Ydrosten odpad!

Tento film, jsem opravdu odkládal mnoho let. Nemám rád mafiánské filmy a nemám rád povídkovské styly vyprávění. Další ( jeden z nejlepších filmů ) z řady uměleckých hodnot, které jdou kolem mě hodně velkým obloukem. Mohl bych tady hodit pár " kultovních " hlášek a frajersky hodit plnej kotel, ale neudělám to. Celý film jsem uvažoval nad tím, v čem přesně je ta kultovnost, ke které se tu lidi odvolávají. Já viděl hloupý film. 2,5 hodiny velmi silné dávky nudilínu a zbytečnínu, zalité krabičákem z tržnice. ()

Kaktusak12

Skvělá Tarantinova klasika, co dodat, tento film je zkrátka geniální a rozhodně by ho měl vidět snad každý filmový fanda. ()

Katcat

„Ezechiel 25:17. Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh…“ ()

Wallis3

Co o tomhle říct. Dějově nijak silný a nikam se neubírající, dialogy natahovaný jak sopel. Nejlepší pasáž byla s Willisem. Kultovního na tom nic nevidím, za mě akorát velkohubá slátanina, co by se vlezla do hodiny a půl. Hawk! ()

Folky

Tarantinův vrchol. Skvěle napsané postavy, se kterýma je radost trávit čas, skvělá struktura vyprávění, která díky skákání v čase jen budí zvědavost do budoucna, nezodpovězené otázky, které jen dodávají atmosféře, a samozřejmě ikonické hlášky. Dokonalost. ()

baiskon108

Tarantinův filmařský strop Sixtinské kaple – nařachané, nahláškované, plné legendárních postav, dialogů a scén. To vše ve snímku, který si navíc specificky pohrává s časovou linií a vzniká tak naprosto jedinečná podívaná. ()

panvasik

Film jsem viděl opravdu teprve rok a něco zpátky a už jsem to viděl hodně krát. Jak už tady bylo psáno pojem KULT je více než výstižný a i když to není moje číslo jedna. Neexistuje lepé sepsaný film, s tolika legendárníma hláška a za mě se jen těžko hledá film, který by lépe zestárl! Ezechiel 25 17. Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty. Neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na tebe, seznáš, že jméno mé je BŮH. 11/10. ()

xdutchx

Nestárnoucí, absurdní, chytré a velmi zábavné. Lehkost a preciznost filmové řeči úžasná. Dialogy na samé hranici americké geniality. Použití hudby naprosto ohromující. Takhle si představuji komedii. ()

FeriusParfax

Když jsem film doporučovala svojí drahé mladší sestřičce, zeptala se mě, o čem to je. A tady jsem narazila. Jsem jediná, kdo nedokáže popsat o čem tento dokonalý film vlastně je? 😃 Několik různých perfektních příběhů. Pecka, pecka, pecka. ()

kondor77

Když jsem jako jinoch film viděl poprvé v kině, tak jsem asi v půli projekce odešel pro nedostatek zájmu a prohlubující se nudy. Od té doby jsem film viděl asi 10x a knižní verze scénáře je vedle Bible mou nejoblíbenější knihou. ()

Besyn

"Já jsem uši a ty seš až po uši v hovnech"-"Viděl jsi někde před mým domem nápis sklad mrtvej negrů"-"Černá barva nejde smejt..."-"Neloudej se kečupe"-"Zed je mrtvej zlato"-"já jsem Wulf,řeším tady problémy"-..........Mám pokračovat? ()

plagjoklas

Genialita v pravom slova zmysle. i keď prvá polovica filmu stojí len na dialógoch (ktoré sú kapitolou samé o sebe) v druhej sa už dostávame aj k zaujímavým príbehom (Najmä Butch vs Marcellus a potom vzájomne trable v záložni zo Zedom). Pre mnohých Tarantinou najznámejší a najoblúbenejší film, ale ja si ich nedovolím zoraďovať pretože tarantino je pre mňa ako niečo posvätné a všetky jeho filmy sú premňa na rovnakej úrovni a to veľmi veľmi vysoko niekde na vrchole filmového olympu. ()

Miki68

No... občas se stane, že se sejdou šťastné okolnosti, náhody a malinko talentu... Ale ne. Teď vážně - jeden z prvních filmů, který založili mou filmovou sbírku. Ten prostě musí mít každej fajnšmekr doma. No ne? ()

salamandrr

Naprosto geniální snímek od Q.Tarantina,do dnes hledám jeho další dílo těchto kvalit,ale nenacházím.Film není natočen plně chronologicky,ale pochopení děje a souvislostí to nevadí.Na snímku se podílelo spousta slavných herců a na kvalitě to jen přidalo.Za vynikající považuji "historku" o tátových hodinkách,když je malému B.Willisovi popisováno jakou cestou se k němu hodinky dostali až z toho mrazí v zádech.Nebo scéna kdy J.Travolta a S.l.Jackson jedou autem s vyzvednutým informátorem a Travolta omylem stiskne spoušť ve chvíli kdy hlavní míří na informátorovu hlavu....následuje moje oblíbená věta"máme auto + tělo - hlava v garáži".V podstatě celý film stíhá jedna hláška za druhou a zcela určitě si nejednu budete opakovat neustále.pro mě je Pulp Ficton aneb historky z podsvětí jedním z nejlepších filmů jaký sem kdy viděl ()

Salmon

Dôkaz, že aj bez dobrého príbehu (schválne, skúste si hodiť príbeh(y) PF na papier, čo vám z toho ostane :) ) sa dá natočiť kultový film. Bohužiaľ nikto, kto sa práve nevolá Quentin Tarantino, by sa o to pokúšať nemal. Ale k filmu- hviezdne obsadenie prekvapivo skutočne znamená hviezdne výkony, réžia je pochopiteľne tradične perfektná, a brilantné diálogy asi nenájdu konkurenciu... So, whose motocycle is this? ()

Joeey

Film, který nejen že mi nic neřekl, ale také mě utvrdil v názoru, že Tarantinovým filmům nerozumím (opravdu nevím, co je zajímavého a scénáristicky propracovaného na tom, jak gangsteři do sebe ládují hamburgery) a budí ve mně jen chuť vymýšlet kritiku. 2* za to, že narozdíl od pozdějších "skvostů" typu Kill Bill nebo Sin City se na tento film ještě dalo koukat. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra