Dobstaf10

Tarantino a jeho kultovní Pulp Fiction se vryli do paměti světové kinematografie. Quentino se nebál obsadit do pokusných rolí takové pány jako Travolta a S. Lee Jackson alias Vincent Vega a Jules, Willise a jeho budoucího kámoše Vinga Rhamese co má sfetovaný kámoše s letlampama a samozřejmě nezapomeneme na Umičku a její černej hair style...btw lepší než blond. Dokonale sestříhané ve třech dějových liniích, které jsou perfektně propletené a plné monologů a napínavých scén. Jak je již v dnešní době známo tak Tarantino se vůbec nebál smáznout ze scény i hlavní hrdiny..viz Vincent a jeho poslední sezení na trůně. Jsem si jistý, že kdyby měl Tarantino napsat scénář k novému titaniku tak by to Jack schytal už v půlce děje od partičky houslistů. Pulp Fiction měl být zrežírován od třech různých režisérů, ale Tarantino se nakonec sobecky ujal celého filmu a zaslouženě si odnesl 7 nominací a jednoho zlatého bludištáka za scénář k tomu. Pro mě osobně je Pulp Fiction v Top 10 nejlepších filmů 20. Století. Na závěr ještě jeden verš ... „Ezechiel 25:17. Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh..." (Jules - Samuel L. Jackson) ()

Miulka

Dokonalá záležitost. QUENTINE, MÁME RADOST? ANO, MÁME RADOST! Od scénáře, přes režii až po herce nemám co tomuto snímku vytknout. Prostě Kult s velkým K. Tarantino vás hned na začátku vtáhne do děje a pustí až při závěrečných titulcích. Navíc film je doplněn o vynikající soundtrack (Tarantinova specialita) , který přidává korunu této genialitě. 100% ()

Krucipysk

Pulp Fiction je obyčejný film, který se zrovna líbil. Který "sedl" a stal se kultem. Někoho vytáhl nahoru, někdo tam zůstal a někdo opět padl. Zlidověl i soundtrack a všechny posadilo na prdel, že to natočil nějaký chcípáček z videopůjčovny. Sám se ostatně divím, že ho ostatní ze závisti nezlikvidovali... jo, vlastně, netočilo se to v Čechách. A pak, že brak netáhne. ()

Smartynko

Tento film nedokážem okomentovať. Stále ani po toľkých rokoch neviem nájsť slová, ktoré by presne vyjadrili to čo pre mňa tento film znamená a čo vo mne zanechal. Najkrajšie to vystihol asi POMO keď vyhlásil, že toto je jeden z filmov, bez ktorých by nebolo ČSFD.cz. Viem presne čo tým chce povedať a cítim to rovnako. Toto je proste FILM!!! (zvýraznené boldom, podtrhnuté dvojitou čiarou a napísané červeným písmom.) ()

John1x

Pulp Fiction se mi moc líbí protože tam hrají špičkový herci jako:John Travolta a Samuel Jackson a Bruce Willis. Taková trojka na mě pusobí vážně předsvěčivě děj se mi moc líbíl až na ten konec.Kde byl Zeeds a ten prodavač ale jinak hodnotím to jako svuj nejoblíbenější film. ()

kuri-noha

Pokud se má jednat o typický tarantinovský odkaz na béčkové filmy, jen áčkově zpracovaný, nemůže být hodnota Pulp Fiction nikdy ta nejvyšší, jelikož k sobě potřebuje právě existenci jiných filmů. Je to jako konceptuální umění, kde divák může naplno ocenit obraz jen s vědomím souvislostí, ve kterých byl stvořen... Abych to shrnul, Pulp Fiction je o ničem a to je to nejpodstatnější. Trochu se zdráhám, ale nakonec 4/5 dám... ()

JecteJogurty

Pamätám sa, keď som pozeral Pulp fiction prvý krát, úplnou náhodou, keď som mal asi 12 rokov a meno QT mi nič nehovorilo no ten film ma neskutočne ohromil tým čo sa v ňom dialo a hlavne jeho "normálne" dialógy, na aké som nebol dovtedy zvyknutý. Teraz je pre mňa Pulp fiction najväčšou filmovou klasikou a epický koniec spolu s dokonalou pesničkou surf rider zostáva pre mňa doteraz neprekonaný. ()

ydenbroy

Film, který dosáhl hranice kultu a každým shlédnutím pobaví každý další detail, každá věta, každý pohyb herců. Je to jedinečná podívaná. Film má navíc nadstandardní úroveň i pro českého diváka, protože dabing je "eňoňuňo" ()

