dan4815

"A negr plachtil čtyři patra." Je to skoro jediný film, ze kterého umím citovat hlášky. Také si myslím, že je to nejcitovanější film... alespoň v mém okolí, a to již něco říká o statusu kultovní. Přinejmenším je hodně zapamatovatelný, protože když se mě někdo zeptá, co jsem říkal, tak zopakuji maximálně pár stejných slov, k původnímu tématu sdělení se už ani nepřiblížím. Za silnou výhodu považuji pěknou čitelnost příběhu, nesnaží se být příliš složitý, časově se příběhy pěkně prolínají. A co je důležité, člověk se zasměje i zamyslí. Nicméně film připodobňuji k masáži nohou - někdo ho bere jako intimní záležitost, která mu něco dává, a někomu je to zase jedno a nenechá se filmem strhnout. Léta páně 1994 musel být film jako Bible pro věřící. V 21. století, ve století nucené tolerance a korektnosti je o to atraktivnější a výraznější, ačkoliv věřím, že dnešní generace patnáctiletých šňupálistů na hajzlech klubů se spíše spokojí s trapnými videi na Youtube, než s takovou tvorbou. A také věřím, že jeho původní fanoušci se buď už ufetovali, nebo je už film tak nedostává do euforických stavů. Myslím si, že Pulp Fiction je typ filmu, který je třeba vidět jednou za čas a nepouštět si ho pokaždé, když se zhulíte. Musíte si od něj držet nějaký odstup a pouštět si ho jenom jednou za čas... nejlépe se všemi dalšími filmy mistra Tarantina. ()

Garch

Přelomový biják devadesátek :-)  PS 2022 - takové dabingy už jsme později slýchali jen vzácně (nejde o doslovnost překladu, jde o vyznění.) Dávám si to vždy po pár letech na střídačku s originálem. ()

Muel

| Miramax Films | Nedokážem si neužiť film, kde je každá scéna ikonická a kde - to proste všetko klaplo. Od zasadenia, cez nekonvenčný scenár a postavy, až po záver, ktorý vám vytrhne srdce z hrude, aký je nervydrásajúci a vlastne dokonalý. Pred štyroma rokami som sa nudil a ohŕňal nos nad absenciou príbehu a dĺžkou celého filmu, dnes sa ale klaniam a naplno som tento kult skonzumoval. Úplne do dna, plne nasýtený Tarantinovým umom pre film. Lepšie to asi byť nemohlo. Viac TU. | Hodnotenie: 10/10 | ()

Yoss

Pulp Fiction je pojem sám o sebe. Keď sa vám v jeden moment vynoria filmové hlášky, dialógy, scény, chytľavý soundtrack aj memečka, je to dôkaz, že ide o nadčasovú, kultovú filmárčinu. A riadne ujetú 🤣 Fabienne : Whose motorcycle is this? Butch : It's a chopper, baby. Fabienne : Whose chopper is this? Butch : It's Zed's. Fabienne : Who's Zed? Butch : Zed's dead, baby. Zed's dead. ()

