MARK RENTON je hrdina naší doby. Není hlupák, není s ním nuda, jen je někdy trochu pobledlý a jindy úplně mimo. Film TRAINSPOTTING, který se odehrává v Edinburghu, ve městě, které je vším, jen ne městem snů, vypráví příběh Marka a jeho kamarádů – zkrachovalců, lhářů, psychopatů, zlodějů a feťáků, kteří nenávratně míří vstříc sebezničení. Jediný Mark najde dost síly, aby svému osudu unikl. Pak si ale znovu položí otázku: „Chci si opravdu vybrat život?" (Bontonfilm)

KafuR

Tak trochu netypický film o ne úplně vděčném tématu, což je asi jeden z důvodů, proč byl také tak úspěšný. Danny Boyle s klasicky břitkým britským humorem převádí na plátno peripetie ze života lidí, kteří společnost nenávidí stejně jako ona je, a zároveň umí odpovedět na otázku "proč to vůbec dělají?", jelikož na rozdíl od jiných filmů nabízí pohled z "druhé strany". A ten je samozřejmě více než zajímavý. Konec sice neřeší nic víc, než jeden skoro zmařený život, ale přesto film jako celek dává nevšední pohled na stále tabuizovaný společenský problém, který na aktuálnosti za těch dvacet let neztratil vůbec nic. ()

HenryIvan

Ani neviem čo napísať. Pri takýchto filmoch si vždy uvedomím, že takto by som žiť nechcel. Ani hlavný hrdina nakoniec nechcel. 75 %. ()

Enceladus

Presne takéto filmy si predstavujem, ak sa hovorí o drogách. Rozprávač vás v priebehu niekoľkých slov dokáže vtiahnuť do deja, a upriamiť pozornosť na maličkosti, ktoré zobrazujú prepojenia aj na divákov bežný život. Doslova geniálne, dej sa ani raz nezasekol, scény sú svojou originalitou nápadov a nepredvídateľnosťou neuveriteľne šialené. A vyobrazenie "stavov" vyvolávajúce pokušenie je čerešnička na torte. ()

hospoda96

Skvělý soundtrack, Ewan McGregor a Robert Carlyle, nicméně kultovní to pro mě nebude, ale na dvojku se podívám s chutí. ()

tranquill

Musím přiznat, že po 20 letech mne už tento kult neohromuje. Vím, byl to jeden z prvních s negativními hrdiny (teda ty typy...), s černým humorem, se spoustou fetu, se zamyšlením... Ale byl... je tam ten minulý čas a já o 20 let starší (možná, kdyby použili vhodnější muziku byl bych štědřejší :-) ()

PEZ

Fantastické aj po 20 rokoch. Klasika, ktorá tne do živého, nedáva si servítka pred ústa a ide do toho naplno, ako to mládeži prislúcha. Kult, ktorý má na to výsadné právo. Réžia ala Danny Boyle bola a stále je extra triedou. Neskutočné scény, už legendárna hudba, objavenie nových hereckých hviezd (nielen Ewan McGregor!), skvelé nápady. Choose life, choose Trainspotting! ()

bararich8

No, kultovní? Za mě rozhodně ne, chvílemi jsem se nudil, jindy to bylo fajn, ale fetky jsou fetky a taky jimi zůstanou, jejich volba. 3* ()

geek.ondra

Krásný pohled do feťáckého života pod přesným vedením Dannyho Boyla a s geniálním Ewanem McGregorem navrch. Vynikající. 8/10 ()

chlebos

Drogy jsou fajn, ale udělají z vás trosky. Výborný film, který je velmi cynickou podívanou nebo depresevní sondou do života průměrného feťáka z Anglie to už, ale záleží na vašem momentálním rozpoložení. ()

Ingwio

"Načo sú nám dôvody, keď máme heroín." Jeden z najlepších filmov o drogách. Mnoho nezabudnuteľných hlášok a scén, perfektná hudba a vizuálna stránka, ktorá ukazuje drogové opojenie či absťák je tak úžasná, že sa to ani nedá opísať. ()

koudis11

Výborný a kultovní film o drogách.Četl jsem i knížku od Irvina Welshe a musím říct že to Danny Boyle zrežíroval skvěle.Dobrá muzika od Iggyho Popa, Sleepera,Leftfield,Underworldu a dalších.Tento snímek je plný legendárních hlášek a postav..Kdo by neznal „bouchače Begbiho“,“Vychcánka Sickboye“ a „trosku Spuda“ ()

Aldamir

Od úvodní na první pohled trochu zmatený sekvence až po závěrečný Rentonův monolog čistá esence sousloví "kultovní film"... Vyniká hlavně skvělý soundtrack a nezapomenutelný magor Begbie v podání Roberta Carlyla. A samozřejmě Evan McGregor, to je kapitola sama pro sebe... "Copak ty nejsi hrdej, že si Skot?" Ale to je úplně k hovnu bejt Skot..." ()

radeckator

U mě film s jednoznačně nejlepší hudbou. Jak se říká třeba ve fotbale, že publikum bylo dvanáctým hráčem domácích, tak tady se dá říct, že hudba hraje v jedné z hlavních rolí. A skvěle. Nedokážu si už ani představit, že by Ewan McGregor mohl v úvodní scéně běžet u jinýho songu než je Lust for Life od Iggy Popa a skoro umírat než u Perfect Day Lou Reeda. První film, na který jsem šel do kina dvakrát po sobě. ()

Sosak

Druhý protipól ve filmu o feťácích ve srovnání s např. Requiemem za sen...těžko říct, který náhled je lepší. No, co se týče Trainspottingu, tak tomu hodně nahrává zaměření proti společnosti, černý humor i řada skvělých hlášek, úvah a monologů. Prostředí vypadá taky správně smažkovsky a ty postavy! Už jenom ten Renton - je to rebel! :) ()

hlína

Když nemáte holku, nemůžete si zapíchat, když jí máte, je to moc práce....... kultovní snímek nakukující jako jeden z prvních do reálného světa fetu a jiných závislostí. Od jeho natočení uplynulo již více než deset let a jediný filmový počin s touto tematikou, který se mu dodnes dokázal přiblížit kvalitou a obsahem je podle mě Requiem for a dream Rentonova odvykací kůra v depresivní místnosti s depresivními tapetami, depresivní hudbou a depresivními snovými výjevy mi přišla opravdu hodně...............depresivní. Celé je to výborně natočené a od herců trefené. A pro ty co se ještě pořád nerozhodli tak si můžou vybrat život a budoucnost: A) práci, kariéru, rodinu, zasraně velkou televizi, myčku, auto, přehrávač CD, elektrický otvírák na konzervy, zdraví, jídlo bez cholesterolu, sociální pojištění, pravidelný splátky, úroky z hypotéky, první dům, přátele, víkendovej vohoz v barvě kufru, sedací soupravu na splátky v síti posranejch prodejen, sám sebe a v neděli ráno žasnout kdo doprdele seš, dřepění na gauči a čumění na mozek vymejvající soutěže co ti vygumujou mozek, cpát si do huby ty hnusný sračky z fast-foodu a na konci toho všeho pěkně shnít a doufat, že umřeš dřív než se začneš pochcávat v ubohym domku a bejt na obtíž sobeckejm zmrvenejm spratkům, který si zplodil aby tě nahradili, B) heroin - představte si nejlepší orgasmus, který jste kdy měli, znásobte ho tisícem a stejně se tomu ani nepřiblížíte Takže děti........ it's your choice..... ()

kubal18

Vybrat si přátele, vybrat si život, zasraně velkou televizi, opékač topinek... Tohle všechno by Renton mohl, kdyby si nevybral heroin. Dokonale udělaný film! ()

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

29.08.2018

Boyle opravdu natočí Bonda

Boyle opravdu natočí Bonda

25.05.2018

O tom, že by měl Danny Boyle točit pětadvacátou bondovku, se mluví už několik měsíců. On sám ale tvrdil, že to ještě není jisté, protože dělá na hudební komedii z pera Richarda Curtise (Láska nebeská… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu