Reklama

Reklama

Střela, jak přezdívají Butch Steina (Mickey Rourke), je právě po osmiletém trestu propuštěn z věznice. Býval nadějnou baseballovou hvězdou se skvělou budoucností, ale vše ztratil díky výtržnostem a drogám. Dnes už mu důvěřuje snad jenom mladší bratr Ruby (Adrien Brody), který ho také před branou věznice očekává. Střela, aby ukázal, že ve vězení neztratil nic z pověsti "ostrého hocha", okamžitě vyvolá konflikt - okrade dva zákazníky Tanka (Tupac Shakur), mocného drogového dealera a Střelova starého vězeňského rivala. Tank když to zjistí, přísahá, že Střelu zlikviduje za každou cenu. Soukromá válka dvou zločinců právě začíná... (Five Stars Entertainment)

(více)

Recenze (43)

castor 

všechny recenze uživatele

Nepolepšený kriminálník se vrací na svobodu. A brzy se ocitá ve starých kolejích. Drogy, krádeže, rvačky. A pořádné nasrání jednoho drogového krále. Tenhle kus s sebou táhne přízvisko depresivní. Všichni jeho hrdinové jsou buď neustále naštvaní, nebo zfetovaní. Všichni jsou v nějakých problémech nebo žijí v bludných představách (druhý bratr hlavního hrdiny je toho nejtypičtějším příkladem) a nehodlají na tom pranic měnit. Je to vulgární, je to násilné, je to syrové a vypovídá to o lidech, kteří klesli na samé dno společnosti. Tvůrci se nesnaží šokovat, nicméně na světlé zítřky se tady nehraje. ()

rockwoman 

všechny recenze uživatele

Střela = drsňák, který si prošel krimem, lítá v drogách, ale tam někde v hloubi jeho duše se ukrývá něco jako svědomí, které nechce, aby jeho mladší brácha dopadnul úplně stejně. Mickey Rourke v roli, která mu opět sedla jako vyšitá. Překvapivý konec, tipovala jsem někoho úplně jiného na tom laně s Tony Curtisem v kapse. :-) ()

Reklama

Eldrick 

všechny recenze uživatele

Kdo chce nahlédnout pod pokličku mýtu jménem Mickey Rourke, měl by se povinně podívat na BULLET. Reflexe sebedestrukce, drog, vězení, podsvětí, gangů... Prostě všeho, čím si prošel i Roura. Samozřejmě nechybí ani boxerská rvačka. Ted Levine tady předvádí hned po Buffalo Billovi svůj nejujetější herecký výkon, John Enos zas ultimátního metrouše se zebříma slipama, Adrien Brody tradičně empatický a věrohodný, k tomu 2Pac a trýznivá atmosféra Brooklynu. Jedno z nejsilnějších převtělení (jestli se to tak dá nazvat, protože tady mi přišlo, jako kdybych koukal na skutečný záběry z jeho života) Mickeyho Rourka a bezvýchodný konec, jehož syrovost vám zůstane ještě dlouho v paměti. Mickey se podílel na scénáři pod přezdívkou 'Sir' Eddie Cook a taky pomáhal vybírat hudbu. ()

Shaqualyck 

všechny recenze uživatele

Tváří se nezávisle a sází na tvrdost. Už zase? Drsných a často rádoby autentických filmů „z ulice“ je dvanáct do tuctu, jenže tenhle má Mickeyho Rourka v hlavní roli - a to je argument z kategorie neprůstřelných. Ten chlap se pro role sympatických grázlů snad narodil a vůbec bych se nedivil, kdyby mu tenhle part byl psán přímo na tělo. Bullet není žádný svatoušek, potlouká se od levárny k levárně, drogy a brutální násilí jsou u něj na denním pořádku. Teď má za sebou pobyt v nápravném zařízení a vrací se domů. A zjišťuje, že navzdory nízkému věku mu život už dávno proklouzl mezi prsty. Kašle na všechno a na všechny snad jen s výjimkou mladšího bratra (jedna z nejlepších rolí Adriena Brodyho). Nehází vinu na společnost nebo příkladně dysfunkční rodinu. Ví, že za všechno si může jen on sám a je mu to šumák. Tuhle válku projel a teď je potřeba alespoň důstojně zatáhnout oponu… Věřte nebo ne, ale na konci vám toho parchanta možná bude i líto. Nezbývá než vyhrabat zašlé CD Barryho Whitea a zatleskat Mickeymu Rourkovi (ano, i svalovci umějí hrát). ()

zsn odpad!

všechny recenze uživatele

Nuda k uzoufání. Jak tomuto může někdo dát vysoké hodnocení, to rozum stojí. Ale chápu - Tupac měl zde štěk. Zrovna v roce, kdy sám skonal - jak ve filmu, tak v reálu. Rourke je zde ještě sakra sexy, Brody naopak vůbec, každopádně - o čem to bylo? Poflakování závislých a rádoby pomsta. No až konec, od smrti Rourkeho to za něco stálo, jakože měl třeba pěkný náhrobek, nebo že Tupaca hezky zneškodnili. Toť vše. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (5)

  • Pro nízké hodnoceí byla vystřežena scéna, kdy Butch (Mickey Rourke) vrazí nůž do oka drogového dealera. Scéna byla uvedena jako bonusový materiál na DVD. (Terva)
  • Sir Eddie Cook je pseudonym Mickeye Rourka. (Terva)
  • Film byl uveden do distribuce měsíc po smrti Tupaca Shakura, který byl zastřelen v Las Vegas. (Terva)

Reklama

Reklama