Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

pekas

Tak jsem si po delší době dal repete a musím zvednout na pět. Na mě prostě ty Tarantinovy dlouhé, sprosté monology a dialogy jeho postav fungují. Užil jsem si to. ()

curfew77

Důkaz o tom, že Quentin byl geniální dávno předtím, než na to dostal štempl od široké divácké obce. Jistěže, Pulp Fiction jsou kapitolou samou o sobě, ale Gauneři byli zkrátka první. 100 %. ()

Pai-Mei

Parádny film založený na amerických slangových dialógoch, tak ako všetky Tarantinove filmy. S menami ako Keitel, Roth a Madsen Tarantino pokračoval aj vo svojej ďalšej filmovej tvorbe a vedel prečo. ()

snakepit

Film, ktorý sa mi dlhú dobu vyhýbal bol pre mňa osobne veľkým prekvapením a pri ňom mi Pulp Fiction pripadá ako jeho dosť preceňovaný brat. Len druhý film pod režisérskou taktovkou Quentina Tarantina preňho znamenal vstupnú bránu do jeho krvavej tvorby. Príbeh, ktorý sa z 80tich percent odohráva v starom sklade bezproblémovo utiahlo vynikajúce herecké obsadenie, ktorému kraľuje môj obľúbený - Steve Buscemi. Len škoda, že v poslednej dobe sa "nízkorozpočťákov" na takejto úrovni točí čoraz menej. ()

Jaromír

Více ukecanou gangsterku jsem ještě nevidel :) . Tarantinovi tenhle žánr opravdu sedí. Oproti Pulp Fiction jsem se ale dost nudil a film je pro mě jako celek nezajímavý. ()

Pharlap

Nezlobte se na mně, ale tohle byla slabota. Quentin to umí lépe!! Ano.. je to debut, ale psychologické drama v garáži.. to je na mně moc.. :-( Především zklamání díky tomu, že do budoucích filmů obsazuje stejné herce. Scénař fajn, ale režie nee.. prostě ne :-) Neměl jsem anï na minutu v tomto filmu pocit napětí, či očekávání co se stane. Což u dramatu shledávám jako zásadním nedostatkem. ()

MarkHoppus

Poměrně dobrá gangsterka, které není co vytknout. Mě se na Tarantinovi líbí jak umí natáčet film tak, že nám na začátku ukáže jednu ze závěrečných scén - nebo spíš závěrečnou část děje a pak se pomalu vrací a ukazuje co se dělo předtím, jelikož jsem se na tento snímek podíval až nyní (rok 2008), tak už vím, že Tarantino tuto formu natáčení použije ještě mnohokrát. ()

boombang

Brutální, krvavé a místy i vtipné. Originální a šokující? - snad v době vzniku, dnes už působí lehce vyčpěle (pouze scéna s uchem ještě s divakem pořádně zacloumá). Herci Buscemi, Roth a Keitel výborní - hlavně pan Růžový profesionálně zaválel, ostatní jsou tu jen do počtu. Ovšem za mozkovrtající závěr dávám čtvrtou hvězdu. P.S. Na rozdíl od jiných uživatelů tento film nebudu výslovně srovnávat s PF - myslím, že není proč. ()

macetoma

Film božského Quentina stojící neprávem ve stínu Pulp Fiction. Stačí jedna garáž, dobrý scénář, super režie a úspěch je na světe. Jak prosté, milý Watsone. Jak jinak, dávám 5 hvězd, mrkněte na to, stojí to za to....To jsem psal před 10 lety, nyní po opakované projekci dávám 4 hvězdy, film je fajn, příběh dobrý i když krvavý, ale to věčné prázdné fuckovaní mi po letech už vadilo, holt stárneme. ()

nula87

Tarantinův mistrovský kousek, který baví každou minutou, každý z herců je jedinečný a strhává na sebe pozornost... ()

Sutiman

" Mr. Brown? It sounds like Mr. Shit. " Tak som konečne videl Quentinov debut. Tu sa ešte len rozbiehal, neopájal sa (oprávnene) vlastnou dokonalosťou a takisto tu chýba určitá silenosť , ktorá mi občas prekáža v jeho neskorších snímkoch. ()

HarlanWade

Tarantinův režijní debut a hned naprosto skvěle zábavná záležitost plná dokonalých gagů. Škoda poněkud jednoduššího děje, spousta dokonalých hlášek, tři přestřelky a spousta krve na takový film někdy nestačí. Ale o dva roky později si to Quentin dokonale vynahradil. ()

oasismanik

Spomedzi všetkých slávnych režisérov mal najlepší debut JEDNOZNAČNE Quentin. Aj keď si to nerád pripúšťam, je mi jasné, že Gauneri su lepší film ako Pulp Fiction. To však určite neznamená, že ich mám radšej. a Mr. Pink je boh! 10/10 ()

HChinaski

Co potřebujete k natočení kultovního filmu? →Skladiště, lepicí pásku, benzín, břitvu, kvéry, hudbu ze 70.desátek, obleky, šusťáky, policejní hadry, cigára, umělou krev, židli, Keitela, Rotha, Penna, Buscemiho, Madsena, Tierneye, Bunkera, Brookse, Baltze, hlas Stevena Wrighta a scénář Quentina,, MOTHERFUCKER,, Tarantina. ()

Romeroo

Zábavné, krvavé tak jak známe Tarantina z jiných snímků ( pozn. Tarantinovi filmy jsem neviděl chronologicky ). Vynikající scénka s policajtem, ta je opravdu nezapomenutelná, ale ta je po hříchu jediná, která snese to Quentinovo TOP měřítko...já byl maličko zklamanej. 4* a asi poněkuď slabší... ()

takytabornik

Tarantinovu prvotinu jsem viděl ještě před uvedením Pulp Fiction, proto bude navždy film Gauneři ten lepší (ale ne zas o moc!) a Pulp Fiction taková dvojka za víc peněz. Výborný Tim Roth a asi nejlepší mučící scéna všech dob s Michaelem Madsenem. Mimo jiné, skvělej Soundtrack! ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)