Klajnik

Když mi bylo 13 viděl jsem Nespoutanýho Djanga a Pulp Fiction jsem poprvé viděl až někdy poté. Ačkoliv dnes říkám, že je to velmi zábavnej film, tak tehdy to na mě nefungovalo. Hlášky jsem snad slyšel dřív než jsem viděl film, z něhož vzešly. Přišlo mi to ale umělý a vyprázdněný; Je sice očividný, že Tarantino se taky zdokonaloval (mě osobně jeho tvorba baví výrazně více od Panchartů výš), ale tohle je reálně banger a je zvláštní, že jsem to hned nedocenil. Pokusím se rozkrýt proč: Když teď znovu koukám na PF, tak vidím, že jeho novější tvorba je preciznější a přirozenější. Může být zvláštní, že to říkám, protože Pulp Fiction je tak otisklej v kultuře i proto, že vypovídal o své době s takovou lehkostí a jeho postavy, ač feťáci a gangsteři, mluví o stejných banalitách, o nichž můžou bavit random lidi v metru. V tomhle PF taky připomíná rané filmy Kevina Smithe, kde postavy taky nerdí a lelkujou. Faktem ale taky je, že postavy se vykecávaj taky proto, aby se mohly předvádět anebo se hezky projdou kolem celé restaurace, aby tvůrci mohli mít hezkej long shot, ačkoliv by to postavy přirozeně vzaly na místo kratší cestou. Ono to ale nevadí. Teď si už více užívám kvality filmu a to, že je to trochu umělý mě moc neruší, protože je to velmi enjoyable film, kde zábavné postavy říkaj a dělaj zábavné věci, celé to dobře vypadá a hraje k tomu supr hudba. Co dalšího se změnilo? Dnes si užívám to, jak je ten film strukturovanej. Všímám si více mnohem subtilnějších věcí: Když Vincent přijde do podniku za šéfem Marsellem s kufříkem, kterej ukořistil na začátku, tak se nejdřív střetne na baru s Willisovým Butchem. Záběr na jeho tvář celou pasáž otvíral Butch je boxer, kterýmu mafie platí, aby šel k zemi, kdy se mu řekne a o peníze ze zmanipulované výhry se dělí. Marcellus oznamuje Butchovi, že jeho kariéra je u konce, že jestli chtěl být někdy na vrcholu, měl to udělat dřív, že pujde dolu v pátym kole a že kdyby ho něco lákalo neuposlechnout, tak to bude pýcha... Butch to musí snášet a jde vidět, že si myslí svoje. Nedá ale nic znát a pak vezme prachy a jde na bar, kde potká Vince v divných hadrech, ačkoliv v předcházejících událostech měl oblek, ale co se stalo mezi uvidíme ve filmu až později. Vinci na Butche machruje. Kouká se mu přímo do očí a nazve ho vepřovou hlavou, ale než něco vyeskaluje, je Vince povolán Marcellem. Butch ho sleduje odcházet jakoby nevěřil, že si na něj někdo takhle dovolí drze otvírat hubu. Je vtipný, že Butch má tvář Bruce Willise, který se koncem osmdesátek stal jedním z nejdrsnějších poldů, které kdy bylo možno na obrazovkách vidět. Je vtipný, že si na něj otvírá hubu Travolta, který dekádu před Johnem McClanem tancoval v Pomádě. Je vtipný, že v době před PF byla Travoltova kariéra v hajzlu a QT mu dal roli, v níž vezme Umu Thurman do restaurace ve stylu 50s a pak si s ní zatancuje na pódiu. Je vtipný, že Willis Travoltu později rozstřílí a s jeho mafiánským parťákem si rok na to zahrál v Die Hard 3. ()

kecinzer

Opravdu kultovní film, který nebude podle mě dlouho překonán, možná vůbec. Kdo neviděl Pulp Fiction jako kdyby nebyl :). Dialogy z toho filmu se boudou mezi fandy dobrého filmu ještě dlouho citovat. Tarantino opravdu umí. Komu čest, tomu čest. ()

hell_boy

Co k tomuto fenoménu napsat. Slepenina několika, na první pohled, nesouvisejících příběhů, hromada černého humoru, neuvěřitelná hudba, famózní herecké výkony, kultovní hlášky a za tím vším si představte "úchylného" Tarantina a máte tu film, který patří do zlatého fondu světové kinematografie. Jen škoda, že se Tarantino kvalitě Pulp Fiction už nikdy ani nepřiblížil. ()

jilda

Tenhle film je bomba. "Mám před domem ceduli SKLAD MRTVEJCH NEGRů? Ne. Protože já se neživím skladováním mrtvejch negrů." a další geniální hlášky spolu se skvělou hudbou, to je 154 minut té nejlepší filmové zábavy ()

Phoppy

Co k tomuhle dodat…ani nevim jestli jsem to bral jako komedii, thriller nebo drama … všichni hlavní představitelé podali určitě hodně profesionální a nadprůměrné výkony (ale nejlepší byl stejně Samuel L. Jackson) a hláška „negr plachtil čtyři patra a od té doby má ten chudák vadu řeči“ je určitě dostatečně výmluvná …přesně takto si představuji kultovní snímek ()

Pajčus

Už jen asi hodně těžko napíšu něco, co tu nikdo nepsal. Jestli si ale nějaký film zaslouží první místo mezi mými originálními nosiči, je to právě tento snímek. Je to film na který se kdykoli rád podívám znovu a kdykoli ho dávají v televizi, jen těžko se mi od televize odchází. Nevěřím, že by se mi tento skvost kinematografie někdy okoukal! ()

zdenur

Dlouho mi trvalo než jsem se k téhle kultovce dostal, byla to láska na první pohled. Hlášky, rozhovory které se vrývají hluboko do paměti, nezapomenutelné scény a opravdu skvělé obsazení. Není snad žádná věc, která by mi na PF vadila. ()

Greg25

Další kultovní záležitost, každý z těch příběhů vás dostane. Film, jímž Tarantino navždy vstoupil do dějin kinematografie. :-) :-) :-) ()

Emzet

Geniální počin, plný hlášek, popkultury, drsných gangsterů, a všeho možného, ale především Dialogů s velk´ým Dé. Film roku 1994! (Sentimentálnost Akademie stranou - je to lepší než Forrest) ()

thunnus

Asi jsem moc usedlej, ale mě tenhle film nepřipadá ani tak moc nadnesenej, kultovní a vtipnej jako úchylnej a nudnej, ale když to je kultovní. Holt jsem divnej, když mě nebaví sledovat utrpení jiných.. Vím, že si tím naštvu hodně lidí, ale snad mám právo na vlastní názor. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra