Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kasaři jsou klasickými postavami detektivek a kriminálních příběhů i pachateli skutečných trestních činů už od dob vynálezu nedobytných pokladen. Že toto zlodějské řemeslo nevymizelo – a kolik důvtipu, znalostí i odvahy je zapotřebí k jejich dopadení – dokazuje dnešní příběh. Při vloupání do potravin v Černošicích se podaří zadržet obyvatelům jednoho ze dvou pachatelů. Je jím starý zloděj Kořán (R. Hrušínský), který tvrdohlavě odmítá prozradit jméno svého komplice. Kdo byl spolupachatel zůstává otázkou, kterou má vyřešit Libor Krejcárek (J. Krampol). Začne pátrat v okolí rodiny pachatele. Kořánova dcera (J. Krejčíková) mu prozradí, že její otec měl vážnou známost, ale koho, to sama neví. Krejcárek najde v Kořánových šatech lístek z čistírny, který ho přivede ke vdově Melicharové (V. Galatíková), u které Kořán bydlel... (Česká televize)

(více)

Recenze (32)

topi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle díl dýchá téměř noblesní atmosférou První republiky a Rudolf Hrušínský v roli nespočetněkrát trestaného zloděje Kořána působí jako kasař z tehdejší galerky. Díky němu je tenhle díl okořeněn nonšalantním humorem, zároveň je však i dílem nejsmutnějším. Pamatuji si, že když jsem ho kdysi viděl poprvé a nevěděl jsem, že je ze série Pitavala, tak jsem po něm pátral hodně hodně dlouho. Až po repríze celé série jsem na něho tenkrát narazil a rád si ho pustím jen tak. Krásná práce i scénáristy Jaroslava Dietla, který čerpal z pravdivého námětu o lupiči, kterým byl tento díl inspirován. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V této epizodě se v roli starého kasaře Kořána představuje Rudolf Hrušínký, který svým hereckým projevem hodně připomíná náturu pana Prepsla ze snímků 'Pozor, vizita!' ktomu doplňujícím až Švejkovským humorem. Je to vlastně příběh o jednom tragickém skonu velmi známého zlodějíčka v souvislosti s hlavní dějovou linkou, kde poručík Krejcárek horlivě pátrá po jeho neznámém a trochu záhadném společníkovi. Příběh napsán a natočen velice vkusně. ()

Reklama

Grogan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejlepší epizoda z celého cyklu s výborným Rudolfem Hrušínským. Má skvělou interakci s většinou kriminalistické party - hlavně s Liborem, jejich hra na kočku a myš moc není v Liborův prospěch, Rudla jak to vypadá, má k němu dokonce respekt a Kamil s Jiříčkem - u nich to vypadá, že ho berou jako legračního strejdu odvedle a mají srandu z toho, jak má Libora na salámu (jestlipak by jim to přišlo tak srandovní, kdyby měli případ na starost oni?). Kriminální zápletka jednoduchá, ale docela pěkně zpracovaná. Zajímalo by mě, zda by se opravdu v reálu policajti tak moc zabývali jednou nepodařenou vloupačkou (jednoho lupiče mají a nic nebylo ukradeno)? Jinak nejlepší hláška seriálu je v tomhle díle: "Jak se jmenoval váš komplic?" - "Krejcárek". - "Krejcárek jsem já." a ten výtlem kolegů za dveřmi to ještě korunuje. ()

LEATHERFAC 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Švejkující Rudla Hrušínský v roli roztomilého  bonvijána, tedy v roli ve které ho má člověk nejraděj. Mimo zmiňovanou postavu Švejka v postarším provedení, mi postava kasaře Pepy Kořána připomíná trochu film Pozor vizita, nebo komisaře Ledvinku z Adély, co ještě nevečeřela. Asi by se podobných rolí v jeho kariéře našlo víc. Nicméně Kořán nebyl jen roztomilý bonviján, na začátku je i ozbrojeným lupičem a na konci zklamaným opuštěným mužem - všechny tři podoby Rudla vystřihnul jak jinak s noblesou a mistrovstvím sobě vlastním... Klobouk dolů. Jen ten konec s nalezením druhého kumpána mi přišel dost nelogický a nepravděpodobný. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hrušinský v epizodní roli určitě potěšil, ale tenhle díl má prostě strašnou scénáristickou slabinu. Jakmile padne první zmínka o komplicovi, tak je prostě nad slunce jasné, kdo to je, a scénář je tu průhledný jak čerstvě vyleštěné okno. Zajímavé je, že hned dva díly po sobě dostal hlavní prostor Krejcárek (Krampol), asi byl u tehdejších diváků ve velké oblibě... ()

Galerie (36)

Zajímavosti (7)

  • Pôvodnú scénu, kde Rudolf Hrušínský (kasař Kořán) prechádza cez cestu s balíčkom v ruke a mladý motorkár za ním havaruje, režisér Jaroslav Dudek neskôr vystrihol, k divákom sa nikdy nedostala, existuje len záznam a z neho fotografie. V seriáli sedí jazdec pevne v sedle. (Raccoon.city)
  • Při propuštění z vazby uvádí kasař Kořán datum narození 17. 10. 1920, což je přesné datum narození jeho představitele Rudolfa Hrušínského. (rakovnik)

Reklama

Reklama