TwoFace

— Say "what" again, I dare you, I double dare you, motherfucker, say "what" one more Goddamn time! — Dokonalý film se skvělým scénářem a naprosto skvělými hláškami. Nejkultovnější z kultovních filmů 90. let. Vlastně jsem nenašel nic, co bych filmu vytknul a proto dávám nejvyšší hodnocení, protože tohle je jeden z mála filmů, co si to zaslouží. Navíc vidět tenhle film na velkém plátně bylo neskutečné. – (29.5.2014) ()

Movie Gourmet

Kultovní snímek plný spousty nezapomenutelných hlášek a scének, který je navíc i výborně česky nadabovaný. Originální příběh s kvalitním hereckým obsazením a originální režií. Povedený soundtrack na jehož mnohé songy nelze zapomenout. ()

Dr Lizal

Vzájemně propletená mozaika příběhů s neskutečným množstvím hlášek, které dnes už zklidověly.. Všichni herci se do rolí svých postav snad museli narodit, nebo má Tarantino lepší čuch jak německý ovčák. 100% ()

jarmik

Tohle je prostě legenda. Co k tomu ještě říkat? Jedině tak vypsat pod sebe jednu větu za druhou, všechny, jež ve filmu zazní. Pozor! Větu, ne hlášku. Ovšem vlastně obojí, neboť v tomto filmu je každá věta nesmrtelnou hláškou ;-) Viděno pouze 3x (nechci to znát zpaměti, abych si ty hlášky ještě párkrát v životě vychutnal). Vyjmul jsem tento snímek z oblíbených a ponechal tam Hanebný pancharty, které mám rád úplně stejně :-) ()

ADIO45

Nepochopil jsem z toho vůbec nic. Postavy a dějové linie se objevovali a zase mizeli a měl jsem v tom často zmatek. Nudil jsem se u tohoto filmu a byl jsem rád, když končil. ()

kamigava

Ezekiel 25:17 je nej. :) Ta stěra na konci stála za to. Uma Thurman je taky kočka to, jak dostala adrenalin do srdce, mě úplně rozesmálo. Dobrej film! ()

Snails

Asi nemá smysl, abych k Pulp Fiction něco vůbec psal. Je to kultovní film a spousta hlášek z něj znám já i mé okolí nazpaměť. Pokud máte rádi Tarantina, tak tenhle film nesmíte minout. Popravdě, i když ho rádi nemáte, tak by jste ho měli vidět, patří to k všeobecným znalostem. A pak mi můžete odpovědět na otázku "Řekni mi, jak Marcellus Wallace vypadá." ()

Morlok

Film, který mě nikdy neomrzí. Výborní herci, perfektní hudba, zajímavá dějová linie a dokonalé dialogy. K tomu všemu není jediná scéna, která by mě nebavila a kterou bych soustředěně nehltala. Nevím, co víc by si mohl smrtelník od filmu přát - pro mě nejlepší z nejlepších! ()

Milky.

Po nedávném shlédnutí musím o hvězdičku snížit. Čestně přiznávám, že mě Tarantinovská monologová masturbace už celkem nudí a irituje. ()

Santino7

Tento film je kultovou záležitosťou, vo všetkých smeroch. Pulp Fiction je plný vynikajúcich hlášok, prepracovaných dialógov a tak ďalej (nechce sa mi ani vypisovať, v čom všetkom tento snímok dominuje). Quentin Tarantino a jeho doteraz najlepší film, teda podľa mňa určite. Tak svojsky podaný film a predsa tak úžasný. 100% ()

Jaro_slav

Konečně viděno v kině. Některé scény jsou vskutku geniálně vypointované, ale až na velkém plátně vynikla ta práce s kamerou: WOW! Povýšeno na pětihvězdu. ()

Kusik

Film jako dobrá knížka. Někdy máte pocit, že to stojí za hovno, ale pak nastane zvrat a chcete toho víc a víc a vše se opakuje. Neuvěřitelně dokonalý scénář podtrhává celé dílo tlustou čarou a Tarantinův styl je zde zcela příznačný. Shlédnout se dá prakticky víckrát a pořád v tomto filmu najdete něco nového, co stojí za rozebrání. Určitě se jedná i o uměleckou záležitost a ne pouze o komerční snímek :). ()

mira007

Kultovní přehlídka syrové brutality v zajímavých prolínajících se příbězích s hvězdným obsazením. Na svou dobu pecka. ()

Rufete

"There's a passage I got memorized. Ezekiel 25:17. "The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you."" Komentář může obsahovat spoilery. Existují filmy, které prostě musí vidět a znát každý. A právě Pulp Fiction figuruje v tomto seznamu na prvních příčkách. Je hrozně fajn, když u pivečka v hospůdce vytáhnete nějakou hlášku z téhle kultovní klasiky a kolega naproti vám naváže další. A třetí přítel nezůstane pozadu a tak dál a tak dál. Tarantino je šílenec, ale dokáže to sakramentsky dobře zužitkovat. Snad mě zásadoví fanoušci nenařknou ze spiknutí, ale český dabing je boží. Nevím, která kapitola je nejlepší, všechno má něco do sebe, ale duo Vincent & Jules je geniální, tahle dvojka fakt stojí za to. Další postavy ale nejsou o moc pozadu: Butchova chladnokrevnost; Marsellus Wallace a jeho diktát směřovaný k Zedovi; Winston Wolfe a řešení problémů; Jimmieho kafe, je toho hodně. Výborně zpracovaný thriller (nebo co to bylo), ale taky prvotřídní komedie. A konečně si taky pamatuji něco z Bible. Tohle vážně musí vidět každý! ()

Mikino00

Výborná konverzačka a stylová gangsterka. I přes kvalitu a zajímavost jednotlivých povídek, film jako celek nepůsobí dostatečně konzistentně a tak nějak mi chyběl celkový spojovací prvek, který by na konci gradoval. Ovšem atmosféra, stylovost i nápaditý scénář podtrhují vyjímečnost filmu, který svému tvůrci zajistil celoživotní fanatický obdiv (ne vždy však zasloužený). ()

laepus

Geniální film. Skvělí herci. Vynikající hudba. Parádní příběh. Výborně rozkouskováno. Nejraději na tom filmu mám to, že když ho vidím, tak pokaždé se mi líbí úplně jiná část příběhu - každopádně Christopher Walken a Harvey Keitel nezklamou vůbec nikdy. ()

Renfield

Jak důvěrně je mi známé rozjímání Vincenta s Vincentem na toaletě u Mii Wallace a jak důvěrně je mi známé chování drahé polovičky Butche. Hold, je to film ze života, nejen ze života gangsterů a dialogy jsou jeho ozdobou. Ono totiž je vcelku jedno, jestli postavy řeší věci důležité, či prakticky hlouposti, aby řeč nestála, vždy je to neskutečně zajímavé a povětšinou i vtipné. Stejně tak zajímavé a vtipné jsou i postavy samy a zase, nejen ty "velké viditelné" i ty menší neviditelné... Buddy Holly! Herecky těžko někoho vyzdvihnout, je to oslava velkých jmen, ze kterých nikdo nezklamal. Klobouk dolů před Quentinem Tarantinem, že tento ansámbl dokázal ukočírovat! A nejen to, ono se sešlo všechno se vším, už jen styl vyprávění, doplňování se a prolínání příběhů je svým způsobem stále jedinečný, protože všechno po už je pouze slabý odvar. K tomu samozřejmě nezapomenutelná hudba, které mohlo být klidně více, ale zase kde je třeba je, nejvíce snad v příběhu Vincenta a Mii, i po letech pro mě ten nejlepší. Tohle ovšem těžko hodnotit, každý příběh má něco, například takového Zeda... Kdo že to je? Zed je mrtvej! Takže ještě jednou, geniální scénář, herci, režie, hudba a snad i více než slušná kamera! Potrpím si na netradiční záběry, například takový odraz Butchovi nedrahé drahé v televizi je dokonalý. Ale samozřejmě, zdaleka nejen ten! 90% ()

Oralfabet

Po prvním shlédnutí (když mi bylo tak 15) jsem to tam ještě jaksi neviděl. Jasně, přišlo mi to dost dobrý, ale tenhle film má jistou pověst, která ho předchází, a tu jsem si tehdy ještě nedokázal vysvětlit. Kultovní status pro mě zůstával záhadou i při druhé projekci, ale začínalo se mi to líbit o něco víc, napotřetí pak ještě víc no a když jsem se na to koukal po čtvrté, došlo mi, že na tom filmu asi musí něco být, když se na něj koukám už po čtvrté za jeden týden. A taky bylo. To teda sakra, že bylo. ()

Marys

Na Pulp Fiction človek musí dozrieť. A potom už zistí podľa seba, či to berie ako nechutnú drámu, alebo iracionálnu komédiu z gangsterského prostredia. Na strednej mi film veľmi nezašliapal, teraz, keď som sa ho konečne rozhodol poriadne pozrieť, tak z neho nemôžem. Kult. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra