Reklama

Reklama

Kovboj Bebop: Lovec odměn

  • Japonsko Cowboy Bebop: Tengoku no tobira (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Animovaná sci-fi, natočená podle úspěšného japonského televizního seriálu, začíná v roce 2071. Mars je v ohrožení! V předvečer svátku Halloween vybuchne na dálnici nedaleko kráteru, kde leží hustě obydlené město, teroristická bomba. Výbuch má děsivé následky - 500 mrtvých a zraněných, jež zřejmě zasáhla chemická zbraň. Na dopadení útočníků je vypsána vysoká odměna, a tak se na scéně objeví Bebop a jeho parta a dají se do práce. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (116)

K.a.r.i.n 

všechny recenze uživatele

Tak se znovu setkáváme se starou partou – Spike, Jet, Faye a Ed tentokrát řeší případ biochemického terorismu. A i když se zdánlivě jedná o závažné téma, nic se tady příliš vážně nebere. Ono to taky ani moc nejde, když jsou plnohodnotnými členy posádky i infantilní dítě a pes :) Celovečerní Cowboy Bebop se drží seriálu, dal by se zařadit někam do druhé poloviny série. Fanoušci téhle pošahané partičky se určitě nudit nebudou, tohle je totiž umícháno ze stejných přísad jako seriál. Najdete tu zajímavého záporáka, praštěné dialogy, Spika na pokraji smrti (pokolikáté už vlastně?), akční souboje, efektní vzdušné honičky a geniální hudbu. Přesto jsem ale měla místy pocit, jakoby byl film oproti sérii o něco ochuzen... jakoby to už nemělo tu správnou atmosféru. Možná za to mohla přílišná délka, možná poněkud otřepaná zápletka, ale prostě už to nebylo tak docela ono. K udělení oné páté hvězdy mě nakonec přiměly dvě věci: písnička, která hraje ve chvíli, kdy se Faye poprvé objeví na scéně a pak část, kdy Vincent vypráví, jak poprvé spatřil ty motýly. Takže tedy za 5*. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Kovbojští lovci odměn nám nějak zvážněli, což úplně neladí s jejich odlehčeným dobrodružným stylem, bezstarostnou ležérností ani karikaturním vtipkováním. Neoriginální případ bioterorismu, který nabírá na závažnosti i měřítku, by mi tak svým pomalým rozlouskáváním, filosofujícím podtextem či citovou hloubkou zapadl spíš do GITS:SAC, než do městské „noirové“ naháněčky (ne, žádný vesmír). Jako by si sami tvůrci uvědomili, že během 2. třetiny tempo usnulo (včetně diváka – mne), tak na závěr nasadili naprosto samoúčelnou leteckou honičku a halloweenský průvod jak z Burtonova Batmana. Co je nejhorší, k dramatickému vyznění příliš nepasoval ani signifikantní, energický jazzový soundtrack. ()

