Reklama

Reklama

Steamboy

  • Japonsko Steamboy (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Animovaný velkofilm režiséra Katsuhira Otomo propojení dvourozměrné a trojrozměrné grafiky, vyrobený za pomocí plně digitálních technologií byl konečně dokončen. 10 let práce a rozpočet téměř 22 milionů dolarů dělá ze Steamboye nejdražší japonský animovaný film historie. Režisérova úplná oddanost celému projektu je zřejmá z každého filmového záběru. Vědecko-fantastický retrofilm se odehrává v prostředí viktoriánské Anglie. Hlavní hrdina filmu a zázračný vynálezce jménem Ray Steam získal tajemnou kovovou kouli, která obsahuje novou formu energie schopnou zásobovat celou zemi. Tenhle mladý muž ji však musí využít, aby bojoval proti zlu, zachránil svou rodinu a ubránil Londýn před zničením. Přepychové viktoriánské interiéry a elegance tvarů tehdejších strojů dovolily Otomovi vytvořit oslňující obrazové pozadí i samotné stroje. Více než 180 000 obrázků a 400 scén počítačové grafiky dělá ze Steamboye jeden z nejpropracovanějších animovaných filmů. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (102)

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Animace a zobrazená technika v tomto retro sci-fi je na 5*, místy patetický příběh na slabší tři. Ale nadchlo mě zobrazení Křišťálového paláce, který byl postaven pro londýnskou 1. Světovou výstavu (vlastně první EXPO) v roce 1851. Rok 1866, ve kterém se film koná, je pro Křišťálový palác (ve skutečné historii) významný tím, že část z něj shořela a už nikdy nebyla obnovena (celý palác shořel v roce 1936 a Winston Churchill dívaje se na požár, poznamenal: "toto je konec věků"). ■ "Simone, co to děláme?" "Vedeme menší válku s Velkou Británií, slečno." "Simone?" "Ano, slečno?" "Ujistěte se, že vyhrajeme." ()

mandes 

všechny recenze uživatele

rozpočet : $22 million tržby celosvetovo : $10,460,689 . - má to jednu z najrajších animácií akú som u anime videl,tiež docela pochopitelný prýbeh(to sa už vôbec nestáva u anime často)a nejlepšie sú asi akčné scény(dynamické,strhujúce)doprevádzané skvelou hudbou(Steve Jablonsky) to čo sa deje poslednú hodinu sa len tak niekde nevidí ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Podléhám pompézní bombastičnosti vizuálu, jemuž jsou hudba, dialogy, myšlenky a podobné věci jen jakýmsi upozaděným doplňkem, a dávám 90%. Jak podotknul můj spolubydlící potom, co naběhly závěrečné titulky: "Tohle vidět Jules Verne, zahodil by kalamář a stal se mnichem." A je to naprostá pravda. Akira byl ve své době velký počin, ale Steamboy je něco naprosto nevídaného, bezprecedentního, perfekcionistickým šílencem vytvořené dílo, které vás na dvě hodiny zabuší do křesla. Do sedačky těžko, což je OBROVSKÁ škoda, protože uvést Steamboye do kin, vyletí prodej modelů parních lokomotiv do astronomických výšin a děti budou brečet, aby je tátové konečně pustili hrát si s těmi vláčky co "jim" koupili:) Kouzlo století páry má sílu dalece překonávající výkon jakéhokoli laserového kanónu...no, i když BattleMechy mají taky svoje charizma...;) Ale co to tu kecám? Steamboy je bomba, a to je teď a tady důležité. Howgh, jdu na florbal. ()

M.Macho 

všechny recenze uživatele

Tak Jules Verne opět dostal za ucho - za druhé ucho dostal Karel Zeman. Jeden z nejindustriálnějších filmů, co jsem kdy viděl. Občas si pokládám otázku exotiky - je pro japonskou kulturu tak exotická průmyslová revoluce nebo secesní nábytek? Jaká pohnutka vede takové skvělé filmaře a animátory tématizovat viktoriánskou anglii? Možná ze stejného důvodu se jako já divím... Steamboy je parádním parní pašák... ()

SoolenJV 

všechny recenze uživatele

Pára, trubky, ozubená kola, lodě, vlaky, podivné stroje, divná hejblata, ztělesněný svět "věku páry", tak jak by jej viděl Jules Verne. Příběh - asi nejslabší článek řetězu - je předvídatelný až hrůza. Bohatě to ale vynahrazuje naprosto jedinečný vizuál, postavený na kombinaci japonského anime a charakteristicky evropského, industriálního, prostředí. Velmi příjemné překvapení. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (7)

  • Když se na začátku filmu Ray prochází po Manchesteru, jsou na pár sekund vidět Karl Marx a Friedrich Engels, povídající si na ulici. Oba dva žili v době, kdy se film odehrává, ve Velké Británii. (Raztubyl)
  • Bylo použito více než 180 000 jednotlivých nákresů. (Janko666)
  • V japonské i v anglické verzi filmu je postava Raye dabována mladou ženou. Jedná se o obvyklou praktiku. (Janko666)

Reklama

Reklama