Tento film bojových umení zobrazuje vzťah legendárneho hrdinu a majstra bojových umení Wong Fei-Hunga (1847-1924) proti cudzokrajným silám (Angličanom, Francúzom a Američanom), ktorí plienili Čínu. Keď sa Aunt Yee vracia späť z Ameriky úplne prispôsobená Západu, Wong Fei-Hung sa ujme role jej ochrancu. Ukáže sa to byť veľmi ťažké, keď sa jeho škola bojových umení a miestna domobrana zapletú do zúrivých bojov proti zahraničným a a miestnym úradom. Násilie sa zosilňuje, a dokonca aj Aunt Yee má pochybnosti k novému západnému štýlu. Veď je možne bojovať s Kung Fu proti zbraniam? (genetique)

Flipnic

Tak nejdříve jsem byl 15 minut naštvaný, co je to zas za honkongskou "kungfu-komedii kravinu", dokud se příběh trochu nerozběhl a já začínal pomalu zapomínat lapat po dechu až jsem došel k naprostému nadšení. Tohle je naprostá špička v oblasti kung-fu a wu-xia filmů. Jedna velká řežba s obrovským množstvím postav, úžasně a nádherně ztvárněným prostředím, které se prakticky stále střídá, excelentní bojovou choreografií a neuvěřitelnými kaskadérskými výkony a ve finále i temnou a drsnou atmosférou. V podstatě jedna velkolepá řežba, Jet Li je naprosto úžasnej, nikdo proti němu nemá vůbec šanci. Bohužel mi neseděl děj a jména, nějak jsem stále nepobíral v té rychlosti "kdo proti komu a proč", a dále to byly ty několika metrové skoky, které prostě zrovna moc nemusím. Ale jinak jeden z vrcholů Jet Liho tvorby!! Pro milovníky honkongských martial arts filmů pastva pro oči. ()

Psema

Jet jede a akční scény patří k tomu nejlepšímu, co lze na trhu najít, ale Hark není zrovna režijní eso a ta hromada "uchcaného" a především nudného dějového balastu mu podráží nohy. Razantně zkrácený Director`s Cut musí být nejméně o třídu lepší. Samozřejmě v případě, že v něm místo scenáristického hnoje zabírají místo Jetovy pěsti. ()

InJo

Za začátku celkem hrůza (nezajímavý a chaotický děj, slabý humor a ani s akcí to není žádná sláva!), naštěstí druhá polovina už slušně táhne - děj se konečně vyjasňuje, humoru je pomálu a akce jednak skoro neustává, ale hlavně je opravdu dobrá (Jet si to dává jako král a má i velmi důstojného soupeře). Má to mraky chyb (technických, scénáristických, hereckých...), ale cílovka (milovníci kung-fu mlátiček) by to určitě vidět měla. Kdokoliv jiný ale vážně nemusí... 70 % ()

pakobylka

Zápletka je jasně daná, místy drsnější děj je odlehčený drobnými komediálními prvky - a vyvíjí se podle očekávání: Zákeřní padouši z řad cizinců i Číňanů jsou (jak bývá zvykem) v přesile, takže Jet Li v roli čínského lidového hrdiny Wong Fei-Hunga má plné ruce práce. Pokud nehledáte víc než skvělou akční zábavu s velice originálními a perfektně provedenými souboji, nemůžete být zklamaní. A pokud chcete rozebírat režii a scénář, vězte, že Američané (a v neposlední řadě třeba i Italové) mají zase své westerny - a převážná většina z nich dodnes funguje na naprosto stejných principech. Nepodstatný rozdíl spočívá pouze v tom, že roli hlavních hrdinů v nich přebírají nesmlouvaví pistolníci, kteří nosí kolty proklatě nízko ... :-) ()

Lacike

Tuto seriu som nikdy neobluboval, ale aspoň prvý diel mi celkom sedi. Zase taka megapecka, co sa tyka pribehu, to nie je. Je tam sice kopa postav z ktorych ma kazda svoju liniu, ale v jadre to ja klasicke priamociare kung-fu o dobrych Cinanoch a zlych tyranoch zo zahranicia. Najzaujimavejsia mi pripada postava Foona (Yuen Biao), ktora si prejde najväcsim vyvojom. Neustale obracia strany, kym pochopi, ktora je ta spravna. Potom ma bavi tucny mäsiar (Kent Cheng) a hlavny zaporak Yim (Shi-Kwan Yen), ktory zo zufalstva prejde na zlu stranu. Ostatni nevybocuju zo standardov podobnych filmov vratane Jeta Li, ktory sa predvedie hlavne v bitkach. Tie nastastie este nie su tak hnusne predratovane ako v dalsich dieloch a väcsina z nich sa drzi pri zemi. Len par z nich je zbytocne zrychlovanych a vsetky su kontaktne, takze ma bavia. Nebavilo ma len finale s rebríkmi v ktorom sa uz utrhnu z retaze a zacne sa lietat a k tomu Tsui Hark zacne strihat jak zbesily. To islo mimo mna. Na jednej strane mi je luto, ze v dalsich dieloch uz Yuen Biao nehra, ale kedze ma uz dalsie diely nebavia, tak je to vlastne jedno. Tento diel je ako jediny akceptovatelny aj pre ludi, ktorí nemusia zbesile letecke suboje. 6/10. ()

• Často sa uvádza, že choreografiu bojových scén vytváral Yuen Woo-Ping, ktorý však nemá s týmto filmom nič spoločné. Choreografiu v skutočnosti vytváral Lau Kar-Wing (Chia Yung- Liu). (Michal123)
  • Zaradené medzi "1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než zomriete", ktoré zostavil Steven Schneider. (Pat.Ko)