Johnny.ARN

Asi som vyrastal na iných filmoch. Tu som sa len dobre bavil, Willis čistý pán ( to je chopper baby ) Ostatné herecké hviezdy taktiež stály zato, ale žeby so mnou nejak pohlo, to asi nie. Škoda, čakal som viac. 3 z 5 ()

flawi.f

Vždycky, když se mě někdo ptal na můj nejoblíbenější/nejmilovanější film, řekla jsem, že jich mám hodně a vypíchnout jeden konkrétní nedokážu. Ale čím vícekrát jsem viděla tenhle kinematografický skvost, jsem definitivně utvrzená v tom, že příště na výše zmíněnou otázku budu odpovídat dvěma slovy - Pulp Fiction. Ani všechny superlativy světa nedokážou pořádně vyjádřit, jak je tento film geniální! Počínaje příběhem, postavami, hláškami, dialogy, konče soundtrackem, všechno šlape na 150%. Je to právě Pulp Fiction, potažmo Quentin Tarantino, kdo mě naučil milovat filmy! - A protože vyšel snímek na blu- ray jdu si ho teď vychutnat v té nejlepší kvalitě :-) ()

Belbo

Ostatně jak je u Tarantina zvykem: velmi přeceňovaný, plytký, ale zároveň o to víc líbivý, rádoby zamotaný příběh. ()

hallelluja

Môj chlapík nazval toto Kultové Veľdielo "preceňovanou nevtipnou zlátaninou". (hlboký nádych a výdych) Zvažujem rozchod. ()

Dio_Padre

Pulp Fiction. Myslel jsem si, že se komentář k mému vůbec nejoblíbenějšímu filmu bude psát sám, ale opak je pravdou. Je těžký vstřebat a alespoň trochu srovnat ten nezastavitelný tok myšlenek, zážitků a superlativů, které se mi honí hlavou, když se řekne pojem Pulp Fiction. Kdybych začal psát o tom, jak všechno naprosto dokonale funguje (– nekompromisní herecké výkony, tradičně originální scénář, kamera, střih, režie,..), tak by jste si nic nového z mého komentáře nevzali, neboť si to tu můžeme přečíst v nejednom komentáři a kdo film viděl a zná ho, tak to ví a nemusí se mu to připomínat. Hlavní věc, kterou bych chtěl napsat je ta, že tady, v tomto mistrovském díle Quentina Tarantina se cítím doma. Kdykoliv slyším jakoukoliv skladbu ze soundtracku, kdykoliv vidím úryvek nebo slyším nějakou hlášku, kdykoliv si tento snímek pustím, zachvátí mě pocit neuvěřitelného klidu (ano, přesně si dokážu představit, co prožívá Vincent Vega v autě potom, co si šlehne a jede na schůzku s Miou Wallace). Pravdou je, že tohle se mnou nedokáže žádný jiný film. Takže kdyby se mi do rukou dostal ten pověstný kufřík ze scény u Bretta v bytě č.416, u kterého se hodně řeší jeho záhadný obsah (někdo tvrdí, že je v něm zlato, plutonium nebo diamanty ukradené skupinou gangsterů z Taratinova předchozího filmu Gauneři a někdo říká, a je to asi nejpravděpodobnější, že kufr obsahuje Marsellusovu duši), možností a teorií je hodně, ale jak řekl sám Tarantino:" Je tam cokoliv, co divák chce, aby tam bylo." Pro mě osobně by tam na mě zářil Pulp Fiction. ()

Mrkvič

Po delší době jsem viděl druhou polovinu Historek z podsvětí a to se nedá. Části dialogů (nebo možná častěji i monologů) umíme zpaměti. Užíváme si vybrané hudební pecky, které díky tomuto filmu přímo zlidověly. Je to zábavné a i při tak dlouhé stopáži si Tarantino vystačil takřka jen s tlacháním. Není to tak podle mě pouze kultovní dílo, ale přímo klasické. ()

LUKICKK

Legendární film. Quentin Tarantino patří rozhodně mezi jedny z nejlepších, ale hlavně nejoriginálnějších režisérů. Musím říct, že tohle je jeden z filmů, u kterého dělá český dabing tolik, že koukání na český dabing a poté na originál, vám udělá 2 různé zážitky, nebo aspoň takový z toho mám pocit já. Každopádně co musím vypíchnout, tak to jsou konverzace, které jsou velmi volné, osobní a zábavné. Tohle je prostě kůltovní klasika, kterou by měl každý vidět. ()

kurcatovium

Kult. Kdo by ho neznal? Film protkaný tenkou spojovací dějovou linkou v několika časových i prostorových osách, chrlící jednu hlášku za druhou, zabalený do neučesaného, krvavého a vulgárního obalu. Perla. ()

danoo

O tejto kultovej klasike by sa dali písať celé romány. Quentin Tarantino bravúrne skĺbil 3 existenciálne príbehy s šialeným scenárom, krvou a nápaditou réžiou, ktorou je dodnes taký povestný. Pulp Fiction zbožňujem a scény ako Pumpkin and Honey Bunny, či adrenalínová inekcia trčiaca z Uminho výstrihu ma dostanú vždy. ()

Playman

Strhující příběh. Naprosto ojedinělý zážitek. Bravurní dílo. Nejstylovější gangsterka jakou jsem kdy v životě viděl. Mnoho nezapomenutelných momentů a hlášek. Odkazy a narážky na podprůměrná béčka americké kinematografie. Skvěle propracovaný scénář, perfektní soundtrack. Nejlepší kapitola: Zlaté hodinky. ()

BS

Mistrovské dílo QT, které mě naprosto uchvátilo svým zpracováním, propracovaným příběhem a hereckými výkony (John Travolta a Samuel L. Jackson jsou zde nepřekonatelní). Jiný výraz než kultovní se pro Pulp Fiction rozhodně nehodí. Víc už snad psát nemusím...Plný počet! Varování film obsahuje hlášky které zlidověly :) ()

Nihlathak

Je až s podivem, že tenhle Tarantinův skvost mi až donedávna unikal. Ale dostal jsem ho a viděl ho. A opravdu jsem o hodně přicházel. Herecké výkony na velice slušné úrovni a také pořádně propracovaný příběh... Skvělá směsice, kde i vleklé scény všemožného druhu, kterak kdokoli dělá všechno možné nedůležité, jsou pastvou pro oči. " seznáš, že jméno mé je Bůh" Po nějaké době přidávám hvězdičku, takže už je to plné skóre ()

terunka003

Výborný kultovní snímek režiséra Tarantina. Hlášky, scény, příběhy, postavy. Vše naprosto originální a dokonale prolnuto dohromady. Kdo neviděl, neuvěří! ()

gjjm

Kdybyste v životě neviděli jiný film, než Pulp Fiction, vůbec o nic byste nepřišli. A kdybyste viděli tisíckrát všechny filmy, které byly, jsou a budou natočeny, jenom Pulp Fiction ne, neviděli byste vůbec nic a neměli ponětí, co znamená slovo "film". Pulp Fiction je - a tak je to se vším, co za něco stojí - založena na neuvěřitelném vnitřním paradoxu: je to filosofický epos o všem důležitém na tomto světě, o dobru a zlu, o údolí temnot, pastýřích a slabých, zázracích a lhostejnosti - a zároveň svůj vlastní opak: pár jen tak pro zábavu natočených a značně vulgárních historek o gangsterech, o podplácení na boxu, o masážích nohou, o tom, co se může odehrávat ve sklepě pod nenápadnou zastavárnou, o jedné rozmlácené hondě, o jednom bistru, kde neměli borůvkové koláče a o jednom nešťastném úklidu auta. Dokonalé filmové dílo, nejlepší myslitelný film, opus ve kterém není zbytečné jediné slovo, jediné písmeno, ve kterém není nic, co by se dalo vynechat, ve kterém je každý obraz, každá nota soundtracku dokonale propojená s dialogy a s dějem a nic je nemůže oddělit. Viděno devatenáctkrát. Zmizíš z tohohle města. Když zmizíš, budeš zmizelej, nebo tě zmizím já. ()

lennyd

Tenhle film snad ani žádné hodnocení nepotřebuje. Quentin Tarantino ťal do živého, ať již oscarovým scénářem či obsazením jednotlivých rolí. Co herec, to hvězda - ať Travolta s Jacksonem v roli dvou mafiánů najatých na špinavou práci, či Bruce Willis jako zkorumpovaný boxer, a další a další. Spoustu z hlášek si budete pamatovat aji po letech (Čí je to motorka? To není motorka lásko, to je chopper. A čí je to chopper? To je Zedův chopper! A kdo je to Zed? Zed je mrtvej, lásko)... Jedním slovem, dokonalé.. ()

Zdeňka

Boží film!!! Miluju jejich dialogy a nedám zde dopustit na český dabing. A patřím mezi ty, co hranolky topěj v té sračce. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra