Známí neznámí

• Slovensko Známi neznámi (více)

Hořkosladká komedie o partě českých a slovenských přátel, kteří se sejdou v pražském bytě, aby oslavili příchod Nového roku. Znají se už dlouho a i toto setkání by se neslo v duchu klasické silvestrovské oslavy, kdyby… Kdyby se nenarodil zdánlivě nevinný nápad: dát všechny mobilní telefony na stůl a nahlas sdílet každou doručenou zprávu a dát na hlasitý odposlech každý příchozí hovor. Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči…? Stačí jeden večer a z dobrých známých se stanou neznámí. Adaptace světoznámé předlohy Naprostí cizinci z pera scenáristy Petra Jarchovského. (Cinemart)

hony23

Mobilní telefony jsou černou skříňkou každého z nás. Je asi ten nejdebilnější nápad sdílet jeho obsah se skupinou přátel během jednoho Silvestra, jak to udělali aktéři této trochu hořké komedie. Všichni položí mobil na stůl a veškeré zprávy příchozí zprávy se přečtou nahlas, veškeré příchozí hovory jdou přes hlasitý odposlech. Rázem harmonické páry přestávají být harmonickými a letitá kamarádství se začínají rozpadat. Italská verze této komedie mě kdysi nadchla, tato československá díky dobrým hereckým výkonům za ní příliš nezaostává. ()

Fuksinka

Já jsem docela nadšená. Nejlepší vztahový film od Samotářů. Samozřejmě ta zápletka je přehnaná. Tolik tajemství na jednom místě se těžko sejde. Ale postavy i dialogy jsou uvěřitelné. Dej má dynamiku a rozhodně je zde znát výborná dramaturgie. Herci samozřejmě 100% Vejdělek a Hřebejk se svou upoceností by se měli učit. ()

KLFPIM

Hovory, zprávy / Kdo je ten pravý / Tajemství různá / Milfka, či buzna / Neznámí známí / Rok je za námi / Šťastný rok nový / Co bude – kdo ví… ()

bigmatko

napriek osobnému presvedčeniu a navzdory praxou overenej kritiky českej a slovenskej produkcie vybral som sa na Známych neznámych a čuduj sa svete stalo sa čo som nečakal. nenudil som sa. Dokázali nepokaziť osvedčený pôvodný taliansky scenár, ktorý viac menej úspešne prezentovali už takmer v 20 krajinách svete. Asi práve preto, že produkcia šla na istotu a nevybrala zo zásuvky nejakú pseudo komédiu s dramatickou zápletkou akú majú vo zvyku natáčať, ale iba skopírovali dej a príbeh tak sa to v podstate podarilo. Vadilo mi že niektorí slovenskí herci hovorili po česky. to bolo mimoriadne rušivé a na hrane zbytočnosti. Odhliadnuc od toho že princíp a zápletka nemá nejakú silnú logiku tak treba uznať že záverečná pointa to celé zaradila do kategórie možného. Kinoví amatéri si film rozhodne užijú lebo to je cieľová skupina. Páriky a skupinky žien, ktoré chodia na premietania dámskej jazdy a priam výhradne na české a slovenské film sa smiali na každom druhom zábere. ()

zynek

Z filmu jsem měl takové smíšené pocity. Všechno se odehrává v jednom bytě, pokus o legraci tam byl i když slabší a to, že se to odehrává na Silvestra tomu moc nepřidává. Jinak myšlenka zakletosti mobilů dobrá, i když toto jsem věděl již spoustu let předem, akorát teď se to začíná čím dál tím častěji objevovat veřejně. Konec jsem nepochopil, jestli to nakonec měla být pouze sranda nebo ne ale často se tyto zvraty do filmů přidávají. Ovšem jejich zastánce rozhodně nejsem. Pokud máte někdo polovičku, které se obáváte ukazovat mobil, protože by mohlo rozkrýt něco co nechcete, tak na tento film spolu rozhodně nechoďte. Nebude to příjemný a zkazí vám to celý den. ()

mcamino

Srovnatelné s německou verzí, italský originál jsem bohužel neviděl. Silná role Martina Hoffmana, který udělal z filmu více komedii než drama. Nemyslím si ale, že by to mělo být na škodu. ()

Slepejsek

Česká verze aktuálního světového hitu. Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči...? Stačí jeden večer a z dobrých známých se stanou ještě lepší neznámí... V české verzi bohužel s neustále přítomným pocitem nepřirozenosti. pořád je něco tak nějak divně ohnuté a pokroucené, že se tomu nedá tak úplně podlehnout. Pořád je tam přítomno cosi, co nějak vylučuje moji účast, takže mrazení v zádech se neobjeví. Stejně jako pocit, že je to "můj problém"... ()

soukyd33

Problém těchto filmů je v tom, že musíte čekat až na úplný závěr. Zde se prvních 30 minut neděje vůbec nic. Musíte to dokoukat až do konce. Některé dialogy jsou velmi potichu, a proto je důležité film pozorně sledovat (či zvýšit hlasitost). Jsou zde i hluchá místa, která film zbytečně natahují. Herecké obsazení dobré. Herecké výkony dobré. Poznámka: U filmu jsme se zasmáli, ale mohlo se to dostat výše. Hvězdiček 3 ()

vinducha

Víc už se nějakými dalšími klony zabývat nebudu , ale slovenskočeský pokus na toto téma mě zajímal . No italský originál mi přišel tehdy šťavnatější , ale kdybych viděl tento náš SČ pokus jako první , tak bych klidně 1 navrch vysolil . Vůbec to nebylo špatné. ()

SkeeveTulp

Je to kopie, nikoliv remake. Nepřináší to nic nového. Tudíž to hodně záleží na tom, jak to herci zvládnou. A já myslím, že to zvládli dost dobře. Je tu ale problém v tom, že je to fakt kopie. A když jsem viděl italský originál, koukám vlastně jen na verzi předabovanou do českoslovenštiny. ()

Holly_Molly

Nejdřív jedno info, jako v každý místní recce na tenhle film..Originál jsem neviděl, ani jednu z mezinárodních verzí jsem neviděl, adaptaci jsem nečetl...A jako první zkušenost s tématem bez možnosti srovnávání si to stojí fakt výborně! Herecky krásný a sympatický, snímek odsýpá a ikdyž mi v konverzačním žánru víc sedli Vlastníci, pořád je to moc fajn...až na konec kterej jsem ve svý ryzí genialitě vůbec nepochopil a musel jsem si ho pustit podruhý a absolvovat vysvětlovačku od ségry aby mi to došlo..Upsík O_O ()

TadashiCZ

Vlastně jsem se těšil na adaptaci filmu pro české a slovenské prostředí. Říkal jsem si, že na dobrém základu se bude dát postavit super příběh v našich reáliích, ale bohužel. Ten film je fakt slovo od slova ten italský – jenom přeložený a posunutý na Silvestra. Nedává to smysl v Česku a Slovensku, nemá to žádný originální nápad pro naše reálie, apod. Škoda. Velká škoda. Protože to, co v italském filmu vyznívá a vypadá dobře, tady nezapadá. Navíc je všechno takové návodnější a očividnější, aby každý divák pochopil bez přemýšlení. Řemeslně je to horší než originál. ()