, dále se mi líbily Vladimír Dlouhý a Jan Tříška, kteří sice neměli moc prostoru, ale měli skvěle napsány role, Macháček předvedl opět pro něho typickou polohu hraní (nevím co na něm všichni vidí, mě jeho herecký projev nijak nazaujímá), a především celá filmová Trojanova rodina byla tou nejvtipnějším elemntem celého filmu a zároveň nejmrazivější. ()

Mykhaluu

Sestříhejte to na krátkometrážní film o postavě Marka Taclíka a máme brutální hořko - sladkou perlu filmové groteky! :) Jinak celkově pro mě film, kde se ukáže tělo Petra z Arabely po třiceti letech a orálně sodomistická praktika s pejkem skutečně nejsou tou pravou zábavou na večerní chvíle pohody. Škoda, že jsem si někde nepřečetl varování.. :) Ale prostě za tu scénu v mrazáku to stálo!!!! :-D :-D Ta linie Trojanovic taky docela fajn... Ale celkově míra dekadence nad mou potřebu... :) ()

Akvarista

Potlesk jednou rukou pro tenhle film. Hromada hlášek v pohodě herci a úchylnej scénář. "Sejdeme se tady za 20 minut" - "Nemám hodinky" - "Dobře, tak za patnáct." ()

hackstolle

Musim castecne souhlasit s komentarem uzivatele "farase". Nektere role jsou skutecne zahrany bravurne. Coz se ale neda rici o tech zbyvajicich. Ktere mam na mysli necham na vas. V celkovem meritku mne tento humor nijak zvlast nepobavil, ackoli protagonisty povazuji za rekneme ty z te lepsi poloviny te lepsi poloviny tohoto zanru. Proto mne nezbyde nez ubrat jednu a zustat na smirlivych ***. Konkretne 60%. Pripadne mne jakoby se tvurci pokouseli o neco, co se jim ve finale az tolik nepovedlo. Malou obavu mam totiz z toho, ze az si tento snimek pustim znovu, moje hodnoceni se bude jeste menit. Tezko ale odhadovat budouci rozpolozeni v tom smyslu, kterym smerem se moje korekce bude ubirat. ()

kubas369

Černější, šílenější a o hodně vtipnější než Samotáři. Pro mě naprosto dokonalý film o lidské přirozenosti, která je naprosto úchylná. ()

mig21

Slepený děj hravě vyrovná záplava kultovních hlášek a výkony Jana Třísky a Ivana Trojana... "Medvěd je připraven" znamená, že medvěd je připraven :-D ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017