Reklama

Arkanoid 

všechny recenze uživatele

Scéna z prepadu potravín sa dá pozrieť aj v klipe Suicide Boys a nemá chybu, je totiž vhodným príkladom Spikeových schopností aj povahy. Na ďalšiu zaujímavú akciu si bohužiaľ musíme potom počkať až do 41. minúty, ako obvykle, so Spikeom, ktorý to skúša undercover, pričom znovu vidíme princíp Čechovovej pušky. Trik s cigaretou patrí medzi staršie, no stále poteší. Dozvieme sa, čo je shogi. Animácia ponúka veľa bezchybných scén, napríklad odraz z vyleštenej podlahy. Pri Spikeovom hľadaní napyšno tvorcovia ukazujú všetky časti mesta, ktoré dokážu zanimovať. Interiér obchodu s vázami v okrových tónoch by som si dal aj na stenu. Napínavé tikanie potom je zasa zvukovou potechou filmu. Zahmlený pohyb okolo páchateľa s výbušnou náladou, čo skáče tajomne ako v nejakom komiksovom filme. Potešia aj animované správy. Najlepším obrazom je asi moslimská štvrť na začiatku 73. minúty. Animácii sa dajú vytknúť snáď len 2 obrazy bez pohybu jeden na pár budov pred nimi, druhý na festival z pohľadu zhora, inak ostáva perfektná. Posádka nezabúda na svoju komediálnosť pri hláškach o jedení cestovín či situácie ohľadom možnej kontaminácie. Hudba pri objave hlavného záporného hrdinu v 52. minúte je geniálna, rovnako aj hudba pri osudových scénach v metre o pár minút neskôr. Výhradu mám však voči použitiu hudby pri leteckých scénach, znie tu jedna odrhovačka, lepšou voľbou podľa mňa by bol napríklad dovtedajší Junkie XL. Spike a nadzemné metro je skoro lepšia kombinácia ako Spiderman a nadzemné metro. Vincent, hlavný záporný hrdina, sa stal možno predobrazom Margosa, jedného z najlepších záporných hrdinov v seriáli The Shield. Jeho nekompromisnosť až šialenosť pri balansovaní na hranici života a smrti sú veľmi cenené vlastnosti pri použití kvalitnej zápornej postavy v príbehu. Hviezdi aj spomienkou na scenériu s motýľmi. Každý člen posádky tú má svoje kvalitné party, dokonca aj Ed sa nezdá byť tak otravnou postavou, ako bol/a v seriáli. Letecké súboje sa svojou akčnosťou a zábavou tiež oproti seriálu zlepšili a stíhajú pritom mrkať na hráčov. Škoda, že Spike tam má len 3 kultové akčné scény (potraviny, nadzemka, tá záverečná baví najmenej) a tak mi ich absencia nedovoľuje ísť s hodnotením na maximum, keďže ostatné scény sú síce pre mňa A kvalita, ale len 80%. „Deja vu, huh?“ „It feels like I had instant noodles last night, too.“ „Don’t be so stupid. You’ve had that for dinner for three days in a row.“ „Really? I thought it was a dream.“ -„Wanna flip a coin? If it’s heads, I’ll tell you.“ ()

Dexter1 

všechny recenze uživatele

Ono sa to pomerne ťažko hodnotí. Ako súčasť seriálu je to jednoznačne za 5*, ako stand-alone film už nie. Mnoho vecí je vytrhnutých z kontextu a bez znalosti charakterov a fungovania seriálu je ťažkopádne utvoriť si ucelený obraz. Keďže ide o slušnú preštylizovanú akčnú sci-fi jazdu, mne ako novému fanúšikovi tohto univerza, ktorý hľadí aj na ľudí, ktorý prídu k tomuto kúsku bez seriálu, musím dať plnohodnotné 4*. ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Tomuto kusku nechyba vobec nic, co v spravnom akcnom anime ma byt a radim ho k tomu najlepsiemu co som v tomto poli videl. Co ho robi vynimocnym medzi podobne ladenymi kuskami je paradny retro styl, kory vo futuro prostredi posobi velmi sviezo a cool. Nepamatam si, ze by nejake ine anime bolo spracovane v podobne stylizovanej atmosfere. Predsa len, malicko je citit, ze tento film vycadza zo serialu, a trochu mu chyba taka ta filmova ucelenost. To je jedina vaznejsia vytka.Tak ci tak, v tomto poli pre mna zostava ciernym konom Vampire hunter D: Bloodlust. (8.3/10) ()

Galerie (36)

Zajímavosti (6)

  • Kvůli nedostatku času požádal Shinichiro Watanabe své dva kolegy, aby za něj vytvořili dvě stylově odlišné části filmu. Hiroyuki Okiura tak režíroval úvodní titulkovou sekvenci a Tensai Okamura westernový film, jež sleduje Jet v autokině. (Raztubyl)
  • Jako i v seriálu Kovboj Bebop: Lovec odměn (od r. 1998) se i ve filmu pokračuje v tradici pojmenovávání dílů podle známých písniček. V případě filmu se jedná o skladbu "Knockin' on Heaven's Door" od populárního písničkáře Boba Dylana. (P. J. D.)

Související novinky

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

18.02.2019

6. ročník festivalu science fiction filmů a kultury letos v únoru a březnu postupně zavítá do 4 českých měst. Těšit se můžete na mezigalaktické novinky i legendy žánru, které si znovu vychutnáte na… (více)

Reklama

Reklama