Sidenius

13.02.2015 jsem to viděl v televizi. Za svůj život to bylo asi po 116té co jsem ten film viděl. Opět jsem se nedokázal odtrhnout a v podstatě ocitoval celý film ve dvou vteřinovém předstihu. Je to prostě totální klasika a pokud jseš bílej a máš úroveň, tak bys to měl vidět. I když jsi třeba z Francie anebo si patláš na hranolky tatarku... (fakt na vlastní oči jsem viděl, jak to v tý sračce topěj)... :) ()

Vydrain

Tehle bonbonek je moje laska na cely zivot. Znam ho asi fakt 20 let, kdy jsem ho videla prvne predabovany brutalnim zpusobem, film dotahl primo z USA kamarad. Pak jsem ho nevidela asi 5 let, zapomnela jak se jsmenuje, ale uvizl v sede kure mozkove. Po znovuobjeveni si ho vychutnavam maximalne pokazde, sve dceri obcas rikam blbko, soundtrack bozi, kdyz byly hitem pisnicky jako vyzvaneni na mobil, no manie. Ale je proc. Ta bajecna nadsazka, pote dotazena k dokonalosti v KillBillovi, to ja rada. ()

Dumaru

Film Pulp Fiction, v ktorom sa vybláznil Quentin Tarantino je jednoducho geniálny. Poprehadzované historky z podsvetia, hviezdne herecké obsadenie a príbeh gangstrov, to sú základné črty tohoto filmu. Jednoznačne mi najviac imponuje Vincent a Jules, dvaja gangsteri ktorí riešia každú otázku ohľadom všetkých zainteresovaných v biznise. Tanečné kreácie Vincenta a Mii sú nezabudnuteľné a v kombinácii s Elvisovými songami ich mám pred očami hocikedy keď sa mi vybaví tento film, ako aj následná scéna s "tlutým fixem". Celý tento film sprevádza vynikajúca hudba, odporúčam vypočuť si soundtrack, u mňa jednoznačne plný počet,,, ()

Strid

Hele zas tak dobrý se mi to nezdalo, nebylo to špatný ale ze začátku sem se dost budil takže mi polibte prdel (doporučuju stahnout zdarma na ulož to) ()

Jarda68

Geniální ,nahláškované,mistrovské dílo,kterému se šílený maniak z videopůjčovny už ničím nepřiblíží....."VÍŠ,CO DÁVAJ V HOLANDSKU NA HRANOLKY MÍSTO KEČUPU? MAJONÉZU.............. NA VLASTNÍ VOČI JSEM VIDĚL,JAK TO V TÝ SRAČCE TOPĚJ":-) ()

horrormaker

Ak by som si raz pozrel všetko, čo on, tak aspoň 10 rokov nevyleziem z obývačky :).Najkultovejšia kultovná klasika, ktorá si bezprostredne zaslúži plný počet, lebo original je len jeden ()

Rodgar

Jak již v komentářích mnoho lidí psalo, slovo kult je samo o sobě nedostačující k popsání, jak moc je tento film kultovní. Je snad možné, aby Tarantino natočil film, který by neměl červený rating? Dost těžko pochybuji. Když jsem poprvé viděl Pulp Fiction zhruba ve 12 letech, bylo to pro mě jako kdybych se díval ve 3 letech na Shawshank - nepochopil jsem vůbec nic, ničemu jsem se nezasmál a jediný co se mi líbilo, byly enormní cákance krve i z míst, kde bych žádnou krev nečekal. Ovšem, když jsem se na to podíval po dvou letech, už mi cukaly koutky a smál jsem se, jako kdybych Pulp viděl poprvé. Už od začátku film zaujme svou atypičností, kdy se dva zabijáci před misí baví o Royal with Cheese, jako kdyby jeli do kanclu úředničit. Hlášky z toho kultu tak zdomácněly, že se prolínají i do každodenního života - rozhovor o chopperu a Zedovi; sklad mrtvejch negrů; a nebo má oblíbená věta "Že tě někdo vychoval, ještě neznamená, že jsi vychovaná". Už se nemohu dočkat, až mým dětem jednoho dne pustím Pulp Fiction a uvidím jejich reakce. Ale to je velice vzdálená budoucnost. ()

Martin96

Spoustu lidí tvrdí, že Pulp Fiction je Tarantinův "nejlepší film". Já opravdu nevím. Mezi Gaunery, Pulp Fiction, Hanebnými parchanty, Nespoutaným Djangem a Kill Billem (The Whole Bloody affair verze) si nedokážu vybrat. Vše považuji za naprosté perly kinematografie, které navzdory Tarantinově čitelnému rukopisu mají naprosto unikátní atmosféru. Kvůli naprosto nezapomenutelným hláškám je Pulp Ficiton rozhodně moji "nejoblíbenější" Tarantinovku. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra