Reklama

Reklama

Legendární starověká báje o Deathstalkerovi, hrdinovi s kouzelným mečem. Dobrodružný fantasy film o zarputilém boji s mágy ve službách zla. Provede Vás starověkem a dobrodružstvím hlavního hrdiny. Napínavý příběh o bojích a vítězstvích Deathstalkera se zlým mágem, který tyranizuje říši pomocí kouzelných talismanů, které mu dávají nesmrtelnost. (Video-Spoj)

(více)

Recenze (62)

destroy83 

všechny recenze uživatele

Ultimátní fantasy trash plný nahoty, bizarností a krve. Příběh je prostý, válečník Deathstalker, který se živí zabíjením a kradením, vyrazí za pomoci staré čarodějnice na cestu dobra, aby přemohl zlého kouzelníka Munkara. S onou cestou dobra to nebude zas tak horké, protože Stalker není žádný svatoušek a v hrdinství nevidí bůhví co honosného, také mu nedělá problém zašmátrat po nějaké té venkovance, kterou před chvílí zachránil ze spárů jiného bojovníka. K přemožení kouzelníka Munkara musí získat tři věci. První z nich je meč, který Stalker získá bez větších obtíží a mává s ním na všechny strany a za doprovodu vtipných hlášek dekapituje své nepřátele. Pro zbylé věci: amulet a pohár, se musí vydat na Munkarův hrad, kde se čirou náhodou koná turnaj válečníků. Tam Stalkera čekají nejen silní protivníci, ale i zradné intriky démonického kouzelníka. Snímek je čistokrevné béčko, takže herecké výkony tomu také odpovídají. Výprava snímku je ovšem naprosto perfetkní, dobře zmáknuté kostýmy, masky, kulisy, interiéry, exteriéry, prostě vše co má fantasy snímek mít. S vyprávěním samotným a kamerou je to už trošku horší, ale co, jde přece jen o béčkovou jízdu, které divák leccos odpustí. Tvůrci snímku se zřejmě nepárali s ničím a do svého dílka nacpali tolik koz, že by to vystačilo na celé stádo. Spoře oděné dívky musely tvořit nejmíň polovinu komparsu. Souboje jsou celkem zajímavé, dostatečně krvavé a nepostrádají jistou dávku vtipu. Všechno dohromady tvoří proklatě zábavný koktejl, který si zaslouží, alespoň od hltače béček, plný počet. ()

TERRORDROME 

všechny recenze uživatele

Toto sračkoidné fantasy som videl kedysi dávno a nebol som nadšený, pretože v tom nevystupovala tá obluda z obalu. Dnes som si to užil omnoho viac. Moc som si toho nepamätal a treba povedať, že to bolo ešte omnoho stupídnejšie než som čakal, ale takým tým zábavným spôsobom, vďaka ktorému som sa vôbec nenudil. Hlavný hrdina je presne to čomu sa hovorí svalnatý debo. Čarodejnica ho pošle po zázračný meč, on vpochoduje do jaskyne kde žije plesnivý škriatok a ten mu meč jednoducho hodí - aké jednoduché. Potom priberie do partie chlapa čo vyzerá ako čašník z gay baru a ženskú bez podprdy. Žien hore bez je tu viac než dosť, všade samé kozy. Ako protipól k polonahým ženštinám sú tu potom rôzny úchylovia, napríklad chlap ktorý má doslova to čo sa odborne nazýva bravčová hlava stredného doletu a ktorý ostatným len tak mimochodom odtrháva ruky. Logika padla za obeť, jediné čo je naozaj trochu dobré je celkom slušná hudba. ()

Reklama

misstake 

všechny recenze uživatele

Tolik obnažených ňader se nevidí ani u Vividu, Hustleru nebo u Bangbros, nikde jinde snad ani nevystupuje jedna z hlavních hrdinek půlku filmu s mečem v ruce nahoře bez. Skoro žádný příběh, ale člověka to chytne a baví se těma useklýma hlavama, oči pojídajícíma příšerkama a ňadrama a pomalu v něm reinkarnuje láska k béčkovým osmdesátkách, takže jdu shánět další díly. ()

Blazena 

všechny recenze uživatele

Deathstalkerovská série je dobovým příkladem exploatační estetiky (násilí, akce, OO, humor, efektnost) invazivně nacuclé na úspěšný fantaskní žánr sword-and-sorcery proslavený Barbarem Conanem (následovaly spřízněná béčka Barbarian Queen či The Warrior and the Sorcessness). Zároveň představuje jednu z prvních orientovaných sérií Cormanovy produkce na formát videa a kabelové televize, které se objevily na konci 70. let., a které Corman začal zásobovat svými paskvily pod hlavičkou své nové distribuční a produkční společnosti Concorde-New Horizons. Fantaskně-středověké variace o bijci Deathstalkerovi vykazují "slušné" produkční zázemí, které se souvisle zhoršovalo s dalším sequelem až se poslední film přesunul do Maďarských lokací. Kromě prvního dílu každý následující snímek ze série recykluje v rámci děje či výtvarného řešení díla předešlá, a zcela bezostyšně se vykrádají i původní sekvence. Stylově se divákovi snaží nabídnout to, co monumentálnější produkce fantastického žánru, což se jim logicky úplně nedaří; na druhou stranu nabízejí divákovi to, co mainstream nemůže, což se jim daří výsostně. Výsledkem je podivuhodná syntéza blyštivé vyumělkovanosti a neurvalé přízemnosti. Deathstalkerovské filmy jsou obdařeny pitvornou opulencí, velkou dávkou prostopášnosti a groteskní komiky. Hlášky by se daly citovat, u 80' fantasy nesmí chybět ♪ synťáky a dostatek trvalé ondulace; ňadrově-bicepsový kvocient pak na 15 minut čistého filmového času dosahuje úctyhodných hodnot. Pokud máte možnost, jděte do toho – a nejlépe s tuzemským dabingem, který pro Video-spoj připravila firma Heletip, a v němž exceluje Gustav Bubník, Pavel Soukup, Zuzana Skalická či Jana Drbohlavová. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Jedno ze dvou fantasy v roce 1983 a začátek čtyřdílné série, kterou jsem nikdy neviděl. A podle očekávání děsný béčko. Tupý svalovec Deathstalker se po chvíli váhání vydává získat tři magické věci a zabít patetického čaroděje Munkara s nakreslenou pavučinou na hlavě. Příšerně laciný, bez příběhu či aspoň béčkově zajímavých postav. Určitá zábavnost tomu nechybí - je tu spousta nahotinek, pár pěkných masek (prasečí muž), brutalita a spousta akce. Jenže tak akce je mizerně natočená a chaoticky nastříhaná, finále je doslova o hovně (SPOILER: Čaroděje zlikvidují vesničani). Odpad to není, ale neblíží se to ani k průměru. 2*. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (3)

  • Natáčalo sa 37 dní, uprostred leta. (beso74)

Reklama

Reklama