Kdysi známá herečka Eva (Emília Vášáryová), která se vrací z protialkoholního léčení, by udělala cokoliv, aby znovu získala přízeň člověka, kterého v životě ranila nejvíce – svého syna. (AČFK)

nascendi

Už dlho čakám na ďalší slovenský film, ktorý by som mohol zaradiť do svojej Top 100 bez toho, aby dôvodom bolo nejaká forma falošného vlastenectva. Videl som Osadné Marka Škopa a mal som pocit, že jeho prvý hraný film by mohol byť tým očakávaným.A skutočne jeho a kameramanove majstrovstvo boli v niektorých momentoch neprehliadnuteľné. Samozrejme absolutórium si zaslúži Milka Vášáryová, spoza chrbta ktorej sa dral dopredu aj Milan Ondrík. Problém vidím v tom, že sa tieto vynikajúce segmenty neposkladali do rovnako vynikajúceho celku. Niečoho bolo viac, ako bolo potrebné, niečo chýbalo a tak si na oceniteľný slovenský film ešte počkám. ()

tron

Emíliá Vášáryová nie je moja najobľúbenejšia slovenská herečka, ale ako Eva Nová exceluje. Jej silný, prenikavo presvedčivý výkon (v ktorého dosiahnutí jej určite pomohol evidentne nekompromisný režisér, ktorý vedel, čo chce a nebál sa to tak urobiť bez ohľadu na to, čo si o ňom kto pomyslí) patrí k najväčším plusom nezabudnuteľnej snímky. Ďalšie pozitívum predstavujú ostatní herci hrajúci plnokrvné vedľajšie postavy s vlastným príbehom (suseda, sestra, syn, manželka) a prvú hodinu temná, bezvýchodisková, totálne drsná atmosféra, kedy sa ľudia správajú z rôznych príčin skutočne hnusne (a návštevy rôznych, hm, kultúrnych podujatí sú čistou depkou, to by som si radšej strelil do hlavy, než sa niečoho takéhoto zúčastňovať). Pozeralo sa mi to takmer ešte ťažšie, ako Cannibal Holocaust. Čo myslím ako pochvalu. Preto zamrzí posledných 40 minút, kedy scenár nudí, varí z vody, je nezáživný, motá sa od jednej nie príliš zaujímavej scény k scéne epizodickej, ktorá sa pokojne mohla dať preč. Veľmi zlý dojem/pocit som mal tiež z WTF pasáže s dôchodkyňami a z "bazénu" , to už som si vravel, že je priveľa. Za pokazený scenár (ktorý sa začína pôsobivo a relatívne tak aj pokračuje, ale rozhodne tak nekončí) dávam „len“ 3*. ()

Duotone28

Uff, tak toto budem ešte dlho rozdýchavať. Pochybujem že mi na to bude stačiť 24hodín. Snímke nie je absolútne čo vytknúť, a krajšiu botku za starým rokom si ani neviem predstaviť. Skvelá emily, ktorej veríte celú stopáž, lepšie obsadenie ani neexistuje. Filmový zážitok a pocity, na ktoré sa len tak ĺahko nezabúda. Fullka bez zaváhania, nazdar. ()

adriane9

Neskutečný zážitek! Já v poslední době filmy děsně zanedbávám, ale došlo mi, že paní Vašáryovou si prostě nesmím nechat ujít, a jistěže! Naprostá bomba, smutek a všechnu tu tíhu jsem nesla spolu s Emilií. Jak tuhle těžkou roli bez hudby a plnou srdcebolných výrazů dokázala zahrát nikdy nepochopím. Ale já nejsem herečka žejo. Tisíceré díky za tenhle zážitek. ()

mchnk

Pro mě dost slabý a prázdný film, kterému se jakékoli hlubší emoce vyhýbají, nebo jsou dokonce maskovány za primitivní vulgarismy. Vše se tu zmítá v dějové i režijní monotónnosti, zakončené nestoudně kýčovitou bazénovou scénou, jež nejenže rozhodla o mém hodnocení, navzdory skvělé Vášáryové, která by ovšem musela 106 minut improvizovat, aby mohla naplno předvést své herectví, ale hlavně určuje konkrétní cílovou skupinu diváků, kterým je film, dle mého, určen. ()

• Emília Vašáryová považuje alkoholismus za závažný problém celé východní Evropy. Podle svých slov se bojí opilých lidí a velmi jí údajně vadí opilé ženy. (klukluka)
  • Eva Nová sa z liečebne vracia do svojho bytu v Petržalke. Byt je situovaný na Budatínskej ulici v blízkosti Tesca, ale keď sa Eva Nová vracia od syna prvýkrát domov, vystupuje na zastávke Jungmannova, čo je od jej bydliska okolo 30 minút peši. Aj keby chcela prestúpiť (čo jej odchod zo zastávky nenasvedčuje), cestovala dosť nelogicky, nakoľko autobus z hlavnej stanice jej stojí priamo pred Tescom. (zetpi)