Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Osmnáctiletá Sarah (Julia Sarah Stone) je obyčejná dívka, která řeší své problémy. Z neznámých důvodů se za každou cenu vyhýbá kontaktu se svou matkou. Uteče z domova, potuluje se a spí na hřišti. To vše se dalo ještě spolknout, kdyby nebyly opakující se noční můry. Jakmile Sarah usne, začne ji pronásledovat děsivá vize nekonečně vlhké chodby plné dveří, zvláštností, ošklivých těl a blikajících světel. Nejhorší částí toho všeho je však tajemná postava utkaná ze stínů, děsivá silueta se zářícíma očima, která ji pokaždé stojí v cestě. Unavená Sarah se jednoho dne rozhodne přihlásit do experimentální studie spánku. Ale místo odpočinku má ještě více otázek. Ukázalo se, že záměry vědců jsou nejasné, začínají se odvíjet další noční můry a stav teenagera se stále zhoršuje. (LIVINGDEAD)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (99)

Eliott 

všechny recenze uživatele

Snímek se zdánlivě snaží vybudovat svojí zakladnu na spánkové paralýze. I když mne tento problém svým způsobem děsí i fascinuje zároveň, bohužel si tvůrci pro svoji prezentaci připravili naprosto nevhodný způsob. Tím pádem je značný potenciál filmu odhozený na hromadu nepříliš zajímavého materiálu. Jelikož tomu chybělo něco klíčového, po celou dobu jsem se neuvěřitelně nudil. Navíc, když už to konečně vypadalo, že se to celé rozjíždí, stalo se něco spíše divného než strašidelného ba či dokonce napínavého a vy se v závěru nudíte ještě víc. Nelze upřít celkem originální myšlenka příběhu, avšak provedení mi přišlo otřesné. Chtěl jsem darovat jen jednu hvězdu za originalitu, ale posledních 5 minut přecijen přineslo nějaké ovoce. 39% ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Spánek. Ty malé kousky smrti.. Ambient má Drive a Le Grand Bleu. Možná proto, abychom pochopili, že jsme se ocitli hluboko. Otázka je v čem.. Hlavní postava jakožto autorův avatar ve světě nočních můr, kolektivní nevědomí, modrá inspirace Mannem a Cameronem a soundtrack, který bych rád poslouchal pod plakátem Terminátora, než se vydám vstříc tomu, co nenáviděl Edgar Allan Poe.. ()

Reklama

JimiH 

všechny recenze uživatele

Co se děje ve vašem podvědomí, když spíte? Androidi možná sní o elektronických ovečkách, ale lidstvo často trápí úplně jiné věci. Dívka s problematickými rodinnými vztahy se přihlásí do experimentálního programu, ve kterém vědci pozorují její chování při spánku. Vše pochopitelně spěje k několika překvapením a znejistění, co je pravda a co sen. Díky výborné atmosféře, zajímavému vizuálu i neokoukaným hercům se na tenhle komorní mysteriózní snímek velmi dobře kouká. Doporučuje 9 insomniaků z 10. ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Po zdlouhavém začátku, kdy je nám představena jedna z nejvíce nesympatických hlavních hereček za posledních 30 let (čti po 45 minutách) se konečně začne trochu odkrývat, o co ve filmu vlastně jde. Druhá půlka je už pak takové hodně symbolické, surreální a trochu nečitelné vykládání snů, různých realit a dalších zvláštních věcí, zakončené twistem, který je samotný zase odlišný a možná trochu nepochopitelný. Přijde mi to jako takový maglajz všeho možného dokupy a snaha udělat divákovi v hlavě obrovský bordel, který má ale spoustu chyb a ačkoliv někomu může dávat smysl, mi ho nedává ani po zkouknutí explained videí, a to nejspíš není dobrý výsledek. Jak to vidím v recenzích, tady bude člověk z filmu buďto skákat radostí, nebo jej hodí do odpadu. Já se přikláním spíše ke druhé skupině.... ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Rozhodně se musí ocenit originální vize, Anthony Scott Burns doručil film, který si nespletete. Come True vypráví o dívce, která se přihlásí do jakési univerzitní spánkové studie. Trpí ale nočními děsy a právě sny, respektive noční můry, se stanou středobodem vyprávění. Ty snové vize jsou fakt skvěle atmosféricky podané - ale nejen ony. Výraznou a unikátní atmosféru má v podstatě celý film, dost dlouho jsem proto vlastně bojoval s tím, že je nějak divně vymknuté od reality i dění mimo snění. Nakonec to ale není výtka, protože i přes svou prvotní uživatelskou nevstřícnost mě ten film vtáhnul a bohatě se mi odvděčil. Atmosférické žně jsem čekal, takže jsem si jej pustil pěkně v naprosté tmě se zvukem do sluchátek a můžu teda říct, že v druhý půlce jsem s sebou škubnul nejednou. Snad jen, dokázal bych si Come True představit bez poslední cca minutky, která snímku jasně formuluje pointu, ale imho by se bez ní obešel. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama