Když Max Mercer zůstane o Vánocích sám, udělá cokoli, aby ochránil svůj domov před vetřelci. (Disney Channel)

Likan7

Viděl jsem trojku, čtyřku i pětku, takže moje hodnocení se tak trochu odvíjí od toho co za peklo jsem před tím viděl. A i když vlastně nerad, tak tu jednu * týhle šlamastice rád musím. Je totiž filmovější a člověk nemá tak moc chuť si vypálit oči. Jasně, nudí to, jasně, je to pitomý, hloupý a hnusný. Ale tak nějak jsem to přežil, aniž bych chtěl všechny na place pohlavkovat. To o čtyřce, pětce říct nemůžu. Jediné hezké, funkční scény jsou jen díky originální hudbě z původních filmů. To by se jeden skoro dojmul. ()

Harapes

Když vidím zdejší hodnocení,tak musím jen souhlasit,ale ne tak úplně. Je to sice blbost, nijaké herecké výkony,ani ta zápletka se fakt nevydařila. Ale takových filmů,co je hodnoceno jako odpad je převelice a já bych ostatním řekl, ať se na to klidně podívají. Vůbec nic od toho nečekejte,ale Ty mladší děti budou spokojení. Za mě 40 %. ()

Tommassi3

"Není nic horšího, než šlápnout na kostku Lega.." ;) Nedokážu si vybavit jiný biják, který by se tak zoufale a urputně snažil citovat klasiku, jíž vlastně stejně zoufale parafrázuje.. Nicméně navzdory zdejším výkřikům je nutné si uvědomit, že Columbusův Home Alone byl ve své podstatě rovněž poctou, totiž poctou slapstickovým komediím.. Neskutečně bizarní snímek, zároveň stejně tak špatný jako zajímavý a vynalézavý, který lze samozřejmě velmi snadno vyhejtovat.. Ale jednoduše řečeno, tohle rozhodně není 58. nejhorší film ever ani náhodou !! ()

hrumsrt

Kolikáté, že to je už pokračování? Já napočítal sedmé, ale nevím, sám se v tom dost ztrácím, ovšem dost možná jsem je viděl i všechny. Jen paradoxně platí, že první díl je pořád bezkonkurenčně nejlepší a měřit se sním mohou jen díly s Macaulaye Culkinem, zbytek tak maximálně neurazí.. Home Sweet Home Alone pro změnu není novým restartem, nýbrž skutečně pokračuje ve světě, který o 31 let dříve spustil původní film, na němž se pak zkoušeli všechna další díla přiživit.. Ústřední role Maxe, tedy nikoli Kevina, který v tomhle světě možná žije o pár ulic dál, dětský nastupující herec Archie Yates, který se ukázal a proslavil v Waititiho Králíčku Jojo. Ovšem klidně bych řekl, že od něj máme minimálně na chvíli pokoj.. Jelikož v české lokalizaci Všude dobře, sám doma nejlíp se zařadilo mezi nejhorší tituly ze série Home Alone.. Režie se chopil Dan Mazer, což není žádný nováček, jde minimálně o spoluscenáristu Borata anebo přímo režiséra trhlé komedie Děda je lotr. Ovšem už z těhle zmíněných titulů můžeme vidět první možný otazník, tedy je Dan Mazer schopný točit rodinné komedie, když všechno na čem předtím dělal cílilo na úplně jinou věkovou kategorii a pracovalo se zde s humorem zcela odlišným způsobem.. Komedie jako spoustu dalších filmových žánrů má plno odnoží, ale rozhodně se nedá říct, že všechny svým vtipem zaujmete, o to spíš, když musíte balancovat na rodinném žánru.. Možná proto se tvůrci rozhodli si s tím nelámat hlavu a nezkušený Mazer pojal svého Home Alone úplně odlišným způsobem. A zatímco Kevin byl vždycky vnímán jako čistě kladný hrdina, kterému divák fandí a téměř hned si ho oblíbil, tak Archie Yates jako Max vlastně není vůbec sympatická postava. Nejsou všichni proti němu a opravdu si možná zaslouží, co se mu děje.. Proti němu v naprosto čitelném filmovém konceptu stojí zloději. Jen tentokrát jde o manželský pár, který věřím, že v tolika diváckých očích jedná minimálně morálně správně a i když jde za hranu, pořád se jejich motivace dá chápat. Scénář dochází až do takového extrému, že vykresluje zloděje jako kladné postavy, kterým nemá divák problém fandit, navíc když stojí proti skutečně nepříjemnému Maxovi, kterému bych i něco nehezkého přál (třeba stoupnout bosou nohou na vánoční baňku).. Takže když se schématický příběh rozjede a Max si dokonce chystá pastičky, aby ochránil svoje panství, i přesto, že motivace zlodějů není tak prostá a dává naprostý smysl, nemá nový Sám doma ani tu péči představit divákovi pořádně svůj plán obrany, absentuje nápaditým dětským vhledem do tvorby pastiček a nevymýšlí vůbec nic nového.. A co je nejhorší jako diváka jsem se u okusování pastí zloději tolik nesmál, nejen že mě nepřišli samy o sobě tak zábavné, ale zkrátka nechávaly trpět zloděje s dobrým úmyslem.. No a když se šablona naplní, tak mají tvůrci hotovo a je čas skončit.. Bez sebemenšího zaváhání či něčeho inovativního nám představují svůj nový koncept Sám doma, který ale selhává v naprosto stěžejních bodech a je pro diváka oříškem mu věnovat plnou pozornost.. Jde o nejhorší film franšízy? To zase ne a minimálně oceňuji, že se snažil s něčím přijít, jen to je hrozně málo a nezvládá to esenciální.. 25% () (méně) (více)

vyfuk odpad!

Pokud chcete vidět, jak se nemá dělat film... tak si pusťte toto. Tady nejde ani o sympatie, o cokoliv. Tady jde jednoduše o to, že humor v tomto filmu prakticky neexistuje, tak jako logika záběrů a jejich možná síla. Neexistují dobré herecké výkony, které by to táhly vpřed. Neexistuje scénář, který by z postav dělal záporáky nebo dobráky. Neexistuje motivace. Neexistují sympatie. Neexistuje logika. Není zde smysl, který by scénář nějak dával. Nevím vlastně pro koho by byl scénář dělán. Pro děti? Ani ty ten zmatek nepochopí. Ten film prostě nedává smysl a Disney si na tomto chce jenom otestovat, zda lidi budou schopni zaplatit a dívat se i na největší hovno. Pokud měl Yates někdy nějaké šance být hvězdou, tak tímto ji jeho rodiče nebo agent naprosto zabili. ()