Reklama

Reklama

Kriminální drama, které brilantně splétá historická fakta s fikcí, vypráví příběh třech přátel, kteří se ocitnou uprostřed jednoho z nejvíce šokujících spiknutí v americké historii. (Falcon)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (112)

rowdys 

všechny recenze uživatele

Na to, ze Russel mal udajne po 14 draftoch scenara material hodny romanu, to Amsterdam vobec neodrzkadluje a do kin sme dostali hned z uvodu 'Extended Cut', o ktory sa nikto neprosil. To, co som si po zhliadnuti skveleho traileru myslel, ze bude 135 minut nabitych komplotom Wall Street Putsch, sa zacina formovat az daleko po prvej hodine, ktora je plna vztahovej vaty ustrednej trojice a je uplne jedno, ze jej dala tvar stvrtina Hollywoodu. K pointe zvrhnutia Roosevelta fasistami sa dostavame az po 90 minutach a ked to malo okrem historickych realii zaroven hrat paralelu s utokom na Capitol, tak sa Russel sekol hned dvakrat, z toho jeden krat v strizni, na podlahe ktorej malo ostat aspon 20 minut filmu. Jeho fraska nefunguje rovnako ako Bale imitujuci Petra Falka a Al Pacina. Esquire to zhrnul vystizne: Amsterdamu uz chyba len zaspievat si v zavere Imagine v podani celeho hereckeho ansamblu. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele

Chápu, že většině diváků je to jedno, ale u mě to byla obří blikající kontrolka: tady něco smrdí. Děj filmu se opírá o skutečný pokus o převrat v USA roku 1934. Nicméně jména skutečných postav nahradil (?!). Př. Robert De Niro hraje skutečnou postavu, ale pod jiným jménem… a na konci před titulky se k tomu film hrdě přizná. Později jsem se dozvěděl, že děj filmu odpovídá historii asi tak z 10%. Ano, opakuji, jsem si jist, že většině je to jedno, ale u mě se ten film tím neskutečně shodil. Pokud by na konci nebyla ta “vysvětlování scénka”, bylo by to jiné. Prostě “volně inspirováno”. Ale takhle, si říkám sakra proč? Film jako takový je rozporuplný úplně stejně. Ta BRUTÁLNĚ dlouhá šňůra známých herců na jednom místě je něco dlouho nevídaného. Jeden by čekal pecku. No a ono nic. Je to zbytečně rozvleklé a nudné. Za sebe tedy dám ještě filmu šanci a dám 3 hvězdy. Po druhé projekci případně přehodnotím. ()

