Známí neznámí

• Slovensko Známi neznámi (více)

Hořkosladká komedie o partě českých a slovenských přátel, kteří se sejdou v pražském bytě, aby oslavili příchod Nového roku. Znají se už dlouho a i toto setkání by se neslo v duchu klasické silvestrovské oslavy, kdyby… Kdyby se nenarodil zdánlivě nevinný nápad: dát všechny mobilní telefony na stůl a nahlas sdílet každou doručenou zprávu a dát na hlasitý odposlech každý příchozí hovor. Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči…? Stačí jeden večer a z dobrých známých se stanou neznámí. Adaptace světoznámé předlohy Naprostí cizinci z pera scenáristy Petra Jarchovského. (Cinemart)

DaweLUL

Nesnáším kopírky. Stejné prznění jako přezpívání oroginálních písniček do českého textu. Jedna hvězdička za o trochu lépe vysvětlený konec než v originále. ()

veronelka20

S italskými Naprostými cizinci v podstatě 1:1 totéž, takže prakticky není co hodnotit. Každopádně bych vyzdvihla zdařilé herecké obsazení a ačkoli nepodporují trend posledních let cpát všude Slováky, zde oceňuji především představitele Dana a Karolíny, přičemž druhá jmenovaná je pro mě překvapením a doufám, že ji budu ve filmech vídat častěji. ()

Veruska.Kuru

Slušně jsme se zasmáli. Pěkně zamotane a vše vychází najevo. Opravdu jsme se zasmáli. Pěkne rozvracene kamarádství. Masakr 😂 ()

Sa.sa

Slušný díl I zápletka... Předlohu jsem neviděl a ani neznám... Holt každý má tajemství a lže... Ano House má pravdu: každý lže...! ()

Matulko_

Popri balení vianočných darčekov som si vychutnal ďalšie z radu domácich filmových sklamaní. Ak by som nehľadal vatu na vyplnenie ticha, pravdepodobne by som ani nesiahol po niečom, čo ma už samotným promom odrádzalo. Nenechal som sa odradiť ani varovaním „Wandal production“ a vlastne som si celkom užíval vtipné dialógy, občas viac, občas menej prvoplánové, podávané českými a slovenskými hereckými stálicami a pochvaľoval si svoj výber pre tento účel. Asi do dvoch tretín. Vlastne to mohli strihnúť pri rovných 90 minútach bez akéhokoľvek vysvetlenia a možno by som dal o hviezdičku viac. Prečo potrebujeme robiť remaky, keď vopred vieme, že to nie je na nič dobré? ()

Dupac

Kdyby se originálu chopil nějaký zručnější napodobovatel Dogma 95 (jako byl svého času Hřebejk), mohlo to dopadnout aspoň trochu uvěřitelně. Ale loga naší nejmilejší komerční telky a lifestylového rádia už během úvodních titulků o cílovce napoví mnohé. Známí neznámí jsou partička vystajlovaných labilních lidí, podle všeho dlouholetých nejlepších kámošů, ale to se z jejich chování k sobě navzájem nedá poznat a chuť pitvat jejich mobily se limitně blíží nule. Když už k tomu dojde, je to přesně ten filmově vztahovej humus, co se dá očekávat. S potřebnou mírou sociální angažovanosti a pointou, která se úplně očkeávat nedá, ale taky nedává moc smysl. Známí neznámí, kromě toho, že jsou celí hrozně umělí, mají i další nešvar většiny českých "komedií" - není v nich ani jeden záběr, který by stálo za to vidět v kině. ()

SoulAsAGem

Zaběhnutý scénář v československé verzi. Skvele zahrané, hlavně Martin Hofmann. Humor funguje, stejně tak postvy. Scény na balkóně, kde můžeme v pozadí vidět Prahu, se točily na speciální LED obrazovce a je to snad první film vůbec, kde se tato technologie použila vzhledem k tomu, že vznikla právě v Praze. ()

Seppi84

Asi před 2 lety jsem viděl italskou verzi a na českou verzi jsem se těšil, protože jsem přesně věděl do čeho jdu a ničím nepřekvapila. Líbí se mi nápad a příjemné herecké obsazení. Film po možná až trochu moc volném začátku nebere dobré tempo, kdy Vám možná párkrát spadne čelist. Určitě stojí za vidění. ()

dalia

Původní verze jsem neviděla, takže mohu hodnotit pouze tuto. Film nenudí, herecké výkony jsou vesměs dobré a přesvědčivé, zajímavá je ta "československost" obsazení. Námět je ryze komediální, ale ve mně převládal spíš pocit až určité znepokojivosti celé situace, celkový dojem je pro mne asi spíš drama než veselohra. Po přečtení námětu jsem čekala, že té situační komiky tam bude mnohem více, ostatně situací, které by šlo komediálně rozvinout, tam bylo víc než dost. Celkově spíš příběh k zamyšlení než k zasmání. Konec zvláštní, mnou neočekávaný. ()

MichalStxt odpad!

Myslím, že ani originál si nezasloužil tolik zahraničních adaptací. Tato verze si přidala navíc kýčovité pohledy na Prahu. A jistou nelogičnost, že ty tu v jedné komunitě bylo tolik Slováků? Anebo, že by československá nostalgie? Co po chvíli od zhlédnutí v divákovi zůstane? Pseudofilosofie, že mobily jsou naše černé skříňky? ()

Jittulle11

Perfektní zpracování italské verze s ještě lepším závěrem, dotažení je v naší verzi preciznější. Výběr herců super. Není co vytknout ()

Irish Stout

Blbá konverzačka. Videl som to v Taliančine aj Nemčine, chcel som to vidieť aj Česky ale zbytočne. Už to je okoukané, nedoporučujem. ()