Pojídač hříchů

• USA The Order (více)

Kněz z New Yorku Alex Bernier (Heath Ledger) pomáhá policistce Maře Sinclair (Shannyn Sossamon) vyšetřit případ mrtvého francouzského ambasadora, jehož tělo bylo pokryto mysteriózními náboženskými znaky napsanými v aramejštině. Alex je poslán svým učitelem otcem Dominikem do Říma, aby nechal znaky ve Vatikánu rozluštit. Záhada v Itálii pokračuje, vypadá to, že za vraždou stojí poslední ze starých křesťanských kněží, který se nazývá Sin Eater (pojídač hříchů), člověk, který dokáže z kohokoli vysát všechny hříchy. Má to však jeden háček. Hříšníka to stojí život... (oficiální text distributora)

Filatov

I když jsem o pojídačích hříchů už něco málo tušil před shlédnutím, musím konstatovat, že tenhle film je moc slabej čaj. Jednak vůbec nejde o horor a já jsem se u jeho sledování málem unudil. Neustále jsem odbíhal k jiným činnostem, protože všechno ostatní mi přišlo zajímavější, než sledovat tenhle snímek i když neříkám, nějaké styčné body by tu byly. Škoda, že se od nich tvůrci neodpíchli dál a nevytvořili něco zajímavějšího. Pokud pojídači hříchů, tak třeba v jedné epizodě seriálu Ospalá díra. Toto ne. ()

Alexis

Čekal jsem že to bude kravina, takže v tomhle ohledu mě film rozhodně nezklamal. Popravdě, jediným důvodem, proč jsem rozhodl obětovat čas tomuto braku bylo jméno Shannyn Sossamon v titulcích. Ta se bohužel na plátně nevyskytuje v žádané míře, místo ní jsou k vidění příšerné herecké výkony, průměrné triky a děravý scénář, zřejmě sepsaný po vydařeném mejdanu, spojeném s promítáním Stigmat. Atmosféra mě nepřesvědčila, rádo-by-tajemné řeči postav nudí + několik perel, které nutí prst k polechtání tlačítka EJECT (undergroundový sektářský klub a démoni ve formě dětí, tedy nic s čím by si Heath Ledger neporadil) ()

Fakipics

Dobrá kuráž režiséra. Po tom co bych si přečetl scénář, byl bych otrávený zápletkou a celkovým spádem, ale tak třeba si říkal, že se sympatickým hereckým obsazením z toho něco kápne. Já to viděl v dabingu, takže o to pro mě horší tragédie. Temnou atmosféru, kterou měl film obsahovat do čista zpackala irelevantní zápletka a o to horší vyvrcholení, nestálo ani za pitomý úškleb. Líbilo se mi přátelství mezi Alexem a Markem Addym. Pili pivka, smáli se skoro jsem si myslel, že si to nakonec rozdají spolu a na hlavu padlá Shannyn Sossamon se půjde vycpat ze svým úhlopříčným, spanilým pohledem, který jsem ochoten spatřit poprvé a následovně nucen zmáčknout tlačítko stop, za doprovodu zvuku padajících kalhot. ()

D.Moore odpad!

To ale byla pitomost. Zajímalo by mě, co strašného se Brianu Helgelandovi stalo, že napsal (to především) a zrežíroval něco tak stupidního, jako byla tahle "kombinace" (čti nesoudný mišmaš, který neví, čím je) všech možných filmových žánrů. Obsahově z mého pohledu naprosto o ničem, ani to bůhvíjak skvěle nevypadalo, a neúmyslně směšných momentů bylo tolik, že by mi na ně nestačily prsty na rukou i na nohou. Kdepak, pryč s tím. Tímhle filmem by se i pojídač zalkl. ()

gudaulin

Pro příznivce áčkové podívané je to málo rafinované a bez uměleckých ambicí, pro příznivce béček pro změnu málo atraktivní, v podstatě nudné a s prapodivným námětem. Brian Helgeland se nicméně problematický scénář snažil zpracovat v rámci možností důstojně a tak bych filmu atmosféru neupíral. Celkový dojem: 35 %. ()

• Predstaviteľ malého Alexa (Leagh Conwell) má vo flashbacku modré oči, predstaviteľ dospelého Alexa (Heath Ledger) má však oči hnedé. (Deftie)
  • Peter Weller kvůli své roli důkladně studoval staré náboženské rituály. (HappySmile)
  • Vincent Cassel byl původně obsazen do role Williama Edena, avšak po třech týdnech spolupráci ukončil kvůli tvůrčím neshodám. Místo něj roli získal Benno Fürmann. (HappySmile)