Reklama

Remedy 

všechny recenze uživatele

Příliš mnoho prvotřídních herců v působivé retroatmosféře, kde je celkový styl filmu snad 100x zajímavější než samotný příběh. Rozhodně tím nechci říct, že by bylo samo o sobě špatné mít ve filmu tolik hereckých es, jenže taky musíte umět využít jejich potenciál a podpořit to alespoň elementárně celistvým scénářem. David O. Russell formálně i narativně navazuje na předchozí Špinavý trik, ovšem tentokrát je to už opravdu jen otravná nastavovaná kaše, které ten rádoby satirický a místy až sebeparodický přístup spíš jen škodí. A ty neustálé dějové odbočky a podzápletky se fakt skoro nedaly vydržet. Typická ukázka stavu, kdy se jinak originální a zajímavý tvůrce chytil do vlastní pasti. [45%] ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Jak kdyby ten příběh vyprávěl děda Simpson. V překombinovaném a samolibém scénáři Davida O. Russella se pod nánosy neustálých odboček a zbytečných expozic vytrácí ta samotná jednoduchá zápletka, již se režisér a scenárista v jedné osobě neúspěšně snaží vyprávět. Něco málo přes 130 minut tím tak působí jako mdlé čtyři hodiny. Barevná paleta padesáti odstínů hnědé a otravné pitvoření herecké elity tomu taky moc nepřidává. Dlouho jsem nebyl tak vytočen slepou nabubřelostí nějakého filmu a potažmo jeho tvůrce, takže je dobře, že to s návštěvností v kinech tvrdě padlo na držku. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Naprosto zasloužený propadák! Přetlak exkluzivních hereckých hvězd ve filmu, co nemá dějový řád, rezignoval na gradaci a chybí mu zásadní žánrové ukotvení. A celý film vlastně vůbec nebaví. Ničím. Christian Bale, který je lékař, a John David Washington, který je právník, jsou dva nerozluční veteráni z první světové války, kteří jsou na začátku třicátých let obviněni ze zločinu vraždy, který se odehrál přímo před jejich zraky na setmělé ulici. Taylor Swift zkrátka přejelo a rozdrtilo nákladní auto, když jen pár hodin předtím se jí cosi nepozdávalo na náhlém skonu jejího otce, který byl shodou okolností v kdysi zuřící válce velícím důstojníkem našich dvou  nešťastníků. A zbývá dodat, že se obrátila na služby našich hrdinů, kteří touží očistit svá jména. Nekoná se ale žádný velký úprk před nebo za spravedlností. Namísto toho se přesuneme o několik let zpět do válečného období, abychom se dozvěděli, jak ti dva výtečníci přišli k Margot Robbie. Ta dělala na ošetřovně zdravotní sestru, vydávala se za Francouzsku (nepochopil jsem účel tohoto jednání) a s oběma zraněnými muži se začala kamarádit. Postelově i vycházkově. Kdo čeká pikantní milostné scény, bude zklamán. Margot ukáže akorát tak obnažená ramena. A tradiční pohyby při koitu se také vynechaly. V té době film tolik nenudil. To utahané nudné nic teprve přišlo. Poznávacím znamením je nástup Roberta De Nira na scénu. Velkou nejasnost film představoval také v tom, jaký žánr reprezentuje. Jednu chvíli to vypadalo, že dostaneme krimi a budeme mysteriózně pátrat po příčinách nevyjasněných úmrtí. Něco v tom duchu se i dostavilo, ovšem naprosto se to míjelo s požadavky na plnohodnotnou detektivku. Spíše to vypadalo, že jsme se ocitli v jakési nevydařené komedii/parodii na dobové detektivky. A ke všemu bylo poměrně jasné, kdo zločin spáchal, kdo za ním stojí a že se z toho posléze vyloupne velké spiknutí už nepřekvapilo vůbec nikoho. Nemalé náznaky také hlásilo vztahové drama mezi ústřední trojicí přátel. Nechápu že režisér David O. Russell byl přesvědčen o kvalitě a příčetnosti svého konání a zdlouhavě se s tím lopotil. Naprosto vyhozených osmdesát melounů. Vzešla z toho otřesně zdlouhavá slátanina s plejádou hereckých hvězd na čele s okouzlující Margot Robbie a sympaticky šíleným Christianem Balem s umělým okem. Kvalitní položku ještě představuje výprava a kostýmy. Ve filmu se za celé dvě hodiny stane pramálo, vydatně se kecá prostřednictvím úděsných dialogů, celé je to divně a nezajímavě pojato a závěrečné rozuzlení je naprosto k smíchu, i když je smrtelně vážně míněno. Tohle je luxusní propadák, jak má být. 2/10 ()

Galerie (28)

Zajímavosti (5)

  • Příběh tří přátel je smyšlený, ale odehrává se na pozadí skutečné události, tzv. Obchodního spiknutí. V roce 1933 proběhl ve Spojených státech pokus svrhnout vládu prezidenta Franklina D. Roosevelta a dosadit Smedleyho Butlera (postava generála Dillenbaecka – Robert De Niro) jako diktátora. Ten ovšem celou záležitost vynesl na světlo a přestože se nakonec nepodařilo nikoho usvědčit, zabránil tím vzniku fašistické organizace v USA. Generálmajor námořní pěchoty ve výslužbě Smedley Butler tvrdil, že bohatí obchodníci plánují vytvořit organizaci fašistických veteránů a s ním v jejich čele provést státní převrat a svržení Roosevelta. (Martrix)
  • Název filmu se objeví až během závěrečných titulků. (noelcoward73)

Související novinky

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému… (více)

Reklama

Reklama