Reklama

Reklama

Malá Marisa si nejraději hraje s malým aligátorkem. Jejímu tatínkovi se to ale moc nelíbí, a tak jednoho dne spláchne aligátorka do záchodu. Děj se posouvá o několik let. Městem se rozšíří zpráva, že v čističce se našly ukousnuté části těla. Kdo je ten brutální vrah? Neuběhne ještě tolik času, abychom zapomněli na slavný Spielbergův mořský thriller Čelisti. Nyní se představuje další zvířecí zabiják - obrovitý aligátor. Neohrožený detektiv sleduje nejen stopu příšery, ale přijde i na stopu nekalým pokusům s hormony. (Lucernafilm Video)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (160)

zdeny99 

všechny recenze uživatele

To co jsou Čelisti mezi filmy o žralocích, to je Aligátor mezi filmy o krokodýlech. Samotný aligátor je ve filmu nespočetně krát vidět a hlavně ho vidíme celého. Když žral své oběti, tak vše vypadalo reálně. Vypadá mnohem lépe než v dnešních natural hororrech, kde jsou žraloci kolikrát počítačově odfláknutí. Podle mě se zde jedná o jeden z nejvíce podceňovaných filmů, jelikož tohle je prvotřídní záležitost, obzvláště ve svém žánru. [2074. hodnocení, 97. komentář, 45%] ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Aligátor, Piraňa, Čelisti... všechno dětské klasiky, které člověk viděl xkrát, ale některé klasiky holt stárnou. Aligátor je chvílemi ukrutně špatně natočený (hlavně útok na zahradní slavnosti je zoufalý) a plný těch nejotřepanějších klišé. Policajt s traumatem kterému nikdo nevěří, krásná bioložka do které se zamiluje, zlotřilý magnát dělá pokusy na zvířatech a vypouští jedy do kanálu, úplatný starosta... nemá smysl pokračovat. Jenže prostě je to typ filmu, který mě pořád baví, na kterých jsem vyrůstal. Na nic nehraje a je zábavným béčkem plným krve a akce se solidním Teaguem (Obojek, Honba za klenotem Nilu) na režisérské sesli. Odpady si šetřím pro opravdové hrůzy, tohle jsou solidní tři hvězdičky. ()

Reklama

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Stará klasika ještě z doby, kdy se točila poctivá práce, je prostě stará klasika. Ve svém žánru dosud nepřekonaný zubatý ještěr. Trikově, scénářem (i když tedy uznávám, že masakr svatební oslavy a dvou nejzápornějších postav působí dost silně jako jakési zadostiučinění či nutné vítězství dobra nad zlem, ale budiž), akčně, atmosférou, herecky, slušná práce. Užíval jsem si to stejně, jako náctiletý počátkem devadesátých let. Současným digitálním krokodýlům se člověk spíše zasměje, z tohohle, z dnešního pohledu po technické stránce předpotopního, jde přesně ten respekt a strach, jaký má. A to se cení. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Bé jako aligátor a v něm pár ukousnutých končetin, poloviční porce nadhledu, namistrovaný hunter Henry Silva a dva paličatí hrdinové. Prvním je polda Robert Forster, který je háklivý na své začínající třetí koleno, rád ukazuje hada herpetoložkám a k svobodě podnikání se staví jako zasraný komunista. Tím druhým, o poznání umělejším, je do hajzlu spláchnutý Rámos, který miluje vodu, dobré jídlo a návštěvy svatebních hostin. Inspiraci Čelistmi to nezapře, vlastní hloupost taky ne, ale ta roztomilá dobová naivita dovoluje shovívavost. Doporučuje 10 z 10 zaměstnanců missourských VaK.. ()

veru_needy 

všechny recenze uživatele

Klasika nad klasiku, film, který byl ve své době trhákem a učit se od něj mohou i současní režiséři. To, co dnes z našeho pohledu působí jako hororové béčko bylo původně plnohodnotným filmem. Zápletka o zmutovaném aligátorovi byla tehdy ještě originální a reagovala na tehdejší strach veřejnosti z úniku chemikálií či radiace a následného zmutování čehokoli. Což byl výborný tah. Herci působí dostatečně přirozeně a spolu s povedeným modelem lidožravého ještěra vás vtáhnou do realistického děje a napětí postupně mile graduje. Kam se na tenhle starý dobrý film hrabou dnešní aligátoři. Film mého dětství a prostě masterpiece své doby. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (12)

  • Ke konci si na stěně stoky můžete všimnout graffiti, hlásající "Harry Lime Lives". Jde o odkaz na film Třetí muž (1949), ve kterém byla postava jménem Harry Lime (Orson Welles) pronásledována městskou kanalizací. (sigf07)
  • Výtěžek, který John Sayler získal za film, byl použit pro financování snímku Návrat do Secaucusu (1980). (KucC)
  • Model aligátora použitý ve filmu nepřišel nazmar - byl věnován fotbalovému mužstvu Miami Gators, Kteří jej použili jako svého maskota. (Avalon820)

Související novinky

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (více)

Reklama

